Przeskocz do treści
Strona istnieje 19 lat 1 miesiąc 15 dni 10 godzin i 40 min.

2003/2004

I SEMESTR

Konkursy wewnątrzszkolne i międzyszkolne

  • Rejonowy Konkurs "Stop dla alkoholu" - IV miejsce drużynowo (Gabriela Górniak 3b, Joanna Hubko 3b, Justyna Kluz 3b). Kategoria plakat - wyróżnienie: Urszula Byś, Paweł Patyk 2f, Agnieszka Czarnecka, Małgorzata Kłosowska 1k
  • Rejonowy Konkurs "Wiedzy o AIDS, Narkomanii i Alkoholizmie": III miejsce Joanna Kasowicz 3a, wyróżnienie: Joanna Hubko, Gabriela Górniak 3b
  • "Powiatowy Turniej Wiedzy o Regionie Jasielskim" - I miejsce drużynowo: Marta Stopkowicz, Mateusz Gucwa 3d, Tomasz Chochołek 1j
  • Konkurs J. Angielskiego zorganizowany przez II LO "Znajomość J. Obcych Twoją przepustką do UE" - laureaci: Bogdan Bachta, Gabriela Bieńkowska, Karol Inglot, Daniel Korczykowski, Jacek Kościom, Anna Krajeńska, Wawrzyniec Pięłoś, Łukasz Romański, Bartosz Śmietana, Wojciech Śmietana, Szymon Wachel, Katarzyna Żuraw.
  • II Powiatowy Konkurs "Europa Nasz Dom" - I miejsce A. Mazur, K. Mazur, M. Ziomber
  • "II Powiatowy Konkurs Grafiki Komputerowej" (Skołyszyn): II miejsce Katarzyna Marszałek 3e, wyróżnienie: Szymon Barczentewicz 3b
  • "Konkurs matematyczny im. H. Steinhausa" organizowany przez LE - VIII miejsce Jakub Zduński 2j, VI miejsce Marcin Kiełbasa
  • I miejsce w "Ogólnopolskim Konkursie Szkół im. Łukasiewicza" w Czarnej - drużyna w składzie: Sylwia Gałuszka 2f, Justyna Papcia 2j, Małgorzata Ziomber 2ł
  • Konkurs z zakresu wiedzy o Wielkiej Brytanii i USA - I miejsce Hubert Smorul 1d, II miejsce Mateusz Zawadzki 3d, Dorota Zoń 1c, III miejsce Mateusz Ścibol 1i, IV miejsce Aleksandra Niklewicz 1i, Michał Węgrzyn 1d, Jolanta Krejza 1c
  • Konkurs matematyczny dla klas I "Mistrz liczb wymiernych" - Michał Bania 1d, Mateusz Ścibol 1i
  • Konkurs plastyczno-historyczny "Moja wizja Piramidy" - I miejsce Joanna Szerszeń 2ł, II miejsce Urszula Byś 2f, Paweł Patyk 2f, Mariola Bernacka 2h, wyróżnienia: Katarzyna Dzierga 2h, Bożena Grzesiak 2h, Anna Kmiotek 2f
  • Konkurs grafiki komputerowej "Na najładniejszą Kartkę Bożonarodzeniową": I miejsce Damian Gomuła 2l, II miejsce Gabriela Furman 2f, III miejsce Marzena Kaleta 2i
  • Szkolny konkurs ortograficzny - I miejsce Katarzyna Kukułka 1d, II miejsce Magdalena Baran 3e, III miejsce Paulina Krawczyń 3c
  • Szkolny konkurs recytatorski "Ocalić od zapomnienia" poświęcony twórczości K.I. Gauczyńskiego - I miejsce Katarzyna Pietrus 3d, wyróżnienie: Sylwia Lepucka 3d
  • Wewnątrzszkolny konkurs dla klas II "Mistrz Klawiatury" - I miejsce Gabriela Furman 2f, II miejsce Natalia Książkiewicz 2g, III miejsce Paweł Kot 2ł

