Przeskocz do treści
Strona istnieje 19 lat 1 miesiąc 14 dni 11 godzin i 12 min.

Sukcesy 2011/12

Konkursy ogólnopolskie

  • Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Historia Bliska” – wyróżnienie II stopnia (Paulina Stach, Gabriela Tomasik, Ewa Wiśniowicz, Weronika Gądek, Dominika Salamon, Marek Sury)
  • Ogólnopolski Konkurs „Ignacy Łukasiewicz – życie i działalność” – wyróżnienie dla trzyosobowego zespołu: Aleksandra Krupa, Natalia Socha, Aleksandra Szot z II d
  • Konkursy przedmiotowe „OXFORD” Matematyka Plus – Alicja Świątek, Łukasz Dobrowolski III d
  • XVIII sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży – mandaty posłów otrzymali: Mateusz Węgrzyn III b, Karol Machowski III g
  • Ogólnopolski Konkurs Historyczny KRĄG – III miejsce Izabela Filip III e
  • Ogólnopolski Konkurs Centrum Edukacji Obywatelskiej „LIDERÓWKA 2012” – Tomasz Racławski III d (jako jeden z 20 młodych liderów w Polsce otrzymał miejsce w programie)
  • Ogólnopolski Konkurs „Papież Słowianin” – udział w etapie wojewódzkim – Karol Machowski, Monika Mickiewicz III g
  • Międzynarodowy Konkurs matematyczny KANGUR (edycja polska) – wyróżnienie Bartosz Buglewicz II e
  • Ogólnopolski Konkurs „Śladami Łukasiewicza” – III miejsce Iwona Zabawa I d
  • Ogólnopolski Konkurs MIX Geografia – XIV miejsce Kornelia Ciupek I a, XV miejsce Mateusz Bejnar I d, Krzysztof Kapłon III d
  • Ogólnopolski Konkurs „Przez ocean czasu” – wyróżnienie Seweryn Madej II b
  • XI Bydgoski Konkurs Plastyczny „Śladami Łukasiewicza” – III miejsce Iwona Zabawa I d
  • III Krakowskim Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym CRACOVIA CANTANS – III miejsce Anna Szajna, Franciszek Szmyd III d (kategoria C-Chóry Młodzieżowe)

Konkursy wojewódzkie

Konkursy przedmiotowe Kuratorium Oświaty w Rzeszowie:

  • J. polski – Tomasz Racławski, Aleksandra Szyk
  • Fizyka – Tomasz Racławski
  • Chemia – Alicja Świątek
  • Matematyka – Alicja Świątek
  • Geografia – Jakub Bieleń, Krzysztof Kapłon

« »

  • Wojewódzki Konkurs „Drogi Polaków do niepodległości 1795 - 1989” – finaliści: Krzysztof Kapłon III d, Mateusz Węgrzyn III b, Franciszek Szmyd III d
  • Międzywojewódzki Konkurs „Życie i działalność Ignacego Łukasiewicza” – I miejsce w konkursie wiedzy: Krzysztof Kapłon III d, Monika Mickiewicz III g, Kinga Bosak III d; kategoria wiersz I miejsce Weronika Gądek III g, V miejsce Monika Mickiewicz III g; kat. plastyczna Paulina Uchman III g
  • Konkurs łukasiewiczowski – IV miejsce: Monika Mickiewicz III g, Krzysztof Kapłon III d, Karol Machowski III g
  • Nagroda specjalna w półfinale regionalnym Konkursu Geologiczno – Środowiskowego „Przez ocean czasu” – Seweryn Madej II b
  • Konkurs Wiedzy Technicznej w Jarosławiu – finalista Tomasz Racławski III d
  • Interdyscyplinarny Konkurs z Matematyki i Praktycznego Jej Zastosowania w Fizyce, Chemii i Informatyce „Sapere Aude” – finalista Tomasz Racławski III d

Konkursy rejonowe

Konkursy przedmiotowe Kuratorium Oświaty w Rzeszowie:

  • J. angielski – Natalia Budziak
  • J. niemiecki – Karolina Jasiewicz
  • Fizyka – Tomasz Racławski
  • Matematyka – Alicja Świątek
  • Geografia – Jakub Bieleń, Krzysztof Kapłon
  • J. polski – Tomasz Racławski, Aleksandra Szyk
  • Historia – Karol Machowski, Krzysztof Kapłon
  • Informatyka – Jacek Gryziec
  • Chemia – Alicja Świątek, Kinga Bosak

