Przeskocz do treści
Strona istnieje 19 lat 3 miesiące 11 dni 12 godzin i 11 min.

Sukcesy 2012/13

KONKURSY OGÓLNOPOLSKIE

  • VI miejsce w Polsce w Ogólnopolskim Konkursie „Historia Bliska” - Dominika Forystek, Aleksandra Krupa, Paulina Stach i Gabriela Tomasik
  • Wyróżnienie w Ogólnopolskim Programie „Zachowaj Trzeźwy Umysł 2012”. Wyróżnieni zostali: Dorota Brej, Krystian Janiec
  • II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Epizody Niepodległości – Żołnierze Wyklęci” w kategorii szkół gimnazjalnych – Joanna Głąb (II c)
  • Nagroda główna w Ogólnopolskim Konkursie Astronautycznym dla Gimnazjów „AstroBot” wyjazd do amerykańskiego Centrum Kosmicznego Kennedy Space Center im. F.J. Kennedy’ego na Przylądku Canaveral na Florydzie i warsztaty prowadzone przez NASA – Jakub Wróbel (III e)
  • II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Historia Bliska” – Sylwia Rybka, Dominika Gustek, Małgorzata Rybka (II b)

KONKURSY KURATORYJNE

  • Bartosz Buglewicz – konkurs kuratoryjny z matematyki (etap rejonowy)
  • Karolina Wietecha – konkurs kuratoryjny z języka polskiego (etap rejonowy)
  • Kornelia Ciupek – konkurs kuratoryjny z informatyki (etap rejonowy)

KONKURSY WOJEWÓDZKIE

  • I miejsce w Międzywojewódzkim Konkursie „Życie i działalność Ignacego Łukasiewicza” – kategoria wiedza – Natalia Socha, Zuzanna Machowska, Patrycja Barzyk (III d)

KONKURSY POWIATOWE/GMINNE/MIEJSKIE

  • II miejsce w dyktandzie „Jasielszczyzna zna polszczyznę” w ramach projektu Miejskiej Biblioteki Publicznej „U – mówmy się na polski” – Monika Ryba (III d)
  • III miejsce w V Międzyszkolnej Olimpiadzie Wiedzy o HIV/AIDS zorganizowanej przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Jaśle – Kornelia Ciupek (III a)
  • III miejsce drużynowo w V Międzyszkolnej Olimpiadzie Wiedzy o HIV/AIDS zorganizowanej przez Powiatową Stację Sanitarno Epidemiologiczną w Jaśle – Kornelia Ciupek (III a), Klaudia Szewc (III b), Dominika Gustek (II b)
  • I miejsce w I Regionalnym Zjeździe Szkół im. I. Łukasiewicza w Cieklinie w kategorii poezja – Natalia Socha (III d)
  • I miejsce w I Regionalnym Zjeździe Szkół im. I. Łukasiewicza w Cieklinie w kategorii poezja – Paulina Stach (III d)
  • III miejsce w I Regionalnym Zjeździe Szkół im. I. Łukasiewicza w Cieklinie w kategorii poezja – Angelika Bezak (III d)
  • III miejsce w I Regionalnym Zjeździe Szkół im. I. Łukasiewicza w Cieklinie w kategorii wiedza – Zuzanna Machowska (II d)
  • Wyróżnienie w I Regionalnym Zjeździe Szkół im. I. Łukasiewicza w Cieklinie w kategorii wiedza – Natalia Socha (III d)
  • I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym – etap miejski – Antoni Pasiowiec, Kacper Flis, Dominik Bosak (I c)
  • I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym – etap rejonowy – Antoni Pasiowiec, Kacper Flis, Dominik Bosak (I c)
  • I miejsce indywidualnie w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym – etap rejonowy – Antoni Pasiowiec (I c)
  • II miejsce indywidualnie w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym – etap rejonowy – Antoni Pasiowiec (I c)
  • Wyróżnienie w XI Powiatowym Konkursie Grafiki Komputerowej „Ja i muzyka” Skołyszyn 2013 – Gabriela Czerwińska (II d)
  • II miejsce w Turnieju Wiedzy o Jaśle – Natalia Socha (III d)
  • III miejsce w Turnieju Wiedzy o Jaśle – Aurelia Brzeżowska
  • V miejsce w Turnieju Wiedzy o Jaśle – Angelika Bezak (III d)
  • II miejsce w VIII Powiatowym Konkursie „Zostań Poliglotą” – Piotr Wal, Sylwia Rybka (II b)
  • II miejsce w V Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego „Państwa DACH” – Sylwia Rybka (III b), Aleksandra Szot (III d)
  • IV miejsce drużynowo w Międzygimnazjalnym Konkursie Pomocy Przedmedycznej „Zdążyć z Pomocą” – Dominika Gustek, Angelika Mlicka, Sylwia Rybka (II b)
  • I miejsce drużynowo w Turnieju o Puchar Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie – eliminacje miejskie i awans do finału wojewódzkiego – Dominik Bosak, Kacper Flis, Antoni Pasiowiec (I c)