SPORT

Etap powiatowy

  • Bieg 300m - I miejsce Katarzyna Mitoraj 2c, II miejsce Katarzyna Musiał 2c
  • Bieg 100m - III miejsce Weronika Powałka 3i
  • Pchnięcie kulą - III miejsce Wioletta Goleń 3e
  • Sztafeta 4x100m - III miejsce Katarzyna Mitoraj, Katarzyna Musiał, Justyna Papciak, Weronika Powała
  • Indywidualne Biegi Przełajowe - II miejsce Katarzyna Mitoraj 2c, III miejsce na 1000m - Michał Gąsiorski, III miejsce przełajowe biegi - Michał Gąsiorski
  • Bieg 100m - I miejsce Daniel Zimoń
  • Skok wzwyż - I miejsce Piotr Stolarz
  • Indywidualne biegi przełajowe - I miejsce chłopcy
  • Sztafetowe biegi przełajowe - I miejsce chłopcy
  • Koszykówka - III miejsce chłopcy
  • Koszykówka - II miejsce dziewczyny
  • Piłka siatkowa - II miejsce dziewczyny
  • Piłka ręczna - I miejsce chłopcy i dziewczyny
  • Tenis stołowy - II miejsce chłopcy, III miejsce dziewczyny
  • Szachy - III miejsce dziewczyny

Etap wojewódzki

  • -V miejsce w finale wojewódzkim w Mielcu - bieg 100 m - Daniel Zimoń
  • -XIII miejsce na zawodach w Mielcu skok wzwyż - Piotr Stolarz 3d
  • II Edycja Ogólnopolskiego Konkursu "Sprawna Klasa" - 1d
  • Halowa Liga Piłki Nożnej - uczestnictwo uczniów gimnazjum
  • III miejsce w Międzynarodowym Turnieju Dzieci i Młodzieży w karate w Nowym Sączu - Aleksandra Zając 1b
  • I miejsce i 2 II miejsca, III miejsce w III Jasielskich Powiatowych Biegach Przełajowych "O złoty liść dębu"

Udział szkoły w przeglądach artystycznych

  • Powiatowy Konkurs Plastyczny "Podróże z Janem Pawłem II" zorganizowany Przez MBP - wyróżnienie: Mariola Bernacka 2h, Gabriela Furman 2f, Marzena Kaleta 2i
  • Powiatowy Konkurs JF RTK - Kartka Bożonarodzeniowa - laureaci: Gabriela Furman 2f, Jakub Dzięglewicz 2g
  • "Tolerancja wokół nas" w kategorii plastycznej Paweł Patyk 2f
  • Wieczór poetycki "Śpieszmy się kochać ludzi" dla emerytowanych nauczycieli.
  • Wieczór poetycki "Strofy dla Ewy"
  • Imprezy zorganizowane przez młodzież z Klubu Młodzieżowego i Świetlicę Socjoterapeutyczną (wieczór wróżb andrzejkowych, wigilijny program artystyczny "Nie było dla nich miejsca…", wyjazd do Domu Dziecka w Wolicy z mikołajkową niespodzianką "I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem")
  • 139 DH - laureat wojewódzkiego konkursu "Butelko zwrotna wróć"
  • Hufcowi konkurs na kartkę świąteczną - K. Knebel, A. Dziedzic
  • Wyróżnienie dla Katarzyny Pietrus w Hufcowym Konkursie Recytatorskim "Strofy o Ojczyźnie"
  • Wyróżnienie w Hufcowym Przeglądzie Poezji Śpiewanej dla Pauliny Leśniak, Jakuba Hapa
  • Konkurs Kolęd i Pastorałek - 1 laureat
  • Program słowno-muzyczny - NOWOROCZNY DAR "Nieśmy światło"

Uroczystości państwowe i miejskie, w których uczestniczyła reprezentacja szkoły

  • Udział harcerzy 139 DH w uroczystościach Dnia Sybiraka i imprezach Harcerskiego Startu
  • Wyróżnienie odznaką chorągwianą 139 DH za scenariusze zbiórek harcerskich
  • Uczestnictwo 139 DH we mszach świętych w intencji księdza Popiełuszki obchodach Święta Niepodległości wspólnie z przedstawicielami SU Gimnazjum
  • Udział reprezentacji hufca w wyjeździe do Rzeszowa po ogień betlejemski
  • Udział w uroczystościach mszy św. MB Częstochowskiej
  • Udział w uroczystościach nadania Honorowego Obywatelstwa Miasta Jasła uczestnikom akcji "Pensjonat"
  • Udział w uroczystościach święta Wojska Polskiego
  • -Udział harcerzy w obchodach uroczystości rocznicowych Zbrodni Wołyńskiej na Wołyniu

