Przeskocz do treści
Strona istnieje 19 lat 1 miesiąc 14 dni 23 godziny i 46 min.

KOŁO PLASTYCZNE

foto
Opiekun koła plastycznego
mgr Antoni Zając

Do głównych zadań koła plastycznego należą:

- kształtowanie postawy uczniów poprzez pobudzenie swobodnej ekspresji,
- rozwijanie aktywności emocjonalnej i intelektualnej,
- wzbogacanie wyobraźni i fantazji,
- przygotowanie do świadomego uczestnictwa w kulturze.

Szczegółowe cele i zadania:

- kształtowanie dyspozycji (uzdolnień) twórczych,
- rozwijanie wrażliwości i zainteresowania wizualnymi przejawami świata natury i świata wytworów człowieka,
- kształtowanie umiejętności organizowania pracy i celowego doboru metod w działalności plastycznej,
- kształtowanie umiejętności posługiwania się elementarnymi środkami wyrazu plastycznego (barwa, walor, kreska, itp.) do wyrażania własnych przeżyć i określonych treści,
- poznawanie różnorodnych technik (linoryt, monotypia, malarstwo na szkle, itp.), struktury wytworów, elementów działań oraz ich wzajemnych zależności,
- projektowanie i wykonywanie płaskich, przestrzennych form z zastosowaniem różnych układów plastycznych.
Działalność koła plastycznego obejmuje przygotowanie uczniów do uczestnictwa w konkursach plastycznych organizowanych przez różne instytucje kulturalno-oświatowe oraz projektowanie i wykonywanie dekoracji szkolnych.
foto
GABLOTA KOŁA PLASTYCZNEGO
foto
STRONA TYTUŁOWA KRONIKI KOŁA PLASTYCZNEGO

Uczestnictwo w konkursach plastycznych
w roku szkolnym 1999/2000:

1. Szkolny konkurs "Szopka Betlejemska" - III miejsce: Czech Katarzyna kl. Ie
2. "Kartka Świąteczna" - wyróżnienie: Drabik Grzegorz kl. Ie
3. "Szopka Betlejemska" - V Wojewódzki Konkurs Plastyczny w Głogowie Małopolskim
- II miejsce: Żarnowska Beata kl. Ie,
- wyróżnienia: Anita Grzyb, Gabriela Bebło
4. Konkurs Ekologiczny "Zielona Ścieżka Gimnazjalisty":
I miejsce - Forystek Katarzyna kl. Im
II miejsce - Nowacka Magdalena, Szymańska Agnieszka, Szymańska Monika kl. If
III miejsce - Szpak Marlena, Buczek Karolina, Wojnar Klaudia, Wojtas Katarzyna kl. Ia
III miejsce - Szetela Ewa, Szczepańska Joanna, Czech Katarzyna kl. Ie
IV miejsce - Grzyb Anita kl. Ig
IV miejsce - Haluch Małgorzata kl. If
V miejsce - Siepkowska Zuzanna, Czajka Marta kl. Ig
wyróżnienie: Bebło Gabriela, Domowicz Katarzyna kl. Ic
wyróżnienie: Tokarz Karolina, Biernacka Joanna, Biernacka Beata, Piczak Agnieszka kl. IL
wyróżnienie: Jaśkowiec Sylwia kl. In
foto foto
foto foto

5. Palma Wielkanocna - prace przekazane na aukcje z przeznaczeniem dochodu na konto Darii (dziewczynki oczekującej na bioprotezy obu rączek)
6. Ulubione miejsce w moim mieście - organizator MDK. I miejsce - Biernacka Joanna, Biernacka Beata, Tokarz Karolina
*** * ***

Uczestnictwo w konkursach plastycznych
w roku szkolnym 2000/2001:

1. Karpacki most
2. Ilustracja do Chłopów Reymonta - konkurs Miejskiej Biblioteki Publicznej:
III miejsce - Tereszkiewicz Hubert kl. Im
foto