KONKURSY SZKOLNE

  • I miejsce w Szkolnym Konkursie dla klas I „Mistrz liczb wymiernych” – Patrycja Zwolińska (I a)
  • II miejsce w Szkolnym Konkursie dla klas I „Mistrz liczb wymiernych” – Wojciech Koś (I c)
  • III miejsce w Szkolnym Konkursie dla klas I „Mistrz liczb wymiernych” – Dominik Bosak (I c)
  • I miejsce w Szkolnym Konkursie dla klas II „Mistrz klawiatury” – Karol Janusz (II d)
  • II miejsce w Szkolnym Konkursie dla klas II „Mistrz klawiatury” – Kamil Janowiec (II e)
  • III miejsce w Szkolnym Konkursie dla klas II „Mistrz klawiatury” – Radosław Juszczyk (II e)
  • I miejsce w Szkolnym Konkursie „Na najładniejszą Kartkę Bożonarodzeniową” – Paulina Materowska (III c)
  • II miejsce w Szkolnym Konkursie „Na najładniejszą Kartkę Bożonarodzeniową” – Iwona Zabawa (II d)
  • III miejsce w Szkolnym Konkursie „Na najładniejszą Kartkę Bożonarodzeniową” – Klaudia Szewc (III b)
  • I miejsce w Szkolnym Konkursie Języka Angielskiego dla klas II – Piotr Wal (II b)
  • I miejsce w Szkolnym Konkursie Języka Angielskiego dla klas II – Mateusz Bejnar (II d)
  • II miejsce w Szkolnym Konkursie Języka Angielskiego dla klas II – Izabela Szurek (II d)
  • I miejsce w Szkolnym Konkursie Języka Angielskiego dla klas II – Nikola Bal (II d)
  • I miejsce w Szkolnym Konkursie „Wiosna budzi się kolorami – jestem przyjacielem Ziemi” – Tomasz Posełkiewicz (III b)
  • II miejsce w Szkolnym Konkursie „Wiosna budzi się kolorami – jestem przyjacielem Ziemi” – Seweryn Madej (III b)
  • III miejsce w Szkolnym Konkursie „Wiosna budzi się kolorami – jestem przyjacielem Ziemi” –Justyna Warchoł (II a)
  • Wyróżnienie w Szkolnym Konkursie „Wiosna budzi się kolorami – jestem przyjacielem Ziemi” –Szymon Gackowski (II c)
  • Wyróżnienie w Szkolnym Konkursie „Wiosna budzi się kolorami – jestem przyjacielem Ziemi” –Dominika Bratek (I c)
  • Wyróżnienie w Szkolnym Konkursie „Wiosna budzi się kolorami – jestem przyjacielem Ziemi” – Angelika Bezak (III d)
  • I miejsce w Szkolnym Konkursie Recytatorskim – Gabriela Czerwińska (II d)
  • II miejsce w Szkolnym Konkursie Recytatorskim – Kornelia Ciupek (II a)
  • III miejsce w Szkolnym Konkursie Recytatorskim – Katarzyna Ochwat (II a)
  • I miejsce w Szkolnych Podchodach Językowych w ramach Tygodnia polsko – niemieckiego – Joanna Szerląg (I d)