« »

  • XI Jasielski Konkurs matematyczny im. H. Steinhausa – laureaci: Anna Szajna, Alicja Świątek, Tomasz Racławski III d
  • Konkurs o Puchar Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie – I miejsce drużynowo: Krzysztof Kapłon III d, Igor Smorul III g, Piotr Urban III d, I miejsce indywidualnie Krzysztof Kapłon III d

Konkursy powiatowe

  • I miejsce – IV Międzyszkolna Olimpiada Wiedzy o HIV/AIDS dla drużyny w składzie: Sylwia Jurczak, Martyna Szewc, Justyna Okarma
  • I miejsce – IV Międzyszkolna Olimpiada Wiedzy o HIV/AIDS indywidualnie dla Justyny Okarmy
  • III Powiatowym Turnieju Wiedzy „1 z 12” – III miejsce Alicja Świątek III d, finalista Tomasz Racławski III d
  • I miejsce – VII Powiatowy Konkurs „Europa nasz dom” dla gimnazjalistów drużyny w składzie: Dominika Żółtek III d, Katarzyna Tomasik III d, Tomasz Racławski III d
  • I miejsce – XXI Turniej Wiedzy o Jaśle dla drużyny: Krzysztof Kapłon III d, Monika Mickiewicz III g, Karol Machowski III g
  • Główna nagroda w multimedialnym Konkursie MDK i PGNiG „Ignacy Łukasiewicz – polski Prometeusz” – Mateusz Węgrzyn III b, Jakub Grzebień III e
  • XIII Powiatowy Konkurs Ekologiczny „Zielona Ścieżka Gimnazjalisty” – II miejsce Tomasz Racławski III d, Jakub Wróbel II e
  • X Powiatowy Konkurs „Wiedzy o racjonalnym żywieniu” – II miejsce Kinga Bosak, Natalia Budziak, Alicja Świątek III d
  • XIII Powiatowy Konkurs Ekologiczny „Czysta środowisko – czysta woda” – III miejsce Patrycja Parzygnat, Klaudia Szewc II
  • Powiatowy Konkurs „Ojciec Święty Jan Paweł II – przyjaciel dzieci i młodzieży” – II miejsce (kat. plastyczna) Kinga Bosak III d, wyróżnienie (kat. plastyczna) Monika Warchoł III c, II miejsce (kat. recytacja) Dominika Forystek III e, (kat. Muzyczna) wyróżnienie Izabela Filip III e, Anna Szajna III d
  • Powiatowy Konkurs matematyczny dla uczniów klas III – V miejsce Alicja Świątek III d
  • Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów klas II – wyróżnienie Bartosz Buglewicz II e
  • Powiatowy Konkurs matematyczny dla uczniów klas I – VI miejsce Katarzyna Kosiek I c
  • Powiatowy Konkurs „Zostań Poliglotą” – II miejsce Bartosz Buglewicz II e, Monika Ryba II d
  • Konkurs „English Pass – Port” w I LO – I miejsce Natalia Budziak III d, III miejsce Jakub Bieleń III d, V miejsce Jarosław Krajweski III e, VIII miejsce Anna Chochół III c, IX miejsce Dominika Forystek III e
  • Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego „Państwa DACH” – III miejsce Izabela Filip III e
  • X Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego „On – the – Roll” – III miejsce Natalia Budziak III d, wyróżnienie Jakub Bieleń III d
  • Konkurs Międzyprzedmiotowy w II LO – II miejsce zespołowo z j. angielskiego: Natalia Budziak, Tomasz Racławski, Alicja Świątek III d
  • Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego w II LO – II miejsce Natalia Budziak III d
  • IV Powiatowy Konkurs Humanistyczny dla uczniów klas III gimnazjum – II miejsce Monika Mickiewicz, Karol Marchowski III g
  • Powiatowy Etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym – I miejsce drużynowo: Krzysztof Kapłon III d, Igor Smorul III g, Jacek Gryziec III d, I miejsce indywidualnie Krzysztof Kapłon III d
  • Konkurs Powiatowy „Odkryj Europę” – II miejsce Jakub Bieleń III d, V miejsce Krzysztof Kapłon III d
  • Powiatowy Konkurs „Światowy Dzień bez Papierosa” – wyróżnienie Dominika Forystek III e
  • Powiatowym Konkursie Geograficznym „Cudze chwalicie, swego nie znacie” – II miejsce Anna Szajna i Kinga Hawrylik III d