III miejsce - Kolanko Piotr kl. Ie
wyróżnienie - Buczek Karolina, Szpak Marlena kl. IIa
wyróżnienie - Wojtas Katarzyna kl. IIa
3. Maskotka Gimnazjum - Szetela Ewa
4. Konkurs Bożonarodzeniowy na szopkę, kartkę świąteczną i ozdobę choinkową z elementami regionalnymi:
- kartka świąteczna: Roś Monika, Kmiecik Daniel, Wietecha Aneta
5. Zielona Ścieżka Gimnazjalisty: I miejsce: Tereszkiewicz Hubert
foto

II miejsce: Jaworski Mateusz
IV miejsce: Nowacka Magdalena, Dybaś Anna
wyróżnienie: Szerląg Ewelina, Szetela Ewa, Siepkowska Zuzanna, Arciszewska Aleksandra, Grzyb Anita, Gadzała Łukasz 6. Palma Wielkanocna - Świątek Arleta
*** * ***

Uczestnictwo w konkursach plastycznych
w roku szkolnym 2001/2002:

1. Moje Gimnazjum - konkurs zorganizowany przez szkolne koło plastyczne i szkolne koło historyczno - regionalne. Laureaci: Kwast Tomasz, Grzyb Anita, Warchoł Agnieszka, Domowicz Anna, Tereszkiewicz Hubert, Szczepańska Joanna, Wojnarowicz Arkadiusz
2. Bajki Ignacego Krasickiego w ilustracjach - zorganizowany przez MBP:
III miejsce - Justyna Kluz kl. Ib
3. Narkotyki droga do nikąd - zorganizowany przez Stowarzyszenie Samorządna Młodzież Podkarpacia, Kuratorium Oświaty, Komendę Powiatową Policji, MDK:
III miejsce - Mateusz Jaworski kl. IIIg
4. Nikotyna - Alkohol - Narkotyk zorganizowany przez Urząd Miasta i JDK. Wykonanie plakatów przez uczestników koła plastycznego
5. Kartka świąteczna - radosnych świąt Bożego Narodzenia zorganizowany przez JDK:
I miejsce - Mateusz Maziarz kl. IIc
III miejsce - Anita Grzyb kl. IIIg
wyróżnienie - Ewa Słyś kl. II L
6. Na najpiękniejszą kartkę, szopkę bożonarodzeniową i ozdobę choinkową zorganizowany przez JF RTK. Laureaci:
- Paulina Krawczyk - kat. ozdoba choinkowa
- Justyna Kluz - kat. ozdoba choinkowa
7. Mówię NIE wszelkiej przemocy zorganizowany przez SP Nr15 w Krośnie. Lauret: Hubert Tereszkiewicz
8. Kartka Wielkanocna zorganizowany przez JDK w Jaśle. Wyróżnienie: Anita Grzyb
9. Kartka Wielkanocna zorganizowany przez SMJiRJ. Laureaci: Anita Grzyb, Karolina Konieczna
10. Zielona Ścieżka Gimnazjalisty zorganizowany przez Gimnazjum Nr2 w Jaśle (powiat).
Wyróżnienia: Anita Grzyb, Hubert Tereszkiewicz
11. Ale Jajo zorganizowany przez MDK w Jaśle. Laureatka: Ewa Słyś
12. Reklama książki - to warto przeczytać zorganizowany przez MDK w Jaśle. Laureat: Hubert Tereszkiewicz
foto

13. Zdrowy i bezpieczny wypoczynek Wyróżnienie: Paulina Krawczyk 14. Święty Antoni Patron Jasła zorganizowany przez JDK i Parafię OO. Franciszkanów w Jaśle.
Nagrodzeni: Aleksandra Huk, Mateusz Maziarz, Paulina Krawczyk, Mariola Skocz, Ewa Szetela
Wyróżnieni: Justyna Kluz, Katarzyna Żuraw
15. Polscy Piłkarze na Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej i Igrzyskach Olimpijskich - (powiat)
Laureaci: Katarzyna Zielińska, Michał Juszczak, Ilona Flis
Wyróżnienie: Joanna Kosiba
16. Szanujmy Matkę Ziemię Międzywojewódzki Konkurs Plastyczny.
Wyróżnieni: Hubert Tereszkiewicz, Mateusz Maziarz
Prace zakwalifikowane na wystawę pokonkursową: Anita Grzyb, Ewa Szetela
*** * ***