Wykaz imprez rekreacyjnych i turystyczno-krajoznawczych organizowanych przez szkołę:

  • Koło historyczno-regionalne zorganizowało wycieczkę dydaktyczno-ćwiczeniową na Stary Cmentarz w Jaśle oraz wycieczkę turystyczno-krajoznawczą na Golesz i do Warzyc
  • Udział 139 DH w I Zjeździe Szkoły Małej Kadry w Osobnicy
  • Wyjazd uczniów klas integracyjnych 1a i 1b na "zieloną szkołę"
  • Szkolne Koło Krajoznawczo-turystyczne "Hamak" zorganizowało rajdy turystyczne do Stępiny - poszukiwanie źródeł rzeki Stępinki, Rajd na Magurę Watkowską - uczczenie przez młodych turystów XXV-lecia Pontyfikatu Jana Pawła II i przesłanie życzeń Ojcu Świętemu wraz z dyplomem (czasie tego rajdu odbył się konkurs - I miejsce Hubert Sajdak 2j, II miejsce Paweł Barwikowski 2ł). W odpowiedzi Ojciec Święty przesłał błogosławieństwo dla członków koła turystycznego
  • Rajd do Ciężkowic w celu poznania rezerwatu geologicznego "Skamieniałe Miasto" oraz "Wąwozu Czarownic"

Działalność charytatywna

  • Akcja charytatywna na rzecz Julii Mroczki
  • Harcerze 139 DH zbierali datki z okazji Dnia Papieskiego
  • Akcja "Góra Grosza"
  • Udział młodzieży w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy
  • Akcja charytatywna "Noworoczny Dar" (zbiórka w szkole i uliczna)
  • Zbiórka maskotek "I Ty możesz zostać Św. Mikołajem" dla Domu Dziecka w Wolicy
  • Odwiedziny wolontariuszy w jasielskim szpitalu na oddziale alergologii i pediatrii (pomoc sponsorów PMKS, E. Wedla, Granny, Radia RMF FM i TVN)
  • Koncert charytatywny - Noworoczny Dar "Nieśmy Światło"

II SEMESTR

Konkursy przedmiotowe

  • XIII Turniej wiedzy o Jaśle (etap gminny) - I miejsce M. Zegarowska, B. Jach, M. Gucwa, II miejsce N. Sajdak, S. Gałuszka, W. Wantuch
  • Powiatowy konkurs chemiczny "Kto najlepszy ze stężeń" - I miejsce Karolina Goleń 2k
  • Powiatowy konkurs przyrodniczy organizowany przez II LO - II miejsce Anna Domowicz 3b
  • Powiatowy konkurs chemiczny organizowany przez Gimnazjum Nr 2 - II miejsce Anna Domowicz 3b
  • Powiatowy konkurs "Europa nasz dom" - I miejsce Małgorzata Ziomber, Kinga Mazur, Dorota Pieniądz, Aleksandra Mazur 2ł
  • Udział w powiatowym konkursie "Samorządność na ziemi jasielskiej" - Joanna Szerszeń, Paweł Kot, Grzegorz Kot 2ł; Anna Kmiotek, Paweł Patyk, Urszula Byś 2f
  • III Powiatowy konkurs matematyczny dla uczniów klas II powiatu Jasielskiego - V miejsce Paweł Kot
  • Powiatowy konkurs "Do it - all - on the roll" - 14 osób
  • Powiatowy konkurs - "Życie i działalność I. Łukasiewicza" - laureatka Anna Domowicz 3b
  • "VI Turniej Wiedzy o Regionie Jasielskim" - I miejsce Maria Stopkowicz, Mateusz Gucwa, Tomasz Chochołek

Etap wojewódzki:

