Przeskocz do treści
Strona istnieje 19 lat 1 miesiąc 16 dni 5 godzin.

Sukcesy 2013/14

KONKURSY MIĘDZYNARODOWE

  • Laureatka Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny – Katarzyna Kosiek (III c)

KONKURSY OGÓLNOPOLSKIE

  • Laureatka ogólnopolskiej akcji Zachowaj Trzeźwy Umysł 2013 „Dzielę się pięknem” – Alina Dziedzic (II c)
  • Laureatka ogólnopolskiej akcji Zachowaj Trzeźwy Umysł 2013 „Szukamy Młodych Mistrzów - Lokalni Liderzy” – Gabriela Czerwińska(III d)
  • Laureat ogólnopolskiej akcji Zachowaj Trzeźwy Umysł 2013 „Szukamy Młodych Mistrzów - Lokalni Liderzy” – Karol Centler (III b)
  • Laureat ogólnopolskiej akcji Zachowaj Trzeźwy Umysł 2013 „Szukamy Młodych Mistrzów - Lokalni Liderzy” – Łukasz Korczykowski (III b)
  • VII miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie – Angelika Mlicka (III b)
  • VIII miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie – Katarzyna Żołądź (I c)
  • Mandat posła XX Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży – Ewelina Gajewska (III c)
  • Mandat posła XX Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży – Katarzyna Kosiek (III c)
  • Mandat posła XX Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży – Dominika Gustek (III b)
  • Mandat posła XX Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży – Angelika Mlicka (III b)
  • Olimpiada Wiedzy Archimedes.Plus – Matematyka.Plus XX Edycja:
    • Laureatka V stopnia (80 pkt.) – Katarzyna Żołądź (I c)
  • Olimpiada Wiedzy Archimedes.Plus – Matematyka.Plus XXI Edycja:
    • Laureat V (80 pkt.) – Mateusz Bolek (I c)
    • Laureatka V (80 pkt.) – Katarzyna Żołądź (I c)
    • Laureatka V (80 pkt.) – Katarzyna Kosiek (III c)

KONKURSY KURATORYJNE

  • Piotr Wal – konkurs kuratoryjny z języka angielskiego (etap wojewódzki)
  • Katarzyna Kosiek – konkurs kuratoryjny z chemii, matematyki i fizyki (etap rejonowy)
  • Dominik Bosak – konkurs kuratoryjny z fizyki (etap rejonowy)
  • Karolina Myśliwiec – konkurs kuratoryjny z biologii (etap rejonowy)
  • Paulina Wiejowska – konkurs kuratoryjny z biologii (etap rejonowy)

KONKURSY WOJEWÓDZKIE

  • I miejsce w Międzywojewódzkim Konkursie „Życie i działalność Ignacego Łukasiewicza – kat. historyczno – chemiczna – Katarzyna Kosiek (III c), Zuzanna Machowska (III d), Angelika Mlicka (III b)
  • I miejsce (etap wojewódzki) w Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie – Katarzyna Żołądź (I c)
  • II miejsce (etap wojewódzki) w Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie – Angelika Mlicka (III b)
  • I miejsce w Chorągwianym Festiwalu Piosenki Harcerskiej w Łańcucie – 139. DH Lisy
  • I miejsce w województwie w Ogólnopolskim Konkursie Referatów Astronomicznych – Gabriela Czerwińska (III d)
  • VII miejsce w Turnieju o Puchar Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie – Rafał Wiśniowski, Kacper Flis, Antoni Pasiowiec (II c)

