Przeskocz do treści
Strona istnieje 19 lat 1 miesiąc 14 dni 22 godziny i 23 min.

„Tajemnica sukcesu to wytrwałość w dążeniu do celu”
2008/2009

Koniec roku szkolnego 2008/2009 to doskonały moment na podsumowanie tego, co się w trakcie jego trwania wydarzyło. Wytężona całoroczna praca Uczniów Zespołu Szkół Miejskich Nr 3 w Jaśle i ich nauczycieli zaowocowała licznymi sukcesami w sferze edukacji i wychowania, które pragniemy ocalić od zapomnienia.

Najlepsi w Polsce

  • II miejsce Edwina Prajsnara w VII Ogólnopolskim konkursie fizyczno – fotograficznym „Zjawiska fizyczne wokół nas” (kategoria:obserwacje)
  • tytuł laureata Ogólnopolskiego konkursu Historycznego „Historia Bliska” dla zespołu w składzie: Gabriela Muzyka, Katarzyna Szaro, Michał Hap i Jakub Mastej
  • Anna Kosiek laureatką X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Oxford Matematyka Plus (w kategorii klas III)
  • Michał Hap, Szymon Inglot i Patryk Wierdak laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Odważmy się być wolnymi”
  • tytuły laureatów wojewódzkich w Konkursie o Mandat Posła XV Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży dla Anny Chmury, Michała Hapa, Joanny Kopeć i Katarzyny Koś, którzy podczas obrad reprezentowali województwo podkarpackie

W I semestrze bieżącego roku szkolnego w całej Polsce przeprowadzono eliminacje, które miały na celu wyłonienie młodych parlamentarzystów. Trudną drogę zmagań na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim pomyślnie przeszło czworo uczniów Zespołu Szkół Miejskich Nr 3 , którzy (jako jedyni przedstawiciele Jasła) reprezentowali miasto, powiat i województwo w czasie obrad na Wiejskiej. Ich obecność w sejmowych ławach stanowi dowód dojrzałości i zaangażowania w sprawy polityki rozumianej jako działanie na rzecz wspólnego dobra.

  • wyróżnienie honorowe dla Edwina Prajsnara w II Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Światło wieczorową porą”
  • Test Oxford Plus XII Edycja: Iwona Biernacka – laureat I stopnia, Szymon Inglot – laureat II stopnia, Karolina Skiba i Joanna Cygan – laureatki III stopnia, Katarzyna Szetela i Arkadiusz Kopeć – laureaci V stopnia
  • Test Oxford Plus XIII Edycja – Katarzyna Szetela laureatką IV stopnia, Karolina Skiba laureatką V stopnia

Najlepsi w województwie

Szczęśliwa trzynastka – właśnie tylu uczniów Zespołu Szkół Miejskich Nr 3 w Jaśle uzyskało tytuł laureata lub finalisty w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Podkarpackie Kuratorium Oświaty.

Laureaci to:

  • Joanna Cygan – język angielski
  • Anna Kosiek – chemia
  • Monika Małek – język polski
  • W gronie finalistów znaleźli się:
  • Anna Ostapińska – język angielski
  • Monika Małek – język angielski
  • Edwin Prajsnar - historia
  • Katarzyna Szaro – język polski
  • Anna Maria Czajka – język polski
  • Patrycja Kozicka – język polski
  • Anna Ostapińska – język polski
  • Sławomir Sepioł - fizyka
  • Anna Kosiek – matematyka
  • Monika Małek - biologia

Zespół Szkół Miejskich Nr 3 w Jaśle nadal znajduje się w czołówce najlepszych gimnazjów Podkarpacia pod względem liczby laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych.

Inne sukcesy:

  • I miejsce Katarzyny Szaro, II miejsce Natalii Klar oraz wyróżnienia dla Katarzyny Koś i Karoliny Gajeckiej w I Podkarpackim Plenerze Dziennikarskim (felieton „Marzenia i wizje młodych Europejczyków”)
  • przyznanie przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty Medalu „Pro Memoria” 139 DH „Lisy” i jej opiekunowi Panu Wiesławowi Hapowi w dowód uznania dla utrwalania pamięci o ludziach i ich czynach w walce o niepodległość Polski podczas II wojny światowej i po jej zakończeniu oraz za działalność związaną z opieką nad Miejscami Pamięci Narodowej
  • powołanie Michała Hapa przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty w skład Rady Dzieci i Młodzieży Województwa Podkarpackiego
  • I miejsce Michała Hapa w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym KRĄG (etap wojewódzki)
  • tytuły finalisty konkursu „Losy Żołnierza i dzieje oręża polskiego” dla Tobiasza Szeredy, Kamila Gądka i Mateusza Szota
  • III miejsce Katarzyny Dubiel w Chorągwianym Konkursie Recytatorskim „Strofy o Ojczyźnie”
  • I miejsce zespołu 139 DH „Lisy”w Chorągwianym Festiwalu Piosenki Harcerskiej
  • Michał Hap – finalistą Diecezjalnego Konkursu Biblijnego dla gimnazjów