KONKURSY ARTYSTYCZNE

  • Nagroda za komiks ekologiczny w Powiatowym Konkursie „Szukamy rady na odpady” zorganizowanym przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki – Sylwia Rybka (II b)
  • Nagroda za komiks ekologiczny w Powiatowym Konkursie „Szukamy rady na odpady” zorganizowanym przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki – Marzena Merkwa (III a)
  • Nagroda w VI Powiatowym Przeglądzie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Legendy ziemi jasielskiej” – Małgorzata Pikuła (III a)
  • Nagroda w Powiatowym Konkursie „Skrzydlata rodzina” zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury – Katarzyna Ochwat (II a)
  • Wyróżnienie w Powiatowym Konkursie „Skrzydlata rodzina” zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury – Alina Dziedzic (I c)
  • Wyróżnienie w Powiatowym Konkursie „Skrzydlata rodzina” zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury – Patrycja Zwolińska (I a)
  • II miejsce w I Regionalnym Zjeździe Szkół im. I. Łukasiewicza w Cieklinie – praca plastyczna – Alina Dziedzic (I c)
  • I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej – Anna Dzik (I d) i Łukasz Korczykowski (III b)
  • Wyróżnienie w XI Międzyszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek – Gabriela Czerwińska (II c)
  • I miejsce w Hufcowym Konkursie Recytatorskim „Strofy o Ojczyźnie” – Gabriela Czerwińska (II c)
  • Wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie „Wszystko dla kobiet” – kategoria stylizacja fryzur – Klaudia Mastej (II a)
  • Nagroda w Konkursie Związku Gmin Dorzecza Wisłoki „Energia odnawialna” – Małgorzata Pikuła (III a)
  • II miejsce w Powiatowym Konkursie „Jan Paweł II – przyjaciel młodych” – kategoria plastyczna – Marzena Merkwa (III a)
  • II miejsce w Powiatowym Konkursie „Jan Paweł II – przyjaciel młodych” – kategoria recytacja – Gabriela Czerwińska (II d)
  • Wyróżnienie w Międzywojewódzkim Konkursie „Życie i działalność Ignacego Łukasiewicza” – kategoria plastyczna – Małgorzata Pikuła (III a
  • I miejsce w Międzywojewódzkim Konkursie „Życie i działalność Ignacego Łukasiewicza” – kategoria poezja – Magdalena Zychowska (III e)
  • III miejsce w Konkursie Rękodzieła Artystycznego – kategoria zakładka do książki – Marzena Merkwa (III a)
  • Wyróżnienie I stopnia w XVIII Konkursie Fotograficznym „JASŁO – MOJE MIASTO” – „Magiczne zakątki Jasła” – Izabela Kaczkoś ()
  • Wyróżnienie I stopnia w XVIII Konkursie Fotograficznym „JASŁO – MOJE MIASTO” – „Magiczne zakątki Jasła” – Sylwia Rybka (II b)
  • Wyróżnienie II stopnia w XVIII Konkursie Fotograficznym „JASŁO – MOJE MIASTO” – „Magiczne zakątki Jasła” – Jakub Wróbel (III e)
  • III miejsce w Powiatowym Konkursie Fotograficznym „Historia i piękno w kamieniu zamknięte” – Małgorzata Rybka (II b)
  • Wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Fotograficznym „Historia i piękno w kamieniu zamknięte” – Sylwia Rybka (II b)

ZAWODY SPORTOWE

  • I miejsce w biegu na 300 m. w Powiatowych Indywidualnych Mistrzostwach Lekkoatletycznych – Hubert Relikowski (III a)
  • II miejsce w biegu na 600 m. w Powiatowych Indywidualnych Mistrzostwach Lekkoatletycznych – Joanna Szerląg (I d)
  • III miejsce w sztafecie 4 x 100 m. dziewcząt w Powiatowej Gimnazjadzie Młodzieży
  • III miejsce w eliminacjach powiatowych w piłce nożnej o puchar „Orlika 2012”

