1999/0 | 2000/1 | 2001/2 | 2002/3 | 2003/4 |
---|---|---|---|---|
2004/5 | 2005/6 | 2006/7 | 2007/8 | 2008/9 |
2009/10 | 2010/11 | 2011/12 | 2012/13 | 2013/14 |
2014/15 | 2015/16 | 2016/17 | 2017/18 | 2018/19 |
Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Narodowym Czytaniu „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego, które miało miejsce w jasielskiej Glorietce. Podziwiali i oklaskiwali swoje koleżanki i kolegów z jasielskich szkół odczytujących w duecie z urzędnikami Urzędu Miasta i Starostwa oraz radnymi fragmenty najsłynniejszego z dramatów czwartego wieszcza. Szymon Przybyłowski z klasy 6a i Wiktor Tuleja z klasy 2c brawurowo odegrali role Pana Młodego i Poety. Gorący aplauz towarzyszył nie tylko aktorom, ale także uczestnikom quizu wiedzy o „Weselu”. W tej części eventu literackiego triumfowali: Szymon Przybołowski(6a) Emilia Zegarowska (2c). Widzowie byli oczarowani scenografią, uroczymi statystkami w strojach krakowskich, a przede wszystkim możliwością udziału w niekonwencjonalnym czytaniu lektury obowiązkowej.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
15 września 2017 r. uczniowie klasy 2 c - Julia Kosiek, Dawid Domasławski, Bartosz Królikowski, Gabriela Hendzel, Maciej Sroka i Maciej Pawlik wzięli udział w Festiwalu Przemian 2017- pod hasłem „Czyj jest Kosmos?” w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.
Podczas pobytu planetarium młodzi ludzie wysłuchali wykładu Alany Bartolini, ekspertki ds. edukacji STEM w Europejskiej Agencji Kosmicznej, która opowiadała o najbardziej pożądanych kierunkach studiów w sektorze kosmicznym. Ponadto wskazała uczestnikom jakie umiejętności, nie tylko techniczne, są potrzebne do realizacji międzynarodowych projektów.
Po wykładzie i dyskusji na uczestnicy wzięli udział w eksperymentach, które skupione były na tematyce badań gleby marsjańskiej i wyciągania (astro)biologicznych wniosków na ich podstawie. Po części warsztatowej mieli okazje zapoznać się z ekipą konstruktorów łazików marsjańskich z Politechniki Częstochowskiej, a następnie aktywnie uczestniczyli w interaktywnej wystawie pt. „Powrót na Księżyc”, prezentującej badania naukowe, projekty technologiczne oraz prace z zakresu art&science, designu i architektury.
Tu kliknij, żeby włączyć pokaz slajdówJuż po raz kolejny przyjęliśmy zaproszenie Jasielskiego Koła Diabetyków na rocznicowe obchody. Tym razem prawie pięćdziesięciu uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum zaprezentowało program artystyczny uświetniając uroczystości z okazji Światowego Dnia Walki z Cukrzycą. Dziękujemy za zaproszenie. Było nam niezmiernie miło.
W przeddzień kolejnego Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole odbyło się przedstawienie poświęcone długiej drodze narodu polskiego do wolności.
Uczniowie z klasy 7a i 2C zakwalifikowali się do drugiego etapu konkursu Astro Pi, organizowanego przez Europejską Agencję Kosmiczną. ESA - European Space Agency.
Tegoroczny Tydzień Edukacji Globalnej odbywa się po raz 19 pod hasłem „Cele Zrównoważonego Rozwoju. Przyszłość świata zależy od nas!”. W naszej szkole po raz 6 będziemy świętować i bawić się. Zapraszamy wszystkich do zagłębienia się w audycję radiową przygotowaną przez Radio Szkolne, w zakamarki informacji na wystawie, oraz do konkursów, gry globalnej i zbiórki surowców wtórnych. To wszystko od 20 do 24 listopada. Poniżej kilka informacji dotyczących konkursów i samej gry.
… więcej »»»Kolejny raz Sekcja Wolontariatu i 139. Drużyna Harcerska LISY przeprowadzą w szkole zbiórkę w ramach akcji „Szlachetna Paczka”. Akcja trwa od 20 listopada do 6 grudnia.
24 listopada w sali koncertowej Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego odbyła się uroczysta, jubileuszowa X Gala programu „Nie zagubić talentu”, podczas której wręczono stypendia i nagrody dla uzdolnionej młodzieży.
Stypendia i nagrody przyznawane są za wybitne osiągnięcia artystyczne oraz naukowe. W tym roku stypendia za wybitne osiągnięcia artystyczne otrzymało 29 uczniów z Podkarpacia. Z kolei stypendia za wybitne osiągnięcia naukowe zarząd województwa przyznał 32 osobom.
