1999/0 | 2000/1 | 2001/2 | 2002/3 | 2003/4 |
---|---|---|---|---|
2004/5 | 2005/6 | 2006/7 | 2007/8 | 2008/9 |
2009/10 | 2010/11 | 2011/12 | 2012/13 | 2013/14 |
2014/15 | 2015/16 | 2016/17 | 2017/18 | 2018/19 |
Wakacje się skończyły, czas do szkoły. Uczniowie wrócili wypoczęci, opaleni i pełni zapału do pracy. Po przywitaniu przez dyrekcję i krótkiej części artystycznej, uczniowie udali się na spotkania ze swoimi wychowawcami.
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie przygotowali swoim nauczycielom uroczystą akademię, wyrażając w ten sposób swoją wdzięczność. Przedstawiciele Rady Rodziców dziękując za wychowanie i naukę ich dzieci, złożyli kwiaty na ręce dyrekcji. Jak co roku, nauczyciele otrzymali za osiągnięcia w pracy nagrodę dyrektora. Tą uroczystością zainaugurowano działalność auli.
Tradycyjnie, w przededniu Świąt Bożego Narodzenia nauczyciele spotkali się na uroczystej Wigilii. W tym roku mieliśmy przyjemność wysłuchania kolęd w wykonaniu Chóru "Echo" pod dyrekcją J. Budziaka. Po tym miłym koncercie wszyscy udali się na stołówkę. Po przekazaniu ognia betlejemskiego przez harcerzy, zebrani składali sobie życzenia i łamali się opłatkiem. W tej przyjaznej i świątecznej atmosferze zasiedli do wspólnej kolacji.
Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w akcji charytatywnej "Noworoczny dar". Przygotowaliśmy koncert, który został zaprezentowany uczniom Szkoły Podstawowej nr 4 dnia 10 stycznia na deskach JDK. Przedstawienie utrzymane było w konwencji widowiska teatralnego, na które złożyły się wiersze, piosenki, fragmenty prozy, pokazy taneczne a wszystko to wzbogacone ciekawą oprawą medialną. Nad całokształtem imprezy czuwali: J. Szafarz - scenariusz i reżyseria, K. Tomkiewicz - współpraca, A. Śliwa - układy taneczne, J. Budziak - oprawa muzyczna, P. Korczyński - reżyseria medialna. Na koncert przybyli zaproszeni goście, przedstawiciele Urzędu Miasta - K. Wnęk, P. Zoła; Rady Miasta - J. Kosiek.
GIM HIT - Nowa jakość
Na przełomie lutego i marca 2003 roku odbył się w naszym mieście Wojewódzki Konkurs Piosenki GIM HIT organizowany przez Gimnazjum nr 2 w Jaśle. Patronat medialny objęły: "Nowiny", Radio Rzeszów i TV Rzeszów.
Konkursem żywo interesowały się też media lokalne - "Obiekty Jasielski" i Telewizja Kablowa. Głównym założeniem konkursu była popularyzacja śpiewania piosenek w języku polskim, a także prezentacja i promocja twórczości artystycznej młodzieży oraz pracy nauczycieli. Inspiratorem i pomysłodawcą wszelkich działań był Piotr Korczyński. Zaproponowany przez niego projekt imprezy został przychylnie przyjęty przez dyrekcję, sponsorów, a przede wszystkim przez grupę przyjaciół - nauczycieli E. Korczyńska, K. Tomkiewicz,
J. Budziak, R. Goryczka, A. Domasławski, która pomogła przy realizacji przedsięwzięcia. W dniach 25-28 lutego 2003 odbyły się eliminacyjne przesłuchania solistów i zespołów. W ciągu czterech dni 275 uczestników z 76 gimnazjów zaśpiewało łącznie 151 piosenek. Jury dzieliło się z każdym uczestnikiem uwagami na temat sposobu wykonania piosenki. Po burzliwych obradach jury wybrało 16 finalistów. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.
WIELKI FINAŁ
12 marca w sali widowiskowej JDK, odbył się koncert finałowy. Scenografię zaprojektowali i wykonali Piotr Korczyński i Antoni Zając. Tuż przed godziną 11:00 miejsca zaczęli zajmować zaproszeni goście, wśród
których byli przedstawiciele Urzędu Miasta w Jaśle, Rady Miasta, Starostwa Powiatowego, zaprzyjaźnionych zakładów pracy, szkół oraz sponsorzy. Koncert rozpoczął się specjalnie przygotowanym układem tanecznym w wykonaniu szkolnej grupy cherleaderek. Wykonawców z wdziękiem przedstawiły Katarzyna Grela i Katarzyna Zwoleńska. Uzupełnieniem do zapowiedzi były informacje multimedialne wyświetlane na wielkim ekranie tuż obok sceny. Po zakończeniu części konkursowej Jury w składzie: Elżbieta Lewicka, Jolanta Jaracz, Ewa Grzebień, Janusz Szewczyk, Jerzy Łącki, Janusz Budziak oraz Piotr Korczyński udało się na trudne i emocjonujące obrady. W tym czasie publiczność na Sali widowiskowej rozgrzewał zespół MR.POLLACK. Wreszcie nadszedł długo oczekiwany moment, kiedy na scenę zaproszona została red. Elżbieta Lewicka z Radia Rzeszów by ogłosić wyniki finału Wojewódzkiego Konkursu Piosenki GIM HIT.