DZIAŁANIA I PROJEKTY EDUKACYJNE

  • Europejski Dzień Języków Obcych
  • Konferencja Podkarpackiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Rzeszowie
  • Wybory Samorządu uczniowskiego w ramach projektu CEO „Młodzi głosują”
  • Pasowanie na ucznia Gimnazjum Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ignacego Łukasiewicza w Jaśle
  • Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
  • Tydzień Edukacji Globalnej 2012
  • Pokaz slajdów i prelekcja podróżnika na temat RPA (Republiki Południowej Afryki)
  • Akademia z okazji Święta Niepodległości
  • XIII Powiatowe Jesienne Biegi Przełajowe „O Złoty Liść Dębu”
  • Wieczór poezji Haliny Poświatowskiej
  • Wyjazd młodzieży i nauczycieli do Turcji w ramach projektu COMENIUS
  • Wyjazd młodzieży i nauczycieli do Włoch w ramach projektu COMENIUS
  • Półmetek klas II gimnazjum
  • Hufcowa wieczornica harcerska w „Dniu Myśli Braterskiej”
  • Hufcowy Turniej Piłki Nożnej harcerek i harcerzy
  • Lekcje z pomysłem
  • I Powiatowy Turniej WARCAB 100 – polowych
  • Dzień Odkrywania Talentów
  • Debata „Lokalny ECOrozwój” w ramach XIX sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży
  • Poszukiwanie asteroid PanStarrs
  • Dzień Życzliwości
  • Wystawa z okazji Dnia Europy
  • Spotkanie uczestników projektu COMENIUS i koncert finałowy
  • Spektakl „Nie taki Mickiewicz straszny, jak go malują”
  • Wystawa „Papież Słowianin”
  • Akademia z okazji 222. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
  • Odkrycie planetoidy oznaczonej nazwą 2013 EY77 w ramach programu Pan – STARRS – Jakub Jasiewicz i Kamil Pisany
  • Apel katyński
  • Finał Powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
  • Finał Krajowy XXXVI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
  • Tydzień polsko – niemiecki „Warum niemiecki – dlaczego Deutsch?” w ramach projektu „der tag” zgłoszonego na stronę polsko – niemieckiej wymiany młodzieży
  • Koncert w ramach akcji 1. Antoniański Dar Serca na rzecz Szpitala Specjalistycznego w Jaśle
  • Spartakiada Osób Niepełnosprawnych
  • Spotkanie autorskie w ramach odkrywania talentów uczennicy klasy II Gabrieli Czerwińskiej „Spieszmy się kochać …”
  • Konferencja inauguracyjna projektu „Edukacja prawna młodzieży” i spotkanie z Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości
  • Komers klas III gimnazjum
  • Wycieczka uczniów do Krakowa w ramach programu wspierania uzdolnień
  • Projekt „Holokaust – zagłada Żydów polskich”
  • Udział w Żakinadzie
  • Egzaminy dla kandydatów na kartę motorowerową i rowerową

AKCJE CHARYTATYWNE

  • Zbiórka „Góra Grosza 2012”
  • Akcja „Szlachetna Paczka”
  • Zbiórka z MDK „Dzieci – dzieciom”
  • Zbiórka XXI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
  • Zbiórka żywności z CARITASEM
  • Zbiórka przyborów szkolnych dla dzieci w Nigerii
  • Zbiórka z Jasielskim Stowarzyszeniem CONSENSUS w czasie koncertu charytatywnego w JDK
  • Zbiórka w 1. Antoniańskim Darze Serca
  • Zbiórka nakrętek na rzecz ucznia ZSM Nr 3 w Jaśle
  • Zbiórka makulatury z Fundacją „Przyjazny Świat”

INNE DZIAŁANIA SPOŁECZNE I NAUKOWE

  • Udział wolontariuszek w pikniku Ruchu „Wiara i Światło” u O.O. Franciszkanów
  • Praca w Powiatowym Młodzieżowym Centrum Wolontariatu „MOC Wolontariatu” w Jaśle
  • Spotkanie z wolontariuszką Panią Agnieszką Mazur z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego „Młodzi Światu” w Krakowie
  • Udział wolontariuszy w Mikołajkach zorganizowanych przez Urząd Miasta w Jaśle
  • Debata „Lokalny EKOrozwój” w ramach XIX sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży
  • Udział wolontariuszy w Dniu Dziecka w MDK i organizacja gry terenowej