Konkursy artystyczne

  • VI Przegląd Zespołów Kolędniczych w Trzcinicy - II miejsce - zespół w składzie: Kina Hawrylik, Katarzyna Mroczka, Karolina Jasiewicz, Wioletta Ciomcia, Piotr Urban, Marcin Chmura, Elżbieta Jurusik, Aleksandra Nawracaj, Anna Szajna, Izabela Filip, Izabela Sokołowska
  • Hufcowy Festiwal Piosenki Harcerskiej – I miejsce 139 DH „Lisy”
  • Chorągwiany Festiwal Piosenki Harcerskiej w Ropczycach – II miejsce 139 DH „Lisy”
  • Hufcowy Konkurs Recytatorski „Strofy o Ojczyźnie” – I miejsce Gabriela Czewińska,
  • Powiatowy Konkurs „Słoneczne Dni ze Związkiem Gmin Dorzecza Wisłoki” – wyróżnienie (kat. fotograficzna) Paulina Stach II d, wyróżnienie (kat. plastyczna) Nikola Bal I d, Paulina Stach II d
  • Powiatowy Konkurs Fotograficzny „To jest moje miejsce” – wyróżnienie Dominika Żółtek III d
  • Powiatowy Konkurs Fotograficzny „Jasło moje miasto. Pozdrowienia z Jasła” – I miejsce Dominika Żółtek III d, III miejsce Igor Smorul III g, wyróżnienie Monika Warchoł III c
  • Powiatowy Konkurs Fotograficzny „Kapliczki i krzyże w majowej scenerii” – II miejsce Dominika Żółtek III d
  • V Przegląd Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „To już pora na święta, to już czas …” – nagroda Katarzyna Ochwat I a, Małgorzata Pikuła II a
  • Powiatowy Konkurs Plastyczny o tematyce ekologicznej (organizator Związek Gmin Dorzecza Wisłoki) – wyróżnienie Patrycja Potrawska II a

Konkursy sportowe

  • Turniej wojewódzki Coca – Cola Cup 2012 – II miejsce
  • I runda eliminacji Coca – Cola Cup 2012 drużyny chłopców w piłce nożnej I miejsce
  • II runda eliminacji Coca – Cola Cup 2012 drużyny chłopców w piłce nożnej I miejsce
  • Turnieju Piłki Nożnej Chłopców o Puchar Prezesa Stowarzyszenia Edukacyjno – Regionalnego „Nasza Szkoła” – I miejsce
  • I Wiosenny Turniej Piłki Nożnej Chłopców Szkół Gimnazjalnych o Puchar Starosty Powiatu Jasielskiego – III miejsce
  • IV Wiosenny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach – I miejsce
  • Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Jasła – I miejsce Marek Sury III c, IV miejsce Patryk Jamuła III f, VII miejsce Paulina Materowska, II miejsce drużynowo
  • Powiatowa Liga Lekkoatletyczna chłopców w Trzcinicy – I miejsce drużynowo
  • Powiatowa Liga Lekkoatletyczna dziewcząt w Trzcinicy – V miejsce drużynowo

Konkursy szkolne

  • Konkurs historyczny „Piastowie i Jagiellonowie” – I miejsce Natalia Socha II d, II miejsce Monika Ryba II d, Daniel Lewanda II a
  • Konkurs geograficzny „Ziemia planeta życia” dla uczniów klas I – I miejsce Paulina Wiejowska I d, II miejsce Damian Smoleń I e, III miejsce Zuzanna Machowska I d, Piotr Wal I b
  • Konkurs astronomiczny – I miejsce Gabriela Czerwińska I d, II miejsce Joanna Głąb I c, Małgorzata Krupa III e, III miejsce Mateusz Bejnar I d, wyróżnienie Mateusz Węgrzyn III b
  • Szkolny Konkurs „Drzewo” – I miejsce Seweryn Madej II b
  • Szkolny Konkurs „Zima” – III miejsce Seweryn Madej II b
  • Szkolny Konkurs na Karetkę Walentynkową – Marzena Merkawa II a, Tomasz Posełkiewicz III a, Dorota Brej III b
  • Szkolny Konkurs „Moda ekologiczna” – I miejsce klasa III b, II miejsce klasa II c, III miejsce klasa III e
  • Szkolny Konkurs plastyczny „Moja szkoła w graffiti” – I miejsce Kamil Kozłowski III e, Zuzanna Machowska, Nikola Bal, Paulina Wiejowska I d
  • Konkurs plastyczny „Jesienne drzewo”
  • Konkurs plastyczny „My się zimy nie boimy”
  • Konkurs plastyczny „Uroki wiosny”

