Przeskocz do treści
Strona istnieje 19 lat 3 miesiące 11 dni 12 godzin i 40 min.

2004/2005

Konkursy przedmiotowe

Etap powiatowy

  • Powiatowy Konkurs Poezji Religijnej - wyróżnienie Karolina Gnat 2d
  • Powiatowe Zawody "O Puchar Dyrektora wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego" w Krośnie - III miejsce drużynowo
  • Powiatowy Konkurs z Fizyki - IV miejsce Miachał Litwicki 2d
  • Powiatowy Konkurs z Matematyki - VI miejsce Michał Litwicki 2d
  • Powiatowy Konkurs Matematyczny im. Hugo Steinhausa - VII miejsce Michał Litwicki 2d
  • Powiatowy Konkurs Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym - I miejsce drużynowo
  • Powiatowy Konkurs Ortograficzny - wyróżnienie Katarzyna Kukułka 2d
  • Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego w II LO - I miejsce Gabriela Bieńkowska 2d, VI miejsce maciej Wilczyński
  • Powiatowy Konkurs "Europa nasz dom" - I miejsce Gabriela Bieńkowska, Karolina Gnat, Gabriela Kopeć 2d
  • Powiatowy Konkurs Ekologiczny "Zielona Ścieżka Gimnazjalisty" - I miejsce w punktacji ogólnej; kat. ekologiczna - I miejsce Mateusz Owczarski, Renata Wilisowska, Paweł Małek; kat. literaca - I miejsce Lucyna Goleń, II miejsce Ewa Boroń, IV miejsce Hubert Sajdak; kat. plastyczna - II miejsce Renata Wilisowska; kat. sportowa - I miejsce Krzysztof Rak, Dawid Przybyłowicz, Mateusz Rogosz.
  • "Igrzyska Olimpijskie - Ateny 2004" - etap powiatowy - I miejsce drużynowo; kat. wiedza - I miejsce Sylwia Gałuszka, II miejsce Marek Socha, III miejsce Adrian Lankosz; kat. plastyczna - I miejsce Paweł Patyk, II miejsce Renata Wilisowska, III miejsce Magdalena Stygar
  • Olimpiada Promocji Zdrowego Trybu Życia - I miejsce Justyna Papciak
  • Powiatowy Konkurs Ekologiczny organizowany przez Gimnazjum Nr 1 w Jaśle - III miejsce Michał Ptak, Krystian Berkowicz
  • VII Międzypowiatowy Turniej Wiedzy o Regionie Jasielskim - I miejsce drużynowo (Sylwia Gałuszka, Marzena Zegarowska, Tomasz Chochołek)
  • Powiatowy Konkurs Matematyczny dla klas pierwszych - wyróżnieni: Aleksandra Władyka 1 c, Marcin Rąpała 1 f
  • Powiatowy Konkurs Historyczny "60 - lecie wysiedlenia i zburzenia Jasła" kat. praca pisemna - I miejsce Kornelia Garstka, II miejsce Ewa Dranka; kat. ankieta - I miejsce Michał Ruszaj, II miejsce Anna Cygan, III miejsce Adrian Lankosz
  • Ogólnopolski Konkurs Historyczny "Budujemy nowy dom ... Społeczeństwo i władza w Polsce w latach 1944 - 1956. Doświadczenia świadectwem historii" - awans do etapu wojewózkiego Grzegorz Kot, Dorota Pieniądz, Agnieszka Łącka
  • Powiatowy Konkurs Historyczno - Literacki na wiersz i opowiadanie o tematyce jasielskiej - finaliści kat. wiersz - I miejsce Jakub hap, II miejsce Konrad Czajka 1 c, III miejsce Anna Szopa; kat. opowiadanie - III miejsce Ewa Dranka
  • Ogólnopolski Konkurs "Ochrońmy od zapomnienia" - etap powiatowy - Aleksandra i Kinga Mazur, Aneta Kośmidek

Etap wojewódzki

  • Ogólnopolski Konkurs Ekonomiczny "Moje Finanse - Z klasy do kasy" - finał wojewódzki - VII miejsce drużynowo klasa I c
  • Międzywojewózki Konkurs "Życie i działaność Ignacego Łukasiewicza" - kat. plastyczna - I miejsce Paweł Patyk, II miejsce Małgorzata Kaleta, V miejsce Gabriela Furman; kat. poetycka - II miejsce Lucyna Goleń, II miejsce Marcin Pola, III miejsce Jakub Hap, III miejsce Joanna Skicka; kat. wiedza - I miejce drużynowo (Karolina Goleń, Małgorzata Ziomber, Marzena Zegarowska)
  • Olimpiada Promocji Zdrowego Trybu Życia - III miejsce Justyna Papciak
  • Ogólnopolski Konkurs "Europa w szkole" - laureaci etapu woj.: Małgorzata Węgrzyn, Jakub Hap, Magdalena Stygar, Wojciech Wantuch, Joanna Bosak, Katazryna Betlej III a, Karolina Maczuga, Katarzyna Walczyk, Kornelia Garstka, Karolina Goleń, Anna Szopa, Joanna Szerszeń III f, Kinga Ostapińska I c, Anna Cygan I c, Katarzyna Lenar, Aleksandra Władyka I c