KONKURSY POWIATOWE/GMINNE/MIEJSKIE

  • I miejsce w I Powiatowym Konkursie Europejsko – Geograficznym „My w Europie – Cudze chwalicie, swego nie znacie” – Dominika Gustek, Angelika Mlicka, Sylwia Rybka, Magdalena Ćmiel (III b)
  • II miejsce w Powiatowym Konkursie Wiedzy o HIV i AIDS – Dominika Gustek, Angelika Mlicka, Sylwia Rybka (III b)
  • V miejsce w XIII Jasielskim Konkursie Matematycznym im. Hugona Steinhausa – Julia Passowicz (I c)
  • I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym – etap miejski – Magdalena Bielamowicz, Antoni Pasiowiec, Kacper Flis (II c)
  • III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie dla uczniów gimnazjów w powiecie Jasielskim „Żyję zdrowo, aktywnie i bezpiecznie” – kat. test sprawnościowy – Rafał Szczepanik, Arkadiusz Szot, Kamil Janowiec, Kamil Krygowski (III e)
  • I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym – etap powiatowy – Magdalena Bielamowicz, Antoni Pasiowiec, Kacper Flis (II c)
  • I miejsce w XXIII Turnieju Wiedzy o Jaśle – Angelika Mlicka (III b), Anna Pogorzelska, Magdalena Szetela (I d)
  • II miejsce w XXIII Turnieju Wiedzy o Jaśle – Aleksandra Modras (I d), Sylwia Rybka (III b), Karol Wojdyła
  • III miejsce w Powiatowym Konkursie Matematycznym – Dominik Niezgoda (III e)
  • III miejsce w XV Powiatowym Konkursie Ekologicznym „Czyste środowisko – czysta gleba a selektywna zbiórka odpadów”
  • III miejsce w XII Powiatowym Konkursie Matematycznym dla klas I – Magdalena Szetela (I d)
  • V miejsce w XII Powiatowym Konkursie Matematycznym dla klas I – Mateusz Bolek (I c)
  • V miejsce w XII Powiatowym Konkursie Matematycznym dla klas I – Paulina Bunar (I c)
  • X miejsce w XII Powiatowym Konkursie Matematycznym dla klas I – Julia Passowicz (I c)
  • X miejsce w XII Powiatowym Konkursie Matematycznym dla klas I – Anna Pogorzelska (I c)
  • IV miejsce w Powiatowym Konkursie J. Niemieckiego „Państwa DACH” – Sylwia Rybka (III b)
  • IV miejsce w Powiatowym Konkursie J. Niemieckiego „Państwa DACH” – Marcin Ulaszek (III a)
  • IX miejsce w Powiatowym Konkursie English Pass – Port – Mateusz Bejnar (III d)
  • I miejsce w Powiatowym Konkursie „Zielona Ścieżka Gimnazjalisty” – Ilona Godniak (II d), Anna Biel (I d)