  • Finalistka wojewódzkiego konkursu chemicznego - Anna Domowicz 3b
  • Wojewódzki konkurs informatyczny dla młodzieży "Nauka z komputerem" - wyróżnienie Piotr Maniak 3l
  • Ogólnopolski konkurs na etapie wojewódzkim "Europa w szkole" finalista Kamil Koś 1d w kategorii prezentacji multimedialnej
  • Międzywojewódzki konkurs "Życie i działalności Ignacego Łukasiewicza" - I miejsce drużyny J. Papciak, M. Ziomber, K. Goleń

Etap ogólnopolski:

  • III nagroda w kategorii nauczycieli Ogólnopolskiego konkursu historycznego "Historia Bliska" - spory o upamiętnienie przeszłości - pomniki, cmentarze, patroni Fundacji Batorego i Fundacji "Karta" - Wiesław Hap
  • 3 laureatów w/w konkursu - Jakub Hap 2j, Monika Mosoń, Agnieszka Radwan 3d
  • 2 wyróżnienia w/w konkursie Justyna Hendzel, Agnieszka Warchoł, Agnieszka Janik, Iwona Michalik, Paulina Krawczyk
  • 2 wyróżnienia - Mateusz Gucwa i Konrad Kenar 3d
  • Ogólnopolski Konkurs "Europa w szkole" - laureat Jakub Hap 2j
  • Ogólnopolski konkurs o mandat posła X Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży - Agnieszka Radwan, Monika Mosoń, Mateusz Gucwa III d, Dorota Pieniądz II ł
  • -Ogólnopolski konkurs "Krąg" - wyróżnienia: Jakub Hap, Małgorzata Ziomber, Magdalena Piękoś, Joanna Szerszeń, Michał Ruszaj, Anna Domowicz, Szymon Barczentewicz, Katarzyna Betlej, Anna Kmiotek, Urszula Buś, Sylwia Doktor, Katarzyna Sokołowska, Wawrzyniec Piękoś, Szymon i Mateusz Wolak
  • Ogólnopolski konkurs języka angielskiego "Łowcy talentów" - V miejsce Gabriela Bieńkowska 1d
  • Inne osiągnięcia:
  • Wojewódzki ranking konkursu "Z klasy do klasy" - XVII miejsce klasa 1d
  • XV miejsce w województwie "Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego (drużynowo: Dawid Łozyniak, Mateusz Wolak, Hubert Smorul)
  • Finał Konkursu o Puchar Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie - II miejsce
  • Powiatowy Konkurs "Bezpieczne wakacje 2004" - II miejsce drużynowo: Marcin Kiełbasa, Dawid Łozyniak, Paweł Barwikowski
  • Udział w międzynarodowym konkursie fotograficznym "Ponad granicami" - Hubert Sajdak i Marcin Polar
  • "V Międzygimnazjalny Konkurs Matematyczny" dla klas III organizowany przez Gimnazjum Nr 1 - wyróżnienia: Mateusz Gucwa, Wawrzyniec Piękoś, Anna Domowicz
  • Udział w międzynarodowym konkursie "Kangur matematyczny" - Izabela Karaś, Hubert Smorul
  • I miejsce drużynowo w "IV Międzygimnazjalnym Konkursie Ortograficznym" organizowanym przez Gimnazjum Nr 1 "Sprzątamy Język Polski" - Magdalena Baran 3e, Karolina Goleń 2g, Katarzyna Kukułka 1d, Agnieszka Warchoł 3c, Paulina Krawczyk 3c

