Przeskocz do treści
Strona istnieje 19 lat 1 miesiąc 18 dni 11 godzin.

2002/2003

I SEMESTR

Konkursy międzyszkolne

  • Do etapu ustnego "I Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego" dla gimnazjalistów - zakwalifikowała się Katarzyna Teleszyńska 3e
  • "I Powiatowy Konkurs Grafiki Komputerowej - Skołyszyn": I miejsce Dorota Zając 3h, wyróżnienie Krzysztof Wantuch 3j
  • "Międzygimnazjalny Konkurs Języka Niemieckiego" organizowany przez College J. Niemieckiego - I miejsce Katarzyna Teleszyńska
  • Konkurs Wiedzy Ekologicznej "Formy ochrony przyrody" - finalistka Dorota Zając 3h
  • Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego "Deutschland 2002": IX miejsce Magdalena Urbanik 3e, XI miejsce Katarzyna Teleszyńska 3e
  • "Aids, narkomania i alkoholizm" (rozgrywki indywidualne w MDK): II miejsce Katarzyna Nawrocka 3e, III miejsce Marcin Oleszkowicz 3e, IV miejsce Piotr Stolarz 2d, V miejsce Wirginia Pasterczyk 3e, VI miejsce Michał Jerzak 2d
  • "Nałogom nie" konkurs organizowany przez JDK - Paulina Najbar, Katarzyna Teleszyńska, Anna Myśliwiec, Paulina Rak, Adelina Zięba (3e) - zajęły III miejsce
  • "V Turniej Wiedzy o Regionie" na szczeblu ponadpowiatowym - II miejsce zespołowo: Małgorzata Szetela 3e, Wirginia Paterczyk 3e, Andrzej Kiszka 3m
  • Eliminacje miejskie Konkursu o Puchar Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego - drużynowo I miejsce, indywidualnie I miejsce - Mateusz Wolak 2e, II miejsce Dawid Łozyniak 1l, III miejsce Łukasz Nowosielski 1h

Organizowane przez szkołę konkursy wewnątrzszkolne i międzyszkolne

  • Konkurs wewnątrzszkolny Klubu "Eurogim" (plastyczny) "Kartka Bożonarodzeniowa z akcentem brytyjskim" w ramach projektu Klubu europejskiego "Tradycje Bożonarodzeniowe w Polsce i Wielkiej Brytanii" I miejsce Marzena Kaleta 1i, Hubert Tereszkiewicz 3m, II miejsce Agnieszka Jaworska 1f, Paweł Patyk 1f, III miejsce Urszula Byś 1f. Wyróżnienia: Paulina Krawczyk 2c, Izabela Karaś 2k, Justyna Papciak 1j, Justyna Kaleta 3l
  • Konkurs plastyczno-historyczny "Cuda Świata Antycznego" - I miejsce Mateusz Maziarz 3c, II miejsce Agnieszka Jaworska 1f, III miejsce Kacper Zduński 2d, Paulina Krawczyk 2c. Wyróżnienia: Katarzyna Bober 2l, Katarzyna Dzik 2g, Paulina Reczek 2e, Kacper Zduński 2d, Justyna Kluz 2b, Gabriela Furman 1f
  • Konkurs geograficzny dla klas drugich "Kraje Basenu Morza Śródziemnego" - I miejsce Szymon Wachel 2g, II miejsce Iwona Michalik 2c, III miejsce Mateusz Gucwa 2d. Wyróżnienie: Łukasz Rówiński 2a
  • "Konkurs Mitologiczny" - I miejsce Szymon Wolak 2e, II miejsce Malwina Baca 3k, III miejsce Katarzyna Potrawska 3k
  • Konkurs grafiki komputerowej "Na Najładniejszą Kartkę Bożonarodzeniową" - I miejsce Izabela Kmiecik 2h, II miejsce Łukasz Kmak 2f, III miejsce Weronika Powałka 2i
  • Konkurs fotograficzny "Jasło moje miasto" - I miejsce Dawid Świędrych 1l, wyróżnienia Hubert Sajdak 1j, Mariusz Polar 1j

SPORT

Etap powiatowy:

  • Tenis stołowy (dziewczęta) I miejsce Malwina Baca 3k, Magdalena Jarecka 3c
  • Tenis stołowy (chłopcy