Uczestnictwo w konkursach plastycznych
w roku szkolnym 2002/2003:

1. Święta Bożego Narodzenia - kartka, ozdoba choinkowa, stroik zorganizowany przez JF RTK (etap powiatowy)
Laureaci w kategorii kartka świąteczna:
Marzena Kaleta (kl. Ii)
Michał Juszczak (kl. IIIf)
Anna Domowicz (kl. IIb)
2. Kartka Bożonarodzeniowa z akcentem brytyjskim zorganizowany przez Eurogim i koło plastyczne (wewnątrzszkolny):
I miejsce - Marzena Kaleta (kl. I i)
I miejsce - Hubert Tereszkiewicz (kl. IIIm)
II miejsce - Agnieszka Jaworska (kl. If)
II miejsce - Paweł Patyk (kl. If)
III miejsce - Urszula Byś (kl. If)
Wyróżnienia: Paulina Krawczyk (kl. IIc), Izabela Karaś (kl. IIk), Justyna Papciak (kl. Ij), Justyna Kaleta (kl. IIIL)
3. Siedem Cudów Świata Antycznego zorganizowany przez klub historyczny Starożytność i koło plastyczne (wewnątrzszkolny)
I miejsce - Mateusz Maziarz (kl. IIIc)
II miejsce - Agnieszka Jaworska (kl. If)
foto foto

III miejsce - Kacper Zduński (kl. IId)
III miejsce - Paulina Krawczyk (kl. IIc)
foto foto

Wyróżnienia: Katarzyna Bober (kl. IIL), Katarzyna Dzik (kl. IIg), Paulina Reczek (kl. IIe), Kacper Zduński (kl. IId), Justyna Kluz (kl. IIg) Gabriela Furman (kl. If - za wysoki poziom artystyczny)
4. Zielona Ścieżka Gimnazjalisty zorganizowany przez Gimnazjum Nr2 w Jaśle (powiat):
I miejsce - Hubert Tereszkiewicz (kl. IIIm)
foto foto

II miejsce - Marlena Zwolińska (kl. IL)
II miejsce - Marzena Kaleta (kl. Ii) Drużynowo I miejsce
5. Regionalny konkurs na palmę i ozdobę wielkanocną zorganizowany przez JF RTK oraz SMJiRJ (powiat).
Laureaci w kategorii ozdoba wielkanocna:
Norbert Abramowicz (kl. Ik)
Paulina Krawczyk (kl. IIL)
Mariola Bernacka (kl. Ih)
foto

6. Ale jajo zorganizowany przez MDK w Jaśle. Laureatka: Marlena Zwolińska (kl. IL)
7. Claude Monet - ogrodnik barw zorganizowany przez MDK i Urząd Miasta Rybnika (międzynarodowy).
Laureat: Mateusz Maziarz (kl. IIIc) uzyskał kwalifikacje do wystawy
8. Koziołek w Europie zorganizowany przez MBP w Jaśle (powiat):
III miejsce - Mariola Bernacka (kl. Ih)
9. Życie i twórczość Ignacego Łukasiewicza zorganizowany przez A. Zająca (wewnątrzszkolny):
Klasy I:
I miejsce - Gabriela Furman (kl. If)
II miejsce - Agnieszka Jaworska (kl. If)
III miejsce - Paweł Patyk (kl. If)
IV miejsce - Marlena Zwolińska (kl. IL)
V miejsce - Jakub Hap (kl. Ij)
VI miejsce - Damian Gomuła (kl. IL)
Klasy II i III:
I miejsce - Hubert Tereszkiewicz (kl. IIIn)
foto