Najlepsi w powiecie

  • I miejsce Szymona Wojtunika i III miejsce Konrada Adamiaka w Konkursie Powiatowym „Astro Maniacy”
  • II miejsce i wyróżnienie w I Powiatowym Konkursie Humanistycznym „Przesłanie Pana Cogito”
  • wyróżnienie Anny Marii Czajki w Konkursie Recytatorskim „Nagroda Literacka NIKE”
  • II miejsce Magdaleny Myśliwiec w XIV Konkursie Kolęd i Pastorałek „Na nutę kantyczek”
  • I miejsce zespołowo w VII Powiatowym Konkursie Międzygimnazjalnym zorganizowanym przez II Liceum Ogólnokształcące w Jaśle (skład drużyny: Anna Kosiek, Joanna Cygan, Sławomir Sepioł)
  • II miejsce Anny Ostapińskiej i wyróżnienie dla Joanny Cygan w konkursie „ENGLISH PASS-PORT”organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące w Jaśle
  • I miejsce Joanny Cygan, III miejsce Anny Czajki i wyróżnienie Moniki Samborskiej w Powiatowym Konkursie ON-THE-ROLL 2009 zorganizowanym przez ZS Nr 4 w Jaśle
  • I miejsce Anny Chmury i II miejsce Kamili Bialik w Konkursie Powiatowym „Błękitna Kropka”
  • wyróżnienie dla Katarzyny Szaro w IX Powiatowym Konkursie Ortograficznym
  • I miejsce Karoliny Gajeckiej i II miejsce Anny Chmury (kategoria literacka), II miejsce Karoliny Gryboś (kategoria plastyczna) oraz I miejsce Anny Marii Czajki (kategoria: prezentacja słowno – muzyczna) w IV Powiatowym Konkursie „Ojciec Święty Jan Paweł II – przyjaciel młodych
  • I miejsce Marka Pisza, II miejsce Anny Kosiek oraz wyróżnienie dla Sławomira Sepioła w VIII Jasielskim Konkursie Matematycznym im. Hugona Steinhausa ( kategoria klas III), wyróżnienie dla Szymona Inglota (kategoria klas I)
  • II miejsce Moniki Samborskiej oraz wyróżnienia dla Anny Ostapińskiej i Moniki Czarneckiej w Międzygimnazjalnym Konkursie Języka Angielskiego i Języka Niemieckiego, którego organizatorem był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kołaczycach
  • I miejsce w finale powiatowym Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla drużyny w składzie: Piotr Kotlinowski, Bartłomiej Rochecki, Michał Piękoś
  • II miejsce Joanny Potyrały w I Powiatowym Konkursie Plastyczno – Historycznym „Osiągnięcia starożytnych”
  • I miejsce w Turnieju Wiedzy o Jaśle drużyny w składzie:Gabriela Poliwka, Katarzyna Szetela i Michał Hap oraz II miejsce drużynowo (P. Dubiel, A. Budziak i A. Pacocha) w tym samym konkursie
  • I miejsce Moniki Samborskiej i II miejsce Moniki Czarneckiej w Powiatowym konkursie Języka Niemieckiego organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące w Jaśle
  • I miejsce Katarzyny Szeteli oraz wyróżnienia dla Michała Hapa i Katarzyny Sieńkowskiej w powiatowym Konkursie Matematycznym klas drugich
  • I miejsce Piotra Sorysa w konkursie plastycznym „Nasz Wszechświat”
  • wyróżnienie dla Karola Rąpały w Powiatowym Konkursie Matematycznym klas trzecich
  • II miejsce Gabrieli Poliwki (język niemiecki) i Aleksandra Boczara (język angielski) w Powiatowym Konkursie „Zostań Poliglotą”
  • I miejsce Natalii Klar, II miejsce Dominiki Klęby i III miejsce Anny Dybaś w Konkursie Fotograficznym „Nieobce nam widoki”
  • I miejsce w Turnieju Powiatowym w piłce koszykowej zorganizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Jaśle i Starostwo Powiatowe w ramach akcji „Bezpieczna Szkoła”, tytuł najlepszego zawodnika w tym turnieju przyznano Bartłomiejowi Zimowskiemu
  • III miejsce w Zawodach Powiatowych w piłce ręcznej chłopców
  • III miejsce Moniki Warchoł w Indywidualnych Powiatowych Biegach Przełajowych
  • III miejsce w Powiatowym Halowym Turnieju Piłki Nożnej klas I gimnazjów
  • II miejsce Jagody Furmanek w XI Walentynkowym Biegu Ulicznym
  • Imiejsce Moniki Warchoł, II miejsce Dominiki Wanat i III miejsce Anieli Rosół w Powiatowych Jesiennych Biegach Przełajowych Dziewcząt
  • II miejsce w Miejskiej Gimnazjadzie w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców
  • IV miejsce w Noworocznym Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt
  • IV miejsce w Powiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt

Nie sposób nie wspomnieć w tym miejscu o osiągnięciach uczniów Integracyjnej Szkoły Podstawowej Nr 12, która - wraz z Gimnazjum Nr 2 - współtworzy Zespół Szkół Miejskich Nr 3 w Jaśle. Chociaż szkoła niedawno rozpoczęła swoją działalność, już poszczycić się może pierwszymi sukcesami swoich wychowanków. W tegorocznej edycji konkursu „Jan Paweł II przyjaciel młodych” w kategorii literackiej przyznano wyróżnienie Gabrieli Bieleń, II miejsce w kategorii plastycznej i wyróżnienie w kategorii recytacja zdobyła Judyta Czajkowska. W Międzyszkolnym Konkursie „Jestem Aktorem”, zorganizowanym przez SP 4, wyróżniono Gabrielę Bieleń i Annę Szot w kategorii recytacja, Szymonowi Michałowskiemu przyznano tytuł „Osobowość sceniczna”, zaś zespół z klas I i II uhonorowano szczególnym wyróżnieniem w kategorii inscenizacja. Nikola Pelczar uzyskała wyróżnienie w zorganizowanym przez MDK konkursie recytatorskim „Literackie zoo”. W Konkursie Astronomicznym zorganizowanym przez Gimnazjum Nr 2 w Jaśle I miejsce zajął Szymon Michałowski, a II – Mateusz Koba.