Przejdź do treści

Szkoła Podstawowa nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ignacego Łukasiewicza w Jaśle
w Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle

Uwaga Rodzice kandydatów na uczniów klasy 1 naszej szkoły!

W związku z naborem elektronicznym do szkół, który rusza od 1 marca 2021 r. oferujemy Państwu naszą pomoc w rejestracji kandydatów w godzinach od 730 do 1500 w sekretariacie szkoły

Rodzice dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły – ul. Szkolna, ul. Krasińskiego, ul. Tischnera, ul. Podwale, ul. Lisa-Kuli – proszeni są o składanie zgłoszeń dzieci do szkoły.

Aneta Merkwa
Sekretarz Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle

… więcej »»»

W świecie nauki z SP 12

Witamy i serdecznie zapraszamy dzieci przedszkolne oraz rodziców do zabawy w naukowców. Przygotowaliśmy serię zajęć i doświadczeń, które możecie wykonać w domowych laboratoriach.

 Mali naukowcy 

Podzielcie się z nami swoimi wynikami eksperymentów, wykonanych zadań i prac, przesyłając zdjęcia. Czekamy na nie niecierpliwie, adres mail: idranka.23@gmail.com

Mamo, tato! Zabierz mnie do logopedy!
Mamo, tato! Zabierz mnie do logopedy!

W ramach
Europejskiego Dnia Logopedy

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna zaprasza rodziców wraz z dziećmi do 4 r.ż. na konsultacje logopedyczne w dniach: 04.03.2021r. oraz 11.03.2021r., w godzinach od 12.00 do 15.00Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna zaprasza rodziców wraz z dziećmi do 4 r.ż. na konsultacje logopedyczne w dniach: 04.03.2021 r. oraz 11.03.2021 r., w godzinach od 1200 do 1500

Obowiązują telefoniczne zapisy pod nr tel.: 13 44 645 46 (800-1500)

ZAPRASZAMY SERDECZNIE!

Aktualności:

fotoDzień Języka Ojczystego
21 lutego świętowaliśmy na całym świecie Dzień Języka Ojczystego. Każdy naród tego dnia przypomina sobie o pięknej mowie, poprawnym pisaniu czy ciekawostkach językowych. Spróbujmy i my potrenować poprawną mowę i pisownię. Przyłączcie się do zabawy z grami, quizami, krzyżówkami czy nawet poszukiwaniami detektywistycznymi. Zapraszamy do zabawy…
… więcej »»»
fotoOcenianie kształtujące
Ocenianie, które pomaga się uczyć
W roku szkolnym 2020/21 rozpoczęliśmy wprowadzanie oceniania kształtującego, zwanego potocznie OK. Jest to taki sposób pracy nauczyciela i uczniów, który polega na systematycznym pozyskiwaniu informacji o przebiegu procesu uczenia się, czyli mówiąc prościej – jego głównym celem jest pomaganie uczniom w uczeniu się.
Wystartowaliśmy z OK, uczymy się i uczymy innych tej metody pracy. Początki są trudne - i dla nas, i dla dzieci oraz rodziców, bo jesteśmy przyzwyczajeni do „stopni”, a w ocenianiu kształtującym ważna jest informacja, czego się musimy nauczyć oraz jak do tego dojść. Jesteśmy jedną z 4 szkół w województwie uczestniczących w szkoleniach Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie w ramach projektu Całościowy Rozwój Szkoły 1 (program Szkoła Ucząca Się – SUS).
Więcej informacji uzyskacie przeglądając prezentację dotyczącą OK oraz oglądając film Szkoły Podstawowej nr 1 w Kartuzach, która od 5 lat uczy metodą OK i pozwoliła udostępnić swój materiał, aby lepiej zrozumieć ten proces…
… więcej »»»
fotoKLOCKOMANIA dla uczniów SP 12 - RUSZA!
Zapraszamy wszystkich młodych i starszych fanów klocków LEGO do udziału w zabawie. Prace konkursowe będą podzielone na trzy grupy wiekowe…
… więcej »»»

Wcześniejsze wydarzenia:

… więcej »»»

Proszę nie wpisywać tej oceny do dziennika, bo mam „szczęśliwy numerek
1 III18, 16 2 III17, 3 3 III7, 6 4 III19, 10 5 III11, 13
8 III12, 14 9 III20, 21 10 III1, 2 11 III5, 9 12 III8, 15
poniedziałekwtorekśrodaczwartekpiątek

Szanowni Rodzice

Od 18 stycznia 2021 r. nie będzie już obowiązywał plan lekcji w wersji skróconej. Każda godzina lekcyjna, zarówno w nauczaniu stacjonarnym w klasach I-III jak również w kształceniu na odległość w klasach IV-VIII, będzie trwać 45 minut. W przypadku klas realizujących kształcenie na odległość nauczyciel może zdecydować o czasie pracy przed monitorem komputera, który może trwać od 30 do 45 minut. Pozostały do końca lekcji czas uczniowie przeznaczać będą na wykonanie poleceń nauczyciela.

Rodzicom uczniów klas I-III przypominamy:

 1. Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych.
 2. Rodzice dziecka mają obowiązek zaopatrzyć dziecko w indywidualną osłonę nosa i ust do zastosowania w przestrzeni wspólnej szkoły oraz w przestrzeni publicznej – zgodnie z aktualnymi przepisami prawa.
 3. Środki dezynfekcyjne oraz instrukcja ich użycia znajdują się przy wejściach do szkoły.
 4. Opiekunowie odprowadzający dzieci mogła wchodzić do przestrzenie wspólnej szkoły, zachowując zasady:
  • jeden opiekun z dzieckiem/dziećmi
  • dystans od kolejnego opiekuna z dzieckiem/dziećmi min. 1,5 metra
  • opiekunowie powinni przestrzegać obowiązujących przepisów prawa związanych z bezpieczeństwem zdrowotnym obywateli (m.in. stosować środki ochronne: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk)
 5. Wprowadza się taką organizację pracy i jej koordynację, która umożliwi zachowanie dystansu między osobami przebywającymi na terenie szkoły, szczególnie w miejscach wspólnych i ograniczy gromadzenie się uczniów na terenie szkoły:
  1. różne godziny przyprowadzania dzieci do szkoły:
   • klasy I – godzina 730
   • klasy II – godzina 740
   • klasy III – godzina 750
  2. korzystanie z trzech różnych wejść do budynku szkoły w chwili przyprowadzania i odbierania dzieci bezpośrednio po lekcjach:
   • klasy: Ia, Ic, IIa, IIb, IIc, IId, IIIb – wejście przez szatnię – uczniowie rozbierają się i ubierają w wyznaczonych boksach w szatni. Rodzice nie wchodzą do boksów!
    Po lekcjach opiekunowie oczekują na dziecko przy boksie klasy.
   • klasy: IIIa, IIIc – wejście od strony Orlika – uczniowie rozbierają się i ubierają w korytarzu przy swoich salach. Po lekcjach opiekunowie oczekują na dziecko przy wejściu (można wejść do wiatrołapu pod warunkiem zachowania dystansu 1,5 metra od kolejnego opiekuna – jednocześnie 2 osoby).
   • klasa Ib – wejście główne – uczniowie rozbierają się i ubierają w korytarzu przy swojej sali. Po lekcjach opiekunowie oczekują na dziecko przy wejściu (można wejść do wiatrołapu pod warunkiem zachowania dystansu 1,5 metra od kolejnego opiekuna – jednocześnie 3 osoby).
   Uwaga! Opiekunowie dzieci uczęszczających po lekcjach do świetlicy szkolnej zgłaszają się po dziecko przy wejściu głównym!
  3. różne godziny odbierania ze szkoły dzieci, które nie uczęszczają do świetlicy szkolnej (zgodnie z planem lekcji danej klasy w poszczególnych dniach):
   • klasy I – 1220, 1320 lub 1410
   • klasy II – 1225, 1325
   • klasy III – 1230, 1330 lub 1410
   Ze względu na ograniczoną liczbę osób które mogą jednocześnie przebywać w strefie wspólnej prosimy opiekunów o punktualne przychodzenie po dzieci do szkoły.
   Czas przebywania opiekunów dzieci na terenie szkoły powinien ograniczyć się do niezbędnego minimum. Opiekun powinien jak najszybciej opuścić budynek szkoły udając się najkrótszą drogą do wyjścia.
 6. Ze względu na panującą pandemię, prosimy rodziców o skrócenie czasu pobytu dzieci w świetlicy do niezbędnego minimum.
Aleksandra Zajdel-Kijowska
Dyrektor Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle
© SP 12, Jasło 26 II 21
ProteGO SafemLegitymacjaDobry Startlogo 800 080 222Postaw na rodzinę!Srebrna Honorowa Odznaka Przyjaciel Hufca ZHP Jasłocertyfikat: Bezpieczna i przyjazna szkołaDęby pamięci Stowarzyszenie Weteranów Polskich Formacji Granicznych
Google translate translateCITiK Jasłopolskawliczbach.pllogo e-podręcznikiWolne lektury
ldeklaracja dostępności·Nu Html Checker·CSS W3CFeed_iconKurs HTML - strona WWW za darmo