Przeskocz do treści
Strona istnieje 19 lat 3 miesiące 11 dni 20 godzin i 8 min.

Sukcesy naszych uczniów sukcesami szkoły
(2007/2008)

KONKURSY PRZEDMIOTOWE

Gimnazjum Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaśle w gronie najlepszych szkół w naszym województwie

4 kwietnia 2008 r. w Sali Koncertowej Filharmonii im. A. Malawskiego w Rzeszowie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych i interdyscyplinarnych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Na galę zaproszono laureatów konkursów wraz z rodzicami oraz dyrektorów szkół, które laureaci reprezentują. W ścisłej czołówce najlepszych gimnazjów Podkarpacia znalazł się Zespół Szkół Miejskich Nr 3 – Gimnazjum Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. I. Łukasiewicza w Jaśle. Placówka kierowana przez Panią Dyrektor Aleksandrę Zajdel-Kijowską uplasowała się na zaszczytnym 8 miejscu w województwie podkarpackim pod względem liczby laureatów i finalistów. Spośród wszystkich uczniów tej szkoły biorących udział w konkursach przedmiotowych i interdyscyplinarnych do drugiego etapu zakwalifikowało się 20 gimnazjalistów, a za wielki sukces uczniów i ich nauczycieli należy uznać fakt, iż 14 z nich po tym etapie uzyskało chlubny tytuł laureata lub finalisty.

Laureaci to:

  • Paweł Szajna – informatyka (I miejsce w województwie) i język angielski
  • Maciej Skała– informatyka (II miejsce w województwie)
  • Marcin Domowicz – chemia
  • Anna Boroń – język angielski
  • Piotr Pacocha – geografia

Finaliści:

  • Anna Świątek – chemia
  • Paweł Buglewicz – język angielski, język niemiecki
  • Monika Małek – biologia
  • Ewa Sporniak – język niemiecki
  • Joanna Krakowska – język niemiecki
  • Paweł Szajna – matematyka
  • Maciej Skała – matematyka

Na uroczyste podsumowanie konkursów do Rzeszowa pojechali najlepsi z najlepszych – 5 laureatów, którzy reprezentowali Zespół Szkół Miejskich Nr 3 w Jaśle. W czasie uroczystości odebrali oni z rąk p.o. Podkarpackiego Kuratora Oświaty Jerzego Cyprysia stosowne zaświadczenia. Ich rodzicom wręczono listy gratulacyjne, zaś na ręce Dyrektora Gimnazjum Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Zespole Szkół Miejskich Nr 3 w Jaśle – Pani Aleksandry Zajdel – Kijowskiej przekazano podziękowanie dla dyrekcji i nauczycieli za trud włożony w pracę z uczniem szczególnie zdolnym oraz życzenia równie pięknie zapisanej karty w historii szkoły w latach przyszłych.

laureaci
Laureaci konkursów przedmiotowych i interdyscyplinarnych - reprezentanci Zespołu Szkół Miejskich Nr 3 w Jaśle wraz z Panią Dyrektor Aleksandrą Zajdel-Kijowską i p. Małgorzatą Szajną – mamą Pawła.

POZOSTAŁE KONKURSY

Najlepsi w Polsce

- Udział Macieja Skały i Pawła Szajny w II Karpackim Konkursie Informatycznym w Rumunii.

W dniach od 6 do 10 czerwca w Suczawie (Rumunia) miał miejsce II Karpacki Konkurs Informatyczny, do udziału w którym zaproszono laureatów wojewódzkich konkursów informatycznych z Polski, Słowacji, Węgier, Ukrainy i Rumunii. W ubiegłym roku szkolnym Polska zajęła drużynowo I miejsce na I Karpackim Konkursie Informatycznym, jaki odbył się w Rzeszowie. W roku bieżącym 7 czerwca przeprowadzono konkursowe zmagania, 2 kolejne dni organizatorzy poświęcili na zapoznanie uczestników konkursu z najpiękniejszymi zakątkami regionu i folklorem tamtych ziem, w ostatnim dniu konkurs został rozstrzygnięty. Mieliśmy w Rumunii naszych przedstawicieli - Zespół Szkół Miejskich Nr 3 w Jaśle reprezentowali podczas konkursu Paweł Szajna ( I miejsce w konkursie informatycznym – etap wojewódzki) i Maciej Skała (II miejsce w konkursie informatycznym – etap wojewódzki).

  • I miejsce w Polsce dla Justyny Berowskiej w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Krąg”, wyróżnienie dla Katarzyny Chochołek w tym samym konkursie.
  • Tytuły laureatów wojewódzkich w Konkursie o Mandat Posła XIV Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży dla Edyty Garbacik, Kamila Myśliwca, Joanny Kopeć i Dominiki Gołąbek, którzy w obradach tego Sejmu reprezentowali województwo podkarpackie.
  • W I semestrze bieżącego roku szkolnego w całej Polsce przeprowadzono eliminacje, które miały na celu wyłonienie młodych parlamentarzystów. Trudną drogę zmagań na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim pomyślnie przeszło pięcioro uczniów z powiatu jasielskiego. Czworo z nich to uczniowie naszej szkoły, którym przyszło chlubnie reprezentować nasze miasto, powiat i województwo w gmachu na Wiejskiej. Warto tutaj dodać, ze już od 2001 rokuuczniowie naszej szkoły, a potem takze jej absolwenci aktywnie uczastniczą w pracach Sejmu Dzieci i Młodzieży, zdobywając cenne doświadczenia . Ich obecność w sejmowych ławach stanowi dowód dojrzałości i zaangażowania w sprawy polityki, rozumianej jako praca na rzecz wspólnego dobra.
  • Wyróżnienie honorowe dla Justyny Berowskiej w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Portret w szarości”.
  • 13 laureatów zespołowych Ogólnopolskiego Konkursu „Mała Ojczyzna w pamięci i świadectwach” ( Małgorzata Dybaś, Karolina Spólnik, Klaudia Lipka, Katarzyna Szaro, Katarzyna Chochołek, Natalia Korczykowska, Michał Hap, Kamil Myśliwiec, Kamil Kwilosz, Tomasz Pachana, Marek Koczwara, Mateusz Juszczyk i Michał Nowosielski); opiekunem tych wszystkich laureatów był mgr Wiesław Hap, który został uhonorowany I nagrodą ogólnopolską w kategorii nauczycieli.
  • Anna Kosiek laureatem tegorocznej edycji konkursu Oxford Matematyka Plus.
  • Wyróżnienie dla Angeliki Zagórskiej i Marzeny Spólnik w Ogólnopolskim Konkursie GIM HIT.

Najlepsi w województwie

  • tytuł laureata wojewódzkiego dla Michała Hapa i jego udział w półfinale Ogólnopolskiego konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża”.
  • II miejsce Kamila Kwilosza w Wojewódzkim Konkursie Historycznym IPN „Ocalić od zapomnienia”.
  • I miejsce Izabeli Kosiek w etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Konkursu Historyczno – Literackiego „W Polsce bije serce świata, a czy Twoje serce bije dla Polski”.
  • Tytuł laureata wojewódzkiego w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym”Moja mała ojczyzna” dla zespołu: Katarzyna Szaro, Gabriela Racławska, Justyna Berowska, Tomasz Pachana i Piotr Kotlinowski.
  • W V Międzywojewódzkim konkursie „Życie i działalność Ignacego Łukasiewicza” – w kategorii wiedzy I miejsce zespołu (Katarzyna Szaro, Mateusz Łozyniak, Marcin Domowicz), w kategorii plastycznej I miejsce Piotra Sorysa i II miejsce Justyny Berowskiej , w kategorii literackiej II miejsce Kamili Gorczycy i III miejsce Moniki Stepek.
  • 5 laureatów Wojewódzkiego konkursu na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w środowisku lokalnym (Anna Świątek, Martyna Warżołek, Anna Maciechowska, Beata Szpak, Weronika Wachel).
  • IV miejsce Mateusza Łozyniaka w finale wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Pożarniczego.
  • Udział Izabeli Kosiek w etapie wojewódzkim Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowia.
  • Wyróżnienie Piotra Sorysa w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Palma wielkanocna, baranek, kurczątko.....czyli w kręgu wielkanocnych symboli”.
  • I miejsce 139 DH „Lisy” w Chorągwianym Festiwalu Piosenki Harcerskiej.
  • III miejsce Katarzyny Stęgowskiej w Chorągwianym Konkursie Recytatorskim .
  • 13 maja w Ulanowie w Finale Wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju BRD drużyna naszej szkoły zdobyła V miejsce, a 11 czerwca w Finale Wojewódzkim Konkursu o Puchar Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie – II i III miejsce w klasyfikacji indywidualnej.
  • II miejsce Katarzyny Koś w VI Wojewódzkim Konkursie Informatycznym dla młodzieży „Nauka z komputerem”.

Najlepsi w powiecie

  • I miejsce w Powiatowym Turnieju Wiedzy o Regionie Jasielskim zespołu: Mateusz Łozyniak, Michał Hap, Przemysław Sokołowski.
  • I miejsce Karoliny Spólnik, Katarzyny Szaro i Mateusza Łozyniaka oraz II miejsce Małgorzaty Dybaś, Michała Hapa i Przemysława Sokołowskiego w Turnieju Wiedzy o Jaśle.
  • Laureaci Powiatowego Konkursu „Polacy na igrzyskach olimpijskich”: w kategorii literackiej: Żaneta Budnik i Michał Hap oraz plastycznej: Małgorzata Woźniacka i Mateusz Sypień.
  • I miejsce indywidualnie Karoliny Makowskiej i II Sabiny Nowosielskiej w Rejonowym Konkursie „Stop dla alkoholu w naszej szkole” zorganizowanym przez Zarząd Rejonowy PCK w Jaśle oraz I miejsce drużynowo (Kamila Bobala, Katarzyna Bażyk, Weronika Hendzel) w tymże konkursie.
  • Wyróżnienie dla Pauliny Wnęk w Powiatowym Konkursie Recytatorskim – Literacka Nagroda Nike.
  • Nagroda Specjalna dla Aleny Zawilińskiej oraz 2 wyróżnienia (Piotr Sorys, Edwin Prajsnar) w konkursie fotograficznym „Jasło moje miasto”.
  • I miejsce drużynowo w eliminacjach miejskich i później powiatowych w Konkursie BRD (drużyna w składzie: Mateusz Łozyniak, Przemysław Sokołowski, Bartosz Rochecki).
  • I miejsce w eliminacjach miejskich i powiatowych dla Mateusza Łozyniaka w Ogólnopolskim Turnieju Pożarniczym.
  • II miejsce drużynowo w Powiatowym Konkursie Ekologicznym „Zielona Ścieżka Gimnazjalisty” (skład drużyny: Monika Małek, Anna Maria Czajka, Wojciech Dubiel).
  • I miejsce Piotra Sorysa i wyróżnienie Piotra Cygana w Powiatowym Konkursie Ekologicznym „„Zielona Ścieżka Gimnazjalisty” - kategoria plastyczna.
  • II miejsce Katarzyny Szeteli i III Pawła Dubiela w Powiatowym Konkursie Matematycznym dla uczniów klas I zorganizowanym w Kołaczycach.
  • II miejsce Pawła Szajny oraz V miejsce Anny Kosiek i Marka Pisza w VII Jasielskim Konkursie Matematycznym im. Hugona Steinhausa.
  • I miejsce Pauliny Barzyk w VI Powiatowym Konkursie Grafiki Komputerowej w Skołyszynie.
  • I miejsce Moniki Czarneckiej (jęz. niemiecki) oraz I miejsce Moniki Małek (język angielski) w Międzygimnazjalnym Konkursie „Zostań poliglotą”.
  • II miejsce Małgorzaty Tuleja i III miejsce Anny Boroń w Konkursie Powiatowym „On-the-Roll”zorganizowanym przez ZS Nr 4 w Jaśle, 4 wyróżnienia w tym konkursie (Paulina Wanat, Edyta Garbacik, Paweł Szajna, Marcin Domowicz).
  • I miejsce Pawła Szajny, II miejsce Pawła Buglewicza i wyróżnienie Anny Boroń w Międzygimnazjalnym Konkursie Języka Angielskiego i Języka Niemieckiego w Kołaczycach.
  • I miejsce Anny Boroń i II miejsce Pawła Buglewicza w konkursie „ENGLISH PASS-PORT” organizowanym przez I LO w Jaśle.
  • V miejsce Pauliny Wanat w Konkursie Wiedzy o Kulturze Krajów Anglojęzycznych organizowanym przez SLO.
  • Nagroda honorowa Civitas Cristiana dla Beaty Moskal za działalność charytatywną.
  • Wyróżnienie Pawła Szajny i Moniki Małek w Powiatowym Konkursie Ortograficznym.
  • II miejsce Natalii Klar i III miejsce Katarzyny Koś w Powiatowym Konkursie Ekologicznym „Zielona Ścieżka Gimnazjalisty” - w kategorii literackiej.
  • I miejsce Alicji Nawracaj i II miejsce Pauliny Wanat w Powiatowym Konkursie „Ojciec Święty Jan Paweł II przyjaciel młodych” - kategoria literacka.
  • II miejsce Katarzyny Chochołek i Małgorzaty Dybaś w Powiatowym Konkursie „Ojciec Święty Jan Paweł II przyjaciel młodych” - kategoria:śpiew.
  • I miejsce Pauliny Wnęk i III miejsce Patrycji Kozickiej w Powiatowym Konkursie „Ojciec Święty Jan Paweł II przyjaciel młodych” - kategoria: recytacja.
  • I miejsce Marzeny Stachury (bieg na 300m), II miejsce Justyny Banach (skok w dal), III miejsce drużynowo – sztafeta 4x100m (Justyna Banach, Edyta Garbacik, Marzena Stachura, Magdalena Kuchta) w Powiatowych Indywidualnych Mistrzostwach Lekkoatletycznych.
  • III miejsce w Powiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt.
  • II miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie w Piłce Nożnej 11-osobowej.
  • II miejsce w Miejskich Zawodach Piłki Siatkowej chłopców.
  • III miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie w Piłce Koszykowej chłopców.
  • II miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie Piłki Ręcznej chłopców.
  • III miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie Cheerleaders.
  • IV miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie Piłki Ręcznej dziewcząt.
  • Coca Cola Cup - I miejsce w eliminacjach powiatowych i V miejsce w eliminacjach wojewódzkich.
  • III miejsce w Powiatowym Turnieju Piłki Koszykowej dziewcząt.
  • II miejsce w Powiatowej Akcji „Bezpieczna szkoła”.
  • Kamila Bialik (kat. kartka), Karolina Jodłowska i Paula Byczek (kat. stroik) laureatami Konkursu Regionalnego na Bożonarodzeniową Kartkę, Stroik Świąteczny i Ozdobę Choinkową organizowanego przez Zarząd JF RTK.
  • Edwin Prajsnar laureatem konkursu fotograficznego „Skarby kultury i przyrody powiatu jasielskiego” organizowanego przez MDK w Jaśle.
  • I miejsce 139 DH „Lisy” w Hufcowym Festiwalu Piosenki Harcerskiej.
  • I miejsce Katarzyny Stęgowskiej w Hufcowym Konkursie Recytatorskim.
  • trzy I miejsca w Hufcowym Turnieju Piłki Nożnej dla harcerek starszych, harcerzy starszych i wędrowników.
  • II miejsce Małgorzaty Dybaś i Katarzyny Chochołek w konkursie poezji śpiewanej.