Organizowane przez szkołę konkursy wewnątrzszkolne i międzyszkolne

  • Szkolny konkurs fizyczny klas II - I miejsce Karolina Goleń 2k, II miejsce Paweł Patyk 2f, III miejsce Grzegorz Kot 2ł
  • Wewnątrzszkolny konkurs "Krzyżówka literacka z komputerem" dla klas III - I miejsce Mateusz Wolak 3e, II miejsce Monika Mosoń 2d, III miejsce Szymon Wolak 3e
  • Laureaci w kategorii grafika komputerowa w konkursie regionalistycznym "Kartka Wielkanocna": palma wielkanocna - Tomasz Chochołek, Daria Mosoń; ozdoba - Ewelina Kwilosz; kartka wielkanocna - Urszula Byś, Łukasz Pikul
  • "English Pass-port" - IX miejsce Katarzyna Żuraw
  • "English ACE 2004" klas II - Daniel Adeoye 2c, klas III - Karol Inglot
  • Konkurs "Integracja w naszej szkole" - I miejsce Natalia Janowiec 1d, II miejsce Karolina Gnat, Gabriela Smoleń 1d, III miejsce Jakub Barzyk 1d
  • Konkurs znajomości słownictwa i zwrotów angielskich dla klas I "English is fun" - I miejsce Gabriela Bieńkowska, Michał Litwicki 1d, II miejsce Kinga Kenar, Tomasz Chochołek 2l, miejsce Gabriela Kopeć 1d
  • Konkurs "Star for the night - karaoke school party" - I miejsce Jakub Hap, II miejsce Robert Forystek, III miejsce Bogdan Bachta
  • Konkurs piosenki obcojęzycznej j. niemiecki - I miejsce Agnieszka Bagińska, Monika Saj 2a
  • Szkolny konkurs matematyczny dla klas II "Liga zadaniowa" - I miejsce Jakub Zduński, II miejsce Michał Mytkowicz, III miejsce Paweł Kot
  • Szkolny konkurs witraż na bazie wielokątów foremnych - Anna Czyżowicz 3b
  • Szkolny konkurs na najciekawszą bryłę i jej siatkę - Lidia Data
  • Szkolny konkurs: prezentacja multimedialna o treści matematycznej w programie Power Point - Katarzyna Dubiel
  • Szkolny konkurs krzyżówka o treści matematycznej - Martyna Warchoł

SPORT

Etap powiatowy

  • Liga lekkoatletyczna dziewcząt - III miejsce
  • Liga lekkoatletyczna chłopców - II miejsce
  • Powiatowa Gimnazjada w sztafetowych biegach przełajowych chłopców - I miejsce
  • Powiatowa Gimnazjada piłki ręcznej dziewcząt - I miejsce
  • Część sportowa "Zielonej Ścieżki Gimnazjalisty" - I miejsce

Etap rejonowy

  • Rejonowa Gimnazjada w sztafetowych biegach przełajowych chłopców - I miejsce
  • Rejonowa Gimnazjada dziewcząt piłki ręcznej - III miejsce
  • Rejonowa Gimnazjada piłki ręcznej chłopców - III miejsce

Etap wojewódzki

  • Wojewódzka Gimnazjada w sztafetowych biegach przełajowych chłopców - II miejsce
  • Finał Wojewódzki "Coca- Cola Cup" - XVII miejsce

Inne osiągnięcia:

  • Liga halowa piłki nożnej - I i VIII miejsce
  • Olimpiada Hufca ZHP - I, II i III miejsce

Udział szkoły w przeglądach artystycznych

  • Etap powiatowy

  • Zielona Ścieżka Gimnazjalisty "Jestem tym co mnie otacza" - II miejsce Joanna Szerszeń 2ł, III miejsce Paweł Patyk 2f, V miejsce Gabriela Furman 2f; wyróżnienia: Marlena Zwolińska 2l, Renata Wilisowska 2j
  • "Ten kraj chcę zwiedzić" - nagrodzona Marzena Kaleta 2i; wyróżnienia: Mariola Bernacka 2h, Joanna Szerszeń 2ł

Etap wojewódzki

  • "IV Podkarpacki Przegląd Plastyki Dzieci i Młodzieży" - Urszula Byś 2f
  • "Życie i działalność I. Łukasiewicza" - kategoria plastyczna - I miejsce Paweł Patyk 2f, II miejsce Marzena Kaleta 2i, IV miejsce Marzena Zwolińska 2l
  • Chorągwiany Festiwal Piosenki Harcerskiej - I miejsce 139 DH
  • SKKT Hamak - Rajd do Stępiny do rezerwatu Chełm i na górę Mała

Działalność charytatywna

  • Odwiedziny wolontariuszy w jasielskim szpitalu na oddziale alergologii i pediatrii.
  • Współpraca Klubu Wolontariusza i Eurogimu z Przedszkolem Nr 9 oraz Środowiskowym Domem Samopomocy w Foluszu