II miejsce - Magdalena Byś (kl. IIj)
III miejsce - Miłosz Oszajca (kl. IIb)
*** * ***

Uczestnictwo w konkursach plastycznych
w roku szkolnym 2003/2004:

1. "Podróże z Janem Pawłem II" zorganizowany przez MBP w Jaśle.
Mariola Bernacka (kl. II h) wyróżnienie
Gabriela Furman (kl. II f) wyróżnienie
Marzena Kaleta (kl. II i) wyróżnienie
2."Moja wizja piramidy" zorganizowany przez klub historyczny "Starożytność" i koło plastyczne (wewnątrzszkolny).
I miejsce - Joanna Szerszeń (kl. II ł)
II miejsce - Urszula Byś (kl. II f)
II miejsce - Paweł Patyk (kl. II f)
III miejsce - Mariola Bernacka (kl. II h)
III miejsce - Anna Żygłowicz (kl. II h)
Wyróżnienia:
Katarzyna Dzierga (kl. II h), Bożena Grzesiak (kl. II h), Anna Kmiotek (kl. II f)
3."Konkurs na Bożonarodzeniową Kartkę, Stroik Świąteczny i Ozdobę Choinkową" zorganizowany przez JF RTK (powiatowy)
Laureaci w kategorii kartka świąteczna:
Gabriela Furman (kl. II f); Jakub Dzięglewicz (kl. II g)
4."Tolerancja wokół nas" zorganizowany przez Gimnazjum Nr2 w Jaśle (powiatowy)
I miejsce - Paweł Patyk (kl. II f)
5."Zielona Ścieżka Gimnazjalisty" organizator Gimnazjum Nr2 w Jaśle kategoria plastyczna "Jestem tym co mnie otacza" (powiatowy)
II miejsce - Joanna Szerszeń (kl. II L)
III miejsce - Paweł Patyk (kl. II F)
V miejsce - Gabriela Furman (kl. II F)
Wyróżnienia:
Marlena Zwolińska (kl. II l); Renata Wilisowska (kl. II j)
6."Ten kraj chcę zwiedzić" MBP (powiat)
nagrodzona: Marzena Kaleta (kl. II i)
wyróżnienia:
Mariola Bernacka (kl. II H); Joanna Szeszeń (kl. II Ł)
7. "IV Podkarpacki przegląd plastyki dzieci i młodzieży" pod patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego BWA w Rzeszowie (wojewódzki)
Urszula Byś kl. II F - prace zastałe dopuszczone do wystawy
8."Ale jajo!" MDK
nagrodzona: Wilisowska Renata (kl. II J)
9. "Życie i działalność Ignacego Łukasiewicza" organizator Gimnazjum nr2 w Jaśle (poziom międzywojewódzki)
I miejsce - Paweł Patyk (kl. II F)
II miejsce - Marzena Kaleta (kl. II I)
III miejsce - Marlena Zwolińska (kl. II L)
*** * ***

Uczestnictwo w konkursach plastycznych
w roku szkolnym 2004/2005:

1. Wielcy twórcy literatury i kultury pt. "Fredro a Molier" zorganizowany przez Gimnazjum Nr2 (poziom powiatu - pażdziernik)
kat. karykatura:
- wyróżnienie: Radosław Bronowicz
2. Konkurs na Bożonarodzeniową Kartkę, Stroik Świąteczny i Ozdobę Choinkową zorganizowany przez JFRTK (poziom powiatu - grudzień)
kat. kartka świąteczna:
- laureaci: Mariola Bernacka, Mateusz Ścibor
3. "Starożytni w karykaturze" - konkurs zorganizowany przez koło historyczne "Starożytność" i koło plastyczne (poziom wewnątrzszkolny - luty)
I miejsce - Renata Wilisowska
II miejsce - Jakub Garstka
III miejsce - Sylwester Rezmer
4. "Polacy na Igrzyskach Olimpijskich - Ateny 2004" - konkurs zorganizowany przez Gimnazjum Nr2, OZPN w Krośnie, Szkolny Klub Olimpijczka (poziom powiatu - marzec)
I miejsce - Paweł Patyk
II miejsce - Renata Wilisowska
III miejsce - Magdalena Stygar
5. Konkurs na Kartkę, Palmę i Ozdobę Wielkanocną zorganizowany przez JFRTK i SMJiRJ (poziom powiatu - marzec)
kat. kartka świąteczna
- laureaci: Patrycja Owsiak, Ewelina Kwilosz
6. "Ale jajo!" konkurs zorganizowany przez MDK (marzec)
Uczniowie koła plastycznego uczestniczyli w akcji malowania pisanek wielkanocnych
7. "Zielona Ścieżka Gimnazjalisty" konkurs zorganizowany przez Gimnazjum Nr2 (poziom powiatu - marzec)
kat. plakat: "Planeta naszym życiem"
II miejsce - Renata Wilisowska
8. "Moje piękne Podkarpacie" konkurs zorganizowany przez Talens - Polska (poziom wojewódzki - kwiecień)
Przeprowadzono eliminacje wewnątrzszkolne i wyłoniono 3 prace plastyczne reprezentujące naszą szkołę:
Anna Cygan; Marzena Kaleta; Renata Wilisowska
9. "Życie i działalność Ignacego Łukasiewicza" konkurs zorganizowany przez Gimnazjum Nr2 (poziom międzywojewódzki - maj)
kat. plakat:
I miejsce - Paweł Patyk
II miejsce - Marzena Kaleta
V miejsce - Gabriela Furman
*** * ***

Uczestnictwo w konkursach plastycznych
w roku szkolnym 2005/2006:

1. "Konkurs na Bożonarodzeniową Kartkę, Stroik Świąteczny i Ozdobę Choinkową" zorganizowany przez JF RTK (powiatowy)
Laureatka w kategorii kartka świąteczna:
Magdalena Kutyna (kl.1c)
2. "Cudowny świat Astrid Lindgren" zorganizowany przez MBP w Jaśle
III miejsce - Angelika Kotulak
3. "Zielona Ścieżka Gimnazjalisty" organizator Gimnazjum Nr2 w Jaśle (powiatowy)
kategoria plakat: "Z ekologią za pan brat":
I miejsce - Magdalena Kutyna (kl. 1c)
III miejsce - Justyna Berowska (kl. 1k)
V miejsce - Kinga Ostapińska (kl. 2c)
4. "Regionalny konkurs na kartkę, palmę, ozdobę wielkanocną" (powiatowy)
Laureaci:
Katarzyna Chochołem (kl. 1g)
Karina Janusz (kl. 1k)
Natalia Korczykowska (kl. 1g)
5. "Tolerancja wokół nas" zorganizowany przez Gimnazjum Nr2 w Jaśle (powiatowy)
kategoria plakat: "Jesteśmy razem":
III miejsce - Bogusława Wojdyła
6. "Polacy na Mistrzostwach Świata w latach 1938 - 2002" (powiatowy)
I miejsce - Magdalena Kutyna (kl. 1c)
II miejsce - Kinga Ostapińska (kl. 2c)
II miejsce - Magdalena Stygar (kl. 3g)
III miejsce - Klaudia Żuklińska (kl. 2c)
Wyróżnienie - Anna Tumidajewicz (kl. 1g)
7. "Życie i działalność Ignacego Łukasiewicza" - organizator Gimnazjum Nr2 w Jaśle (międzywojewódzki)
II miejsce - Konrad Tereszkiewicz (kl. 1l)
III miejsce - Małgorzata Kłosowska (kl. 3k)
IV miejsce - Justyna Bialik (kl. 3a)
IV miejsce - Aleksandra Władyka (kl. 2c)
Projekt i wykonanie:
Antoni Zając