I miejsce
Milena Wątroba - Publiczne Gimnazjum w Osobnicy
II miejsce
Ewelina Babiarz - Publiczne Gimnazjum w Cmolasie
III miejsce
Paulina Leśniak - Gimnazjum nr 2 w Jaśle; Dominika Farbaniec - Zespół Szkół Publicznych w Posadzie Górnej
GRAND PRIX GIM HIT 2003 wyśpiewała sobie piosenką "Może się wydawać" Marta Florek z Zespołu Szkół Samorządowych nr 2 w Limanowej. Nagrodę główną - zestaw komputerowy wręczył w imieniu sponsora - Banku PEKAO S.A w Jaśle - dyrektor, pan Piotr Handzel. Marcie została również wręczona statuetka Grand Prix GIM HIT 2003 ufundowana przez Radio Rzeszów.
Dodatkową atrakcją były nagrody pieniężne dla czterech finalistek przyznane przez fundację HOMO HOMINI z Dębowca wspierającą młode talenty. Sponsorami tego przedsięwzięcia byli: Sklepik Szkolny, Firma Multi Druk, Firma Gastronomiczna TRAFUNEK Marka Mroczki, Studio 04 Jolanty Misiołek, Zakład Poszukiwań Nafty i Gazu SP. Z.O.O. w Jaśle, Sieć Sklepów SNC, Hurtownia materiałów Budowlanych PRIMA oraz Hurtownia DAKAR.
Zielona ścieżka gimnazjalisty
21 marca w naszej szkole odbyła się IV edycja Powiatowego Konkursu Ekologicznego "Zielona Ścieżka Gimnazjalisty". Patronem konkursu był Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta. Celem konkursu było propagowanie wśród młodzieży ochrony środowiska, zachowań pro-ekologicznych i pro-zdrowotnych oraz uświadomienie jak ważne są zależności między człowiekiem a otaczającą go przyrodą. Konkurs obejmował część plastyczną, literacką, ekologiczną i sportową. W I etapie uczestniczyło 9 gimnazjów z powiatu. Do finału przeszło 5 szkół, które zmagały się w konkurencjach sportowej i ekologicznej. Poszczególne gimnazja zajęły następujące miejsca:
I miejsce - Gimnazjum nr 2 w Jaśle
II miejsce - Gimnazjum nr 1 w Jaśle
III miejsce - Gimnazjum w Trzcinicy
IV miejsce - Gimnazjum w Łubnie Szlacheckim
V miejsce - Gimnazjum w Lublicy
Dzień otwarty w Gimnazjum nr 2 w Jaśle
W dniu 12 kwietnia bieżącego roku w Gimnazjum nr 2 w Jaśle zorganizowany został Dzień Otwarty Gimnazjum.
Jest to cykliczny projekt odbywający się co roku od chwili powstania gimnazjum. Dni Otwarte Gimnazjum skierowane są do uczniów jasielskich szkół podstawowych i ich rodziców. Odbywają się w sobotę, aby w dniu wolnym od pracy rodzice ze swoimi dziećmi mogli poznać ofertę edukacyjną szkoły, jej warunki lokalowe, specyfikę, program szkoły i grono pedagogiczne, co na pewno ma wpływ na podjęcie tak ważnej decyzji jaką jest wybór gimnazjum dla absolwenta szkoły podstawowej. W tym roku organizatorzy Dnia Otwartego Gimnazjum nr 2 zaproponowali odwiedzającym szkołę: koncert w wykonaniu uczniów gimnazjum, prezentację klasy integracyjnej, prezentację obowiązujących podręczników, multimedialną kronikę szkoły, spektakl teatralny. Goście szkoły pilotowani przez nauczycieli uczestniczyli w zajęciach informatycznych odbywających się w trzech pracowniach komputerowych, doświadczeniach fizycznych i chemicznych, konkursach anglojęzycznych i niemieckojęzycznych, pokazach sportowych, tworzeniu plakatu zwiedzających z ich opiniami o szkole. Uczniowie gimnazjum wyjaśnili młodszym kolegom specyfikę swojej pracy w Samorządzie Szkolnym, Klubie Europejskim "Eurogim", Klubie Wolontariusza, Drużynie Harcerskiej "Lisy" i w Szkolnym Kole PCK. Zwiedzający szczeólnie chwalili sobie możliwość porozmawiania z dyrekcją, nauczycielami, pedagogiem, psychologiem, logopedą, pracownikami Klubu Młodzieżowego, członkami Rady Rodziców. Zostawili w szkole swój pierwszy wpis w Księdze Wpisów Odwiedzających i zabrali do domu wydany specjalnie dla nich folder z ofertą szkoły. Podczas Dnia Otwartego przyszli gimnazjaliści spędzili swój pierwszy dzień w gimnazjum przyjaznym, nowoczesnym, o atrakcyjnym programie edukacyjnym i wychowawczym, a także zawarli znajomości z gimnazjalistami, którzy byli współgospodarzami tej imprezy.