KONKURSY ARTYSTYCZNE

  • I miejsce w Międzywojewódzkim Konkursie „Życie i działalność Ignacego Łukasiewicza” – kat. plastyczna – Patrycja Zwolińska (II a)
  • I miejsce w Międzywojewódzkim Konkursie „Życie i działalność Ignacego Łukasiewicza” – kat. poezja – Klaudia Patlewicz (II c)
  • V miejsce w Międzywojewódzkim Konkursie „Życie i działalność Ignacego Łukasiewicza” – kat. poezja – Gabriela Czerwińska (III d)
  • V miejsce w Międzywojewódzkim Konkursie „Życie i działalność Ignacego Łukasiewicza” – kat. poezja – Katarzyna Kosiek (III c)
  • VI miejsce w Międzywojewódzkim Konkursie „Życie i działalność Ignacego Łukasiewicza” – kat. poezja – Patrycja Parzygnat (III c)
  • I miejsce w Miejskim Konkursie na Kartkę Bożonarodzeniową – Patrycja Czech (III c)
  • Nagroda w VII Przeglądzie Twórczości Dzieci i Młodzieży JDK „Przydrożne kapliczki w podkarpackim pejzażu” – Katarzyna Czajka (I d)
  • II miejsce w Powiatowym Konkursie „Dbajmy o mój świat – ptak mój przyjaciel” w ramach projektu MDK – Gabriela Bieleń (I d)
  • III miejsce w Powiatowym Konkursie „Dbajmy o mój świat – ptak mój przyjaciel” w ramach projektu MDK – Alina Dziedzic (II c)
  • Wyróżnienie w Powiatowym Konkursie „Dbajmy o mój świat – ptak mój przyjaciel” w ramach projektu MDK – Katarzyna Ochwat (III a)
  • Wyróżnienie w Powiatowym Konkursie „Dbajmy o mój świat – ptak mój przyjaciel” w ramach projektu MDK – Patrycja Zwolińska (II a)
  • Wyróżnienie w Powiatowym Konkursie „Dbajmy o mój świat – ptak mój przyjaciel” w ramach projektu MDK – Weronika Jurczak (I d)
  • Nagroda Urzędu Miasta Jasła w ramach projektu „Jasielska Liga Naukowa z LOTOSEM” na projekt logo – Sylwia Rybka (III b)
  • II miejsce w Powiatowym Przeglądzie Teatralnym dla grupy teatralnej – Aleksandra Więcek (I d), Sylwia Więcek (I d), Klaudia Patlewicz (II c), Justyna Ryba (II c), Ilona Godniak (II d), Aleksandra Buglewicz (II d), Judyta Czajkowska (I d), Szymon Michałowski (VI a), Łukasz Zaleśny (III c)
  • II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie dla uczniów gimnazjów w powiecie Jasielskim „Żyję zdrowo, aktywnie i bezpiecznie” – kat. plakat – Dominika Gustek (III b)
  • II miejsce w Powiatowym Konkursie Grafiki Komputerowej w Skołyszynie – Patryk Szewc (III a)
  • Wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Grafiki Komputerowej w Skołyszynie – Kamila Puchalik (III d)
  • Wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Grafiki Komputerowej w Skołyszynie – Aurelia Brzeżowska (III d)
  • Wyróżnienie w konkursie Kartka Wielkanocna Burmistrza Miasta Jasła – Katarzyna Ślusarczyk (III c)
  • Nagroda w konkursie powiatowym „Słoneczne dni ze Związkiem Gmin Dorzecza Wisłoki – Odnawialne źródła energii” – Patrycja Czech (III c)
  • Wyróżnienie w konkursie powiatowym „Słoneczne dni ze Związkiem Gmin Dorzecza Wisłoki – Odnawialne źródła energii” – Sylwia Rybka (III b)
  • III miejsce w IX Powiatowym Konkursie „Jan Paweł II – przyjaciel młodych” – kat. śpiew – Gabriela Czerwińska (III d)
  • Wyróżnienie w IX Powiatowym Konkursie „Jan Paweł II – przyjaciel młodych” – kat. śpiew – Kamila Kuzak (I a)
  • II miejsce w IX Powiatowym Konkursie „Jan Paweł II – przyjaciel młodych” – kat. plastyczna – Katarzyna Ochwat (III a)
  • Wyróżnienie w IX Powiatowym Konkursie „Jan Paweł II – przyjaciel młodych” – kat. plastyczna – Justyna Wojdyła (I a)
  • II miejsce w XV Powiatowym Konkursie „Zielona Ścieżka Gimnazjalisty” – kat. plastyczna – Katarzyna Ochwat (III a)
  • Wyróżnienie w XV Powiatowym Konkursie „Zielona Ścieżka Gimnazjalisty” – kat. plastyczna – Patrycja Czech (III c)
  • I miejsce w Chorągwianym Konkursie Recytatorskim „Strofy o Ojczyźnie” – Agnieszka Woźniacka
  • I miejsce w Hufcowym Festiwalu Piosenki Harcerskiej w Łańcucie – 139. DH Lisy
  • II miejsce w Hufcowym Konkursie Recytatorskim „Strofy o Ojczyźnie” – Sylwia Więcek (I d)
  • Wyróżnienie w Konkursie Fotograficznym „Jasło moje miasto” – „Piękno ukryte w detalach” – Sylwia Rybka (III b)