Etap ogólnopolski

  • II edycja Ogólnopolskiego Konkursu na najlepszy Szkolny Klub Krajoznawczo - Turystyczny 2004 r. - I miejsce w kat. kół turystycznych oraz stron www i prezentacji multimedialnych dla SKKT "Hamak"
  • Ogólnopolski Konkurs "Europa w szkole" - laureaci etapu ogólnopol.: Jakub Hap, Małgorzata Węgrzyn, Wojciech Wantuch, Katarzyna Betlej III a
  • Ogólnopolski Konkurs o mandata posła Sejmu Dzieci i Młodzieży 2005 - laureaci - Karolina Goleń, Agnieszka Wenc, Dorota Pieniądz

Inne osiągnięcia

  • Olimpiada Ekologiczna w Sanoku - udział Anna Kmiotek III f, Urszula Byś III f
  • "Przez zabawę do wiedzy" w ramach projketu LATO Z EKONOMIĄ - I miejsce drużynowo Katarzyna Bober, Urszula Janowiec, Monika Wojdyła
  • VI Ogólnopolska Prezentacja Projektów MŁODZI OBYWATELE DZIAŁAJĄ - wysoka ocena głównego eksperta Danuty Kuroń (Kinga i Aleksandra Mazur, Aneta Kośmidek, Gabriela Bieńkowska, Kamil Koś)
  • Uzyskanie tytułu Wojewózkiego Koordynatora Klubu Szkół Tolerancji i prowadzenie projektu "Z tolerancją na Ty"
  • Organizacja obchodów 10 - lecia Szerzenia Ideii Integracji i Tolerancji
  • Turniej Wiedzy o Jaśle - I miejsce Marzena Zegarowska, Sylwia Gałuszka, Małgorzata Ziomber, II miejsce Wojciech Wantuch, Tomasz Chochołek, Marcin Rodzinka

Organizowane przez szkołę konkursy wewnątrzszkolne i międzyszkolne

  • Międzyszkolny Konkurs z cyklu "Wielcy Twórcy Literatury i Kultury" pt. "Fredro a Molier - arcymistrzowie humoru" - I miejsce w kategorii recytacja: Kinga Mazur III ł, Aleksandra Mazur III ł; III miejsce w kategorii przegląd teatralny: Paulina Makowska III a, Gabriela Bieńkowska II d, Karolina Gnat II d, Monika Libuszowska III a, Ewelina Kwilosz, Karolina Maczuga III b, Katarzyna Betlej III a; wyróżnienie w kategorii karykatura - Radosław Bronowicz
  • Szkolny Konkurs Informatyczny na kartkę bożonarodzeniową - I miejsce - Justyna Bialik, II miesjce Jakub Barzyk 2d, III miejsce - Karolina Wietecha
  • Szkolny konkurs "Mistrz Klawiatury" - I miejsce Justyna Skalska, II miejsce Klaudia Kolasa, III miejsce Krzysztof Papciak
  • Szkolny konkurs na prezentację multimedialną o treści matematycznej - I miejsce Konrad Mosoń, II miejsce - Damian Bazan, III miejsce Iza Maziarz

SPORT

Etap powiatowy

  • Powiatowa Gimnazjada w Sztafetowych Biegach Przełajowych - III miejsce drużynowo (Kuba Barzyk 2d, Michał Gąsiorski, Grzegorz Biłoś, Wojciech Śmietana, Dawid Łozyniak, Łukasz Szustkiewicz, Marcel Adamik, Mariusz Kulig, Mateusz Kuśmierz)
  • Turniej Piłki Siatkowej - II miejsce dziewczęta
  • Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej - sztafeta dzoewcząt 4 x 100 m - II miejsce (Katarzyna Głąb 2 d, Katazryna Mitoraj, Gabriela Kopeć 2 d, Natalia Budnik)
  • IV Powiatowe Jesienne Biegi Przełajowe "O złoty Liść Dębu" - I miejsce w kat. zespołowej 139 DH "Lisy"

Etap rejonowy

  • Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - XX miejsce Dawid Świedrych na 3000 m, XII miejsce Dawid Łozyniak na 5000 m (zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego)
  • I Wiosenne Biegi Przełajowe - III miejsce Jakub Barzyk na 1000 m, VII miejsce Dawid Łozyniak na 3000 m.