Akcje charytatywne

  • Góra Grosza 2011 – akcję przeprowadzili wolontariusze z Sekcji Wolontariatu
  • Pozytywnie odkręceni – akcja zbiórki nakrętek prowadzona przez Sekcję Wolontariatu i szkolne koło LOP
  • Szlachetna Paczka – w akcji wzięli udział nauczyciele, Sekcja Wolontariatu i 139 DH „Lisy”
  • 15 Finał Noworocznego Daru – wzięło udział 28 wolontariuszy (zebrali 3299,35 zł)
  • 20 Finał Wielkiej Orkiestry świątecznej Pomocy – wzięło udział 29 wolontariuszy z Sekcji Wolontariatu (zebrali około 5970 zł)
  • Zbiórka na rzecz Oliwki – zbiórki w ramach koncertów charytatywnych na Foluszu i MDK Jasło (zebrano 2500 zł)
  • Dzieci dzieciom – zbiórka zabawek na rzecz Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Jaśle
  • Współudział w przygotowaniu aukcji autografów w ramach Dnia Dziecka w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle
  • Pomoc wolontariuszy w Dniu Dziecka w MDK w Jaśle

Projekty edukacyjne

  • „Młodzi głosują” projekt realizowany z Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie
  • „Młodzi Aktywiści Prezydencji” projekt realizowany z Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie
  • „III Europejski Dzień Języków Obcych”
  • „Wolontariat – działam, bo lubię” Konferencja połączona z debatą w ramach projektu CEO i Sejmu Dzieci i Młodzieży
  • „Dzień Życzliwości” projekt realizowany w ramach „Szkoły bez przemocy”
  • Projekt „Międzynarodowy Program Demokratycznego Banku Pamięci”
  • „Wycieczka po Jaśle” dla członków Koła Historyczno – Regionalnego i Łukasiewicza
  • Wycieczka „Śladami Łukasiewicza” do Biecza i Gorlic
  • Dzień Talentów
  • Debata pt. Samorządność w szkole” – przeprowadzona przez Izabelę Filip III e, Dominikę Forystek III e, Natalię Sochę II d, Krzysztofa Kapłona III d, Franciszka Szmyda III d, Mateusza Węgrzyna III b, Karola Machowskiego III g

Inne działania uczniów na rzecz społeczności lokalnej:

  • Współpraca z Młodzieżowym Domem Kultury w Jaśle w stworzeniu Powiatowego Młodzieżowego Centrum Wolontariatu „MOC WOLONTARIATU”
  • „Mikołajkowe pląsy” – happening na ulicach miasta i przedszkolach propagująca wolontariat oraz akcję „Szlachetna paczka”
  • Seria koncertów charytatywnych w ramach akcji „Noworoczny Dar”
  • Przygotowanie prezentacji „100 lecie harcerstwa jasielskiego”
  • Udział w uroczystościach patriotycznych 139 DH „Lisy”
  • Prelekcja w JDK „Z historii zabudowy Jasła”
  • Zabawy wolontariuszy z dziećmi na świetlicy Integracyjnej Szkoły Podstawowej Nr 12 w Jaśle
  • Pomoc wolontariuszy w zabawie andrzejkowej ISP Nr 12 w Jaśle
  • Udział w prelekcji na Uniwersytecie III Wieku z okazji „Światowego Dnia Zdrowia”
  • Organizacja przez Tomasza Racławskiego z III d PIERWSZEGO JASILSKIEGO TURNIEJU FIFA 11
  • Biwak letni 139 DH „Lisy” w Desznicy
  • Olimpiada Harcerska Hufca Jasło – I miejsce harcerki, II miejsce harcerze 139 DH „Lisy”