KONKURSY SZKOLNE

  • Tytuł „Klasa roku” – III d
  • Tytuł „Klasa na medal” – III b
  • I miejsce w Szkolnym Konkursie Językowym – Kinga Rachowicz (II d)
  • II miejsce w Szkolnym Konkursie Językowym – Paulina Szczyrba (I d)
  • III miejsce w Szkolnym Konkursie Językowym – Magdalena Szetela (I d)
  • I miejsce w Szkolnym Konkursie Informatycznym „Mistrz klawiatury” – Patryk Marek (II d)
  • II miejsce w Szkolnym Konkursie Informatycznym „Mistrz klawiatury” – Wiktoria Dłużeń (II d)
  • III miejsce w Szkolnym Konkursie Informatycznym „Mistrz klawiatury” – Kacper Uram (II c)
  • Wyróżnienie „Osoba najbardziej życzliwa” – Piotr Wal (III b), Dominika Gustek (III b), Damian Bartuś (III e), Joanna Liszka (II a), Weronika Rączka (II b), Patrycja Okarma (II e), Marzena Landoch (I a), Mateusz Bolek (I c)
  • Wyróżnienie w konkursie plastycznym Dzień Życzliwości – Katarzyna Ochwat (III a), Agata Nowosielska (I b)
  • Wyróżnienie w konkursie literackim Dzień Życzliwości – Weronika Rączka (II b), Monika Wojdyła (II b), Patrycja Myśliwiec (II b)
  • I miejsce w szkolnym etapie VII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Św. Maksymilianie Kolbe – Angelika Mlicka (III b)
  • II miejsce w szkolnym etapie VII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Św. Maksymilianie Kolbe – Katarzyna Żołądź (I c)
  • III miejsce w szkolnym etapie VII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Św. Maksymilianie Kolbe – Patrycja Gajewska (III c)
  • I miejsce (etap szkolny) w Kuratoryjnym Konkursie z języka angielskiego on – line – Mateusz Bejnar (III d)
  • I miejsce w Szkolnym Konkursie „Jesień w oczach dziecka” – kat. recytacja – Angelika Mlicka (III b)
  • II miejsce w Szkolnym Konkursie „Jesień w oczach dziecka” – kat. recytacja – Katarzyna Ochwat (III a)
  • III miejsce w Szkolnym Konkursie „Jesień w oczach dziecka” – kat. recytacja – Dominika Gustek (III b)
  • I miejsce w Szkolnym Konkursie „Zima w oczach dziecka” – kat. recytacja – Angelika Mlicka (III b)
  • II miejsce w Szkolnym Konkursie „Zima w oczach dziecka” – kat. recytacja – Dominika Gustek (III b)
  • I miejsce w Szkolnym Konkursie Plastycznym „Moja szkołą w Graffiti” – klasa I c
  • I miejsce w Szkolnym Konkursie „EKO Tap Madel” – I b, I c, II d, III e
  • II miejsce w Szkolnym Konkursie „EKO Tap Madel” – I a, I d, III b
  • I miejsce w Szkolnym Konkursie Języka Angielskiego dla klas II – Dominika Zbylut (II d)
  • II miejsce w Szkolnym Konkursie Języka Angielskiego dla klas II – Karolina Myśliwiec (II d)
  • III miejsce w Szkolnym Konkursie Języka Angielskiego dla klas II – Mateusz Jachym (II d)
  • I miejsce w Szkolnym Konkursie Języka Angielskiego dla klas I – Katarzyna Żołądź (I c)
  • II miejsce w Szkolnym Konkursie Języka Angielskiego dla klas I – Mateusz Bolek (I c)
  • III miejsce w Szkolnym Konkursie Języka Angielskiego dla klas I – Julia Passowicz (I c)