"Mały Tybet" - Ladakn, Zanskar, Kaszmir, Radżastan
"Gwiazdy kiedyś mogą zgasnąć, Marzenia nigdy"
Bogusław Bartuś
5.05.2003, Jasło
Dni Łukaszewicza
W dniach 26-28 maja Dyrekcja i Komitet Organizacyjny Nadania Szkole Imienia zorganizowały "Dni I. Łukaszewicza w Gimnazjum nr 2". Program obchodów był bogaty i zróżnicowany, a hasłem było przybliżenie postaci Patrona oraz propagowanie cech jego charakteru.
Pierwszego dnia odbyły się II Sztafetowe Biegi Przełajowe o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 2 pod patronatem Wiceburmistrza K. Wnęka. Biegi zostały poprzedzone odczytaniem Apelu Olimpijskiego, a następnie około 200 zawodników rywalizowało w kategoriach dziewcząt i chłopców. Kolejnym punktem były konkursy z zakresu wiedzy i plastyczny pt. "Życie i działalność I. Łukaszewicza". Drugi dzień zdominowała sesja popularnonaukowa dla gimnazjalistów pt. "I. Łukaszewicz - człowiek i dzieło", którą zaprezentowano następnego dnia nauczycielom.
Prelekcję o t związkach I. Łukaszewicza z regionem wygłosił W. Hap. Interesującym uzupełnieniem sesji był piękny koncert muzyki gitarowej w wykonaniu artystów krakowskich. W ostatnim dniu odbyło się uroczyste posiedzenie Rady Pedagogicznej podczas której przyznano Tytuł Mecenasa Szkoły - Rafinerii Jasło S.A. i z Poszukiwaniom Nafty i Gazu za ich wsparcie i pomoc szkole.
Spotkanie z poezją s. Dawidy Ryll
Spotkanie zostało pomyślane tak, aby wielowątkowa rozmowa prowadzącej Małgorzaty Zawadzkiej z gościem s. Dawidą Ryll przeplatała się z nawiązującą doń tematycznie poezją recytowaną przez młodzież. Impresja
poetycka z akompaniamentem muzycznym w tle dopełniona nastrojową scenografią nawiązującą do tradycji biblijnej stanowiła o przeżyciu artystycznym jakie miało miejsce w auli dnia 5 czerwca 2003. Spotkanie autorskie przygotowane zostało przez panią Małgorzatę Zawadzką z myślą o młodzieży gimnazjalnej Jasła i powiatu. Taka formuła przeprowadzania spotkań, gdzie uczniowie współtworzą program z poetami, sprawdziła się już wcześniej np. przy spotkaniu z krakowskim poetą Józefem Baranem. Zaangażowanie młodzieży w przygotowanie pomaga im pełniej zrozumieć istotę poezji i wzmacnia chęć uczestniczenia w kulturze oraz tworzeniu jej. Prezentujący poezję podczas spotkań autorskich uczniowie wywodzą się z kręgów młodzieży od lat aktywnie uczestniczącej w życiu kulturalnym biblioteki.
Nadanie imienia
13 czerwca 2003 odbyła się uroczystość nadania szkole imienia i otrzymania sztandaru. Patronem został twórca światowego przemysłu naftowego i gazowego - Ignacy Łukaszewicz. Nadanie imienia szkole zbiegło się z jubileuszem 115-lecia Rafinerii Jasło S.A, dlatego obie uroczystości odbyły się jednego dnia. Przed południem goście mogli obejrzeć Kącik Patrona, zwiedzić szkołę i wpisać się do Honorowej Księgi. Następnie wszyscy udali się na mszę do kościoła M.B. Częstochowskiej, którą koncelebrował i poświęcił sztandar ksiądz kanclerz J. Szczupak. Proboszcz J. Gąsiorowski odczytał słowa błogosławieństwa dla społeczności Gimnazjum nr 2 jakie wystosował Ojciec Święty Jan Paweł II. Po mszy odsłonięcia tablicy okolicznościowej dokonali Aleksandra Zajdel-Kijowska, J. Folcik i J. Woliński, którą poświęcił ksiądz kanclerz. Druga część uroczystości odbyła się w JDK. W trakcie gali prezes Rafinerii przekazał na ręce pani dyrektor sztandar, na który uczniowie złożyli ślubowanie. A. Zajdel-Kijowska wręczyła grawertony z tytułem Mecenasa Szkoły dla Rafinerii Jasło i Poszukiwań Nafty i Gazu. Ciekawą oprawę artystyczną uroczystości, poświęconą historii światła przygotowali nasi uczniowie pod opieką J. Bieleń.