Wśród nagrodzonych młodych, kreatywnych i uzdolnionych znaleźli się uczniowie naszego gimnazjum, a są nimi:
8 grudnia 2017 r. odbył się etap rejonowy XXVI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Aleksandra Czerkowicz, uczennica klasy 3c, zajęła I miejsce. Przed Olą etap okręgowy w Rzeszowie.
Najlepsze są święta w Wolicy,
Ponieważ są z dala od ulicy.
Stół zrobiony z solidnych podstaw,
Więc nie ugnie się od różnych potraw.
W listopadzie i grudniu 20017 r. w ramach realizacji zadań projektu Erasmus + „Eliot” - EnhancingLiteracy and Basic Skillsfightingdropout with cross-curricularTheatricalexperiential learning” odbyły się dwa spotkania wirtualne, w których uczestniczyła młodzież oraz nauczyciele z wszystkich krajów partnerskich…
Adriana Soczek, uczennica klasy 3c naszego Gimnazjum nr 2 w Jaśle oraz członkini Młodzieżowego Koła Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego, zajęła III miejsce w ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920 w obronie granic i niepodległości” pod Patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.
W dniach 11 – 13 stycznia 2018 r. odbył się 24 Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie. Uczennica naszej szkoły…
Dla czwórki uczniów klasy 3c Gimnazjum nr 2 w Jaśle rok 2018 zaczął się bardzo ciekawie – wyjazdem do Chani - greckiego miasta położonego na wybrzeżu Krety. Miasto zostało założone w XIII wieku przez Wenecjan na miejscu starożytnego, istniejącego tu już ok. 3400 r. p.n.e., minojskiego osiedla Kydonia. Obecnie jest to drugie pod względem wielkości miasto na wyspie, słynące z atrakcyjnej nabrzeżnej dzielnicy portowej i charakterystycznej weneckiej zabudowy…
Ferie, ferie i po feriach, a tu wysyp kolejnych dobrych wiadomości o osiągnieciach uczniów naszej szkoły.
Jeszcze w czasie ferii odbyło się rozstrzygniecie Konkursu Plastycznego „Portret mojego książkowego ulubieńca” organizowanego przez Bibliotekę Pedagogiczną w Krośnie filia w Jaśle, w którym I miejsce zajął…
Duży sukces osiągnęła Gabriela Panaś, uczennica klasy trzeciej naszego Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ignacego Łukasiewicza w Jaśle. Zajęła ona trzecie miejsce w kraju w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „KRĄG” w kategorii prac indywidualnych w formie albumowej na temat: „Sławni Polacy - wodzowie i żołnierze”.
Podopieczna historyka i regionalisty, Wiesława Hapa, przygotowała bardzo ciekawą pracę historyczno-plastyczną. Ujęła temat konkursowy w sposób oryginalny, a jego bohaterami były … kobiety-żołnierze. Młoda autorka postanowiła ukazać ich rolę w ważnych wydarzeniach dziejów Polski, kiedy ramię w ramię z mężczyznami walczyły o wolną i niepodległą Ojczyznę. Ukazała patriotyczną postawę tak trwale zapisanych w historii oręża polskiego kobiet jak m.in. Anna Dorota Chrzanowska, Joanna Żubr, Barbara Bronisława Czarnowska, Anna Pustowójtówna, Emilia Plater, Aleksandra Zagórska, Maria Wittek, Danuta Siedzikówna.
Młoda laureatka tak odnosi się do swojego osiągnięcia: „Moja praca w konkursie polegała przede wszystkim na wyszukiwaniu wiadomości i ciekawostek historycznych wykorzystując do tego różne źródła informacji. Kolejnym etapem było znalezienie interesujących zdjęć i stworzenie portretów kobiet rysowanych ołówkiem. Ostatnim zadaniem było połączenie ze sobą wszystkich elementów aby nadać temu formę albumu. Uczestnictwo w konkursie wzbudziło moją ciekawość i chęć poznania losów kobiet, które na równi z mężczyznami brały czynny udział w bitwach, powstaniach i wojnach. Dzięki pracy nad stworzeniem albumu rozwinęła się moja kreatywność i zrealizowałam pomysł połączenia ciekawych faktów historycznych ze swoim zainteresowaniem, czyli malarstwem”.
Opiekun uczennicy dodaje: „Bardzo cieszę się z sukcesu Gabrysi. Dotychczas jakoś szczególnie nie interesowała się historią, ale wiedziałem o jej pasji plastycznej. Dlatego zaproponowałem jej udział w tym projekcie, który łączył ze sobą te dwie dziedziny. I jak widać, świetnie sobie z tym poradziła. Najważniejsze, że uwierzyła w siebie, poszerzyła swoją wiedzę historyczną oraz zdobyła nowe doświadczenia w trudnej sztuce rysunku”.
Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „KRĄG” jest Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” w Warszawie. Konkurs przeprowadzany jest przy współpracy merytorycznej z Wydziałem Nauk Historycznych i Społecznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Ideą konkursu jest: szerzenie wśród młodzieży wiedzy o historii Polski, propagowanie polskich tradycji, obrzędów, zabytków jako wartości ponadnarodowych oraz aktywizacja miłośników historii poprzez prezentowanie i honorowanie ich dokonań.
W tegorocznej edycji konkursu poza świetnym wynikiem Gabrysi bardzo dobry wynik osiągnęły również Dominika Florko (SP nr 12) i Patrycja Burek (Gim nr 2).
W dniach 22 i 23 lutego 2018r. młodzież z drugich klas gimnazjum brała udział w programie profilaktyki zintegrowanej Archipelag Skarbów®…
20 marca 2018 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle Aleksandra Leśniak, uczennica Gimnazjum nr 2 w Jaśle, zajęła II miejsce w międzywojewódzkim XXX jubileuszowym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej Love Me Tender. Jury przewodniczył piosenkarz, kompozytor muzyki pop i alternatywnej Ralph Kamiński.
Po raz piąty Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Nowym Żmigrodzie zorganizowało powiatowy V Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Konkurs odbył się 23 marca br. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Nowym Żmigrodzie. Naszą szkołę reprezentowały Aleksandra Leśniak, która zajęła II miejsce i Patrycja Burek zdobywając wyróżnienie.
to powiedzenie pozostaje ciągle aktualne od prawie trzech tysięcy lat. Nabrało nowego znaczenia w czasach nam współczesnych, gdy do brukowanych, bitych dróg doszły linie kolejowe i trasy powietrzne. Rzymianie zbudowali fantastyczną sieć dróg, która istnieje do dnia dzisiejszego i z których korzystaliśmy podczas trzeciego międzynarodowego spotkania uczniów i nauczycieli w projekcie
Witajcie,
jesteśmy uczennicami II klasy Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaśle i w ramach Jasielskiej Ligi Naukowej z Lotosem bierzemy udział w projekcie, którego temat brzmi: Jakie zastosowanie znalazła reakcja zobojętniania w naszym życiu?
Jeśli jesteś uczniem II - III klasy gimnazjum lub rodzicem ucznia/uczennicy gimnazjum, prosimy, wypełnij załączoną ankietę, a pomożesz nam zgłębić interesujące nas zagadnienie.
Monika i ZuziaW kategorii klas gimnazjalnych zwyciężył nasz I zespół – Adriana Soczek, Natalia Więcek, Maciej Sroka (opiekun – Marta Dzik i Wiesław Hap), na drugim miejscu znalazła się drużyna gimnazjalistów z SP nr 2, a na trzecim znów byli nasi – Aleksandra Czerkowicz, Wiktoria Madejczyk, Jakub Świędrych (opiekun – Marta Dzik i Wiesław Hap).
29 maja w ramach Dni Patrona Szkoły w naszej auli odbył się finał piętnastej edycji Międzywojewódzkiego Konkursu „Życie i działalność Ignacego Łukasiewicza”. Jego głównym organizatorem był nasz Zespół Szkół Miejskich nr 3, a współorganizatorem Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego. Patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta Jasła. W trzech kategoriach konkursowych wzięli udział uczniowie dziewięciu gimnazjów. Zarówno prace plastyczne jak i poetyckie poświęcone były postaci i dorobkowi twórcy przemysłu naftowego, tak bardzo związanego z Jasłem. Z kolei uczestnicy rywalizacji w zakresie wiedzy musieli się uporać z testem pisemnym i ustnym z historii oraz chemii. Cieszy fakt, że po raz kolejny bardzo dobre wyniki osiągnęli nasi uczniowie.
W Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego „G2A Arena” w Jasionce odbyła się Ogólnopolska Konferencja pod patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy pt.: „Polska jest wolna! – To jest moja matka, ta ziemia!” Na wstępie głos zabrał
Nagrodę główną otrzymał zespół uczennic klas III gimnazjalnych ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle składzie: (Natalia Więcek, Adriana Soczek, Katarzyna Kozłowska - opiekun Wiesław Hap) za projekt „Perła Podkarpacia w archiwalnych fotografiach na tle muzyki z epoki. Jak stworzyć dokumentalny film o charakterze prezentacji fotograficzno-muzycznej o dawnym Jaśle?”.
Pierwszymi cieszącymi się z wakacji byli gimnazjaliści, którzy odebrali wiele pochwał i nagród w czasie akademii z rąk pani dyrektor Aleksandry Zajdel-Kijowskiej i Zastępcy Burmistrza Miasta Jasła pani Elwiry Musiałowicz-Czech. Wzruszające było również pożegnanie uczniów klas III Gimnazjum nr 2, którzy obiecali zorganizować zjazd. Trzymamy ich za słowo.