ZAWODY SPORTOWE

  • I miejsce w Powiatowych Indywidualnych Mistrzostwach Lekkoatletycznych Dziewcząt – skok w dal – Monika Wojdyła (II b)
  • III miejsce w Powiatowych Indywidualnych Mistrzostwach Lekkoatletycznych Dziewcząt – bieg na 600 m.– Joanna Szerląg (II d)
  • III miejsce w Powiatowych Indywidualnych Mistrzostwach Lekkoatletycznych Dziewcząt – bieg 100 m.– Wiktoria Dłużeń (II d)
  • III miejsce w Powiatowych Indywidualnych Mistrzostwach Lekkoatletycznych Dziewcząt – sztafeta 4x100 m. dziewcząt
  • II miejsce – rzut dyskiem – Alan Ciborowski (I c)
  • I miejsce w Olimpiadzie Harcerskiej Hufca Jasło – 139. DH Lisy
  • IV miejsce w Otwartych Mistrzostwach Jasła w Tenisie Stołowym – K. Machowska, K. Rzepka, D. Serwa, M. Hendzel

DZIAŁANIA I PROJEKTY EDUKACYJNE

  • Wybory Samorządowe w ramach programu „Samorządy maja głos” Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie
  • Projekt TEG 2013 „For the planet, for the people”
  • Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie „Szkoła Globalna 2013”
  • Certyfikat uczestnictwa w Global Astronomy Month 2014 – Paulina Bunar (I c), Oliwia Knapik (I b), Katarzyna Żołądź (I c), Sylwia Więcek, Maria Podolska (I d)
  • Projekt astronomiczny „Badanie drogi mlecznej” – Europejski Projekt Edukacyjny „Hands – On Universe” i Uniwersytetu Jagiellońskiego
  • Europejski Dzień Języków Obcych 2013
  • Projekt „Turniej Aktywnych”
    • III miejsce w Konkursie Polskiego Stowarzyszenia Coachingu i Rozwoju „Turniej Aktywnych” – zespół historyków – regionalistów z Gimnazjum Nr 2
  • Projekt „Jasielska Liga Naukowa z LOTOSEM”
    • „Jak przygotować spektakl teatralny?” – Aleksandra Buglewicz, Ilona Godniak, Klaudia Patlewicz (II c)
    • „Jak moja szkoła wygląda w liczbach i procentach?” – Agata Nowosielska, Oliwia Knapik, Dominik Dybka (I b)
    • „Jak wykorzystujemy kopułę geodezyjną w architekturze?” – Aurelia Brzeżowska, Iwona Zabawa (III d)
    • „Jak wygląda Jasło w liczbach i procentach?” – Katarzyna Rzepka, Aleksandra Płaziak, Dominik Orzech (I b) – nagrodzony
    • „Jaki był wkład Ignacego Łukasiewicza i innych osób związanych z Jasłem i regionem na powstanie i rozwój przemysłu naftowego i gazowego?” – Dominika Gustek, Sylwia Rybka, Angelika Mlicka (III b)
    • „Jakie ciała niebieskie mogą stanowić zagrożenie dla Ziemi?” – Katarzyna Żołądź (I c), Sylwia Więcek, Maria Podolska (I d)
    • „Jaki jest wpływ Słońca na Ziemię?” – Ewa Fila, Erwin Dedo, Julia Passowicz (I c) – nagrodzony
    • „Jakie czynniki fizyczne, chemiczne i biologiczne wpływają na wzrost i rozwój roślin?” – Natalia Myśliwiec, Paulina Bunar, Julia Passowicz (I c) – nagrodzony
    • „Spalając, którą z frakcji destylacji ropy naftowej – benzynę, naftę, olej napędowy – można uzyskać najwięcej energii?” – Dagmara Pająk (III c), Katarzyna Ochwat, Marcin Ulaszek (III a)
    • „Jak upamiętnić dramatyczne losy Żydów w czasie II Wojny Światowej?” – Kamila Nawracaj, Katarzyna Ochwat, Klaudia Trojan (III a)
    • „Jak wykorzystać zasadę zachowania energii do budowy «pętli śmierci»?” – Dominik Bosak, Jakub Królicki (II c)
    • „Jak zorganizować «Święto Flagi»?” – Maciej Matuszyk, Dominik Niezgoda (II e)
  • Projekt „Potrafię, wiem, znam – radę sobie dam”
  • Projekt „Archipelag skarbów”
  • Debaty młodzieżowe na temat wyborów i aktywności młodzieży w życiu społecznym w ramach XX sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży („Młodzi aktywni?” w Urzędzie Miasta w Jaśle – Katarzyna Kosiek, Ewelina Gajewska (III c) i „Wybory to nie wszystko” w Zespole Szkół Miejskich w Jaśle – Dominika Gustek, Angelika Mlicka (III b))
  • Debata społeczna „EKO zakupy” – Dominika Gustek, Angelika Mlicka (III b)

