Przejdź do treści

Szkoła Podstawowa nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi
im. Ignacego Łukasiewicza w Jaśle
w Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle

KASISIOzłacamy KASISI 2016/17

Kasisi to niewielka wioska położona niedaleko Lusaki, stolicy Zambii. Od 1928 roku polskie Siostry Służebniczki ze Starej Wsi prowadzą tu Dom Dziecka Kasisi.

Dom działa wyłącznie dzięki ofiarności ludzi dobrej woli i nie ma żadnego wsparcia ze strony państwa zambijskiego.

Pomoc dla dzieci z Kasisi organizujemy przez stronę internetową fundacji www.fundacjakasisi.pl oraz profil na Facebooku, który skupia już ok 66 tys. osób.

Za pośrednictwem naszej strony internetowej każdy może zaangażować się w długofalowe projekty:

W tym półroczu nasza szkoła rozpoczyna realizację programu edukacyjnego KASISI oraz postaramy się wesprzeć dzieci z Domu Dziecka Kasisi. Zapraszamy wszystkich do wsparcia naszych działań oraz pomoc w realizacji projektu.

Najlepszym podsumowaniem są słowa założyciela Fundacji KASISI Szymona Hołowni „Wyjście ze świata własnych potrzeb i nawet najmniejszy krok w stronę drugiego człowieka, to zawsze jakieś ryzyko, zawsze jakaś utrata. Czasu, który można przeznaczyć na swoje przyjemności, pieniędzy, które można na nie wydać, gwarancji na przyszłość, czy pancerza chroniącego przed zranieniem. Ale to ZAWSZE zwraca się z procentem, o jakim nie słyszano w żadnym banku.”

© SP 12, Jasło 20 IX 17
Dobry StartPostaw na rodzinę!Srebrna Honorowa Odznaka Przyjaciel Hufca ZHP JasłoW roku szkolnym 2017/18 nasza szkoła współpracuje w realizacji projektu „SYSTEM  ODDZIAŁYWAŃ  PROFIALKTYCZNYCH W  POLSCE - stan  i rekomendacje dla zwiększenia skuteczności i efektywności planowania i realizowania działań profilaktycznych w mikro i makro skali”certyfikat: Bezpieczna i przyjazna szkołaDęby pamięci Stowarzyszenie Weteranów Polskich Formacji Granicznych
Google translate translateJasło - Aplikacje Android w Google Playpolskawliczbach.plWolne lektury
lciasteczka·Nu Html Checker·CSS W3CFeed_iconKurs HTML - strona WWW za darmo