Etap wojewódzki

  • Mistrzostwa Młodzików (Mityng Lekkoatletyczny) w Mielcu - V miejsce Jakub Barzyk 2d, XVI miejsce Robert Szot na 2000 m.
  • Grand Prix Kraków - biegi przełajowe - III miejsce Robert Szot na 1000 m, VII miejsce Michał Bania na 1000 m, III miejsce Dawid Łozyniak na 3000 m, IV miejsce M. Konopka na 3000 m, VII miejsce Paweł Kot na 3000 m.

Inne osiągnięcia:

  • Turniej Tańca Nowoczesnego w Mielcu - wyróżnienie Joanna Pawlik 2d
  • Mistrzostwa Jasła w Karate Kgokushin - II miejsce Hubert Smorul 2d
  • Bieg Walentynkowy w Jaśle - IV miejsce Jakub Barzyk 2d
  • Puchar Magury Małastowskiej - zawody narciarskie - III miejsce Michał Litwicki 2d
  • Międzynarodowy Turniej Piłkarski (Włochy) - I miejsce drużynowo
  • Olimpiada Hufca ZHP Jasło i Jasielskiego Klubu Olimpijczyka - II i III miejsce harcerek, I miejsce harcerzy

Udział szkoły w przeglądach artystycznych

Etap powiatowy

  • Powiatowy Przegląd Teatrów "Fredro a Molier" - III miejsce dla Teatru Szkolnego
  • Bożonarodzeniowy Konkurs na kartkę, stroik i ozdobę świąteczną z elementami regionalnymi - laureaci: kat. ozdoba - Agnieszka Sobczyk, kat. stroik - Michał Muzyka, Paweł Kołdarz, Dominik Strojek, kat. kartka - Mariola Bernacja, Mateusz Ścibor, Łukasz Czyżowicz
  • Powiatowy Konkurs Poezji Czesława Miłosza - III miejsce Paulina Bojan, III miejsce Aleksandra Mazur, wyróżnienie Kinga Mazur
  • Hufcowy Festowal Piosenki Harcerskiej - I miejsce zespół 139 DH "Lisy"

Etap wojewódzki

  • Wojewódzki Giełda Piosenki Ekologicznej w Dukli - V miejsce Katarzyna Sanicka 2 d, Ola Niklewicz 2 i, Magdalena Niklewicz 1 f, Iza Lenart, Paulina Bojan
  • GIM HIT Ogólnopolski Konkurs Piosenki Gimnazjalnej - wyróżnienie Katarzyna Sanicka 2d, zespół "Bakcyl"
  • Hufcowy Festowal Piosenki Harcerskiej - I miejsce zespół 139 DH "Lisy"
  • Uroczystości państwowe i miejskie, w których uczestniczyła reprezentacja szkoły
  • 11 listopada - Święto Niepodległości
  • 649 rocznica nadania praw miejskich Jasłu - kwiecień 2005 r.
  • 65 rocznica śmierci mjr "Hubala" - 1 maja 2005 r.
  • Uroczystości Konstytucji 3 maja i świeta Jana Pawła II
  • Święto Wojska Polskiego - 15 sierpnia 2005 r.

Wykaz imprez rekreacyjnych i turystyczno-krajoznawczych organizowanych przez szkołę

  • Dzień Otwarty
  • Święto Szkoły
  • Dzień Europejsk
  • Dzień Żaka
  • Rajd turystyczny - Busko - Królik Polski - Iwonicz Zdrój
  • Rajd turystyczny - Karpacka Troja (Trzcinica)
  • Rajd turystyczny - Łysa Góra - Góra Grzywacka - Nowy Żmigród. Rajd poświęcony Janowi Pawłowi II
  • Rajd turystyczny - Iwla - Chyrowa - Łysa Góra - Nowy Żmigród
  • Rajd turystyczny - Gorajowice - pokaz astronomiczny
  • Działalność charytatywna
  • Zbiórka żywności w ramach akcji "Podziel się posiłkiem"
  • Zbiórka "Góra grosza"
  • Zbiórka miejska w ramach akcji Noworoczny Dar
  • Przygotowanie paczek żywnościowych dla najuboższych
  • Odwiedziny wolontariuszy w jasielskim szpitalu na Oddziale Alergologii i Pediatrii.
  • Zbiórka miejska w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
  • Dożywianie dzieci
  • Organizacja letniego i zimowego wypoczynku dla dzieci z rodzin w trudnej sytuacji życiowej