AKCJE CHARYTATYWNE

  • Zbiórka na rzecz Przytuliska dla zwierząt w Jaśle
  • Zbiórka zabawek na rzecz domów dziecka i ośrodków szkolno – wychowawczych
  • Zbiórka nakrętek na rzecz niepełnosprawnych uczniów
  • Zbiórka makulatury na rzecz Rodzinnych Domów Dziecka z Fundacją „Przyjazny świat dziecka”
  • Zbiórka „Góra grosza” z Stowarzyszeniem „Nasz Dom”
  • Zbiórka „Szlachetna Paczka”
  • Zbiórka w ramach XXII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
  • Zbiórka w ramach 2. Antoniańskiego Daru Serca

INNE DZIAŁANIA SPOŁECZNE I NAUKOWE

  • Uroczyste pasowanie uczniów klas I gimnazjum
  • Powiatowe Biegi Przełajowe „O Złoty Liść Dębu”
  • Apel katyński
  • Tydzień Edukacji Globalnej 2013
  • Światowy Dzień Pluszowego Misia
  • Spotkanie z księdzem Michałem Hallerem pt. „Granice nauki”
  • Międzynarodowy Dzień Piernika
  • Dyskoteka andrzejkowa z występem zespołu Paradise Hills i wróżbami
  • Dzień Czapki Mikołajowej
  • Mikołajki szkolne
  • Wigilie klasowe
  • Wigilia 139. DH LISY
  • Dzień Życzliwości 2013
  • Koncertowy Zawrót Głowy
  • Spektakl profilaktyczny przygotowany przez Teatr Szkolny „Możesz wybrać!”
  • Dyskoteka Walentynkowa
  • Lekcje z pomysłem
  • Wizyta Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Jana Wątroby
  • Wiosenny Dzień Odkrywania Talentów
  • Wizyta w Teatrze Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie grupy teatralnej
  • Prima Aprilis w stylu lat 70 – tych i 80 – tych
  • Niebieski Dzień z Archipelagiem Skarbów
  • Holokaust –Jak upamiętnić dramatyczne losy Żydów w czasie II wojny światowej?
  • Happening „Akcja MIŚ” z JS Consensus i MDK w Jaśle
  • Warsztaty astrofotografii prowadzone przez p. Mariusza Świętnickiego członka krośnieńskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii
  • Apel katyński
  • Udział 139. DH „Lisy” w obchodach 70 rocznicy bitwy pod Monte Cassino we Włoszech
  • Warszawskie klimaty, czyli wycieczka – nagroda dla uczniów za trzyletnią pracę
  • Dni Patrona Szkoły
  • Komers klas III
  • Udział w Żakinadzie organizowanej przez MDK w Jaśle
  • 2. Antoniański Dar Serca – spektakl „Pod niebem pełnym cudów”
  • Udział w Festiwalu Nauki w JDK
  • Uroczyste pożegnanie uczniów klas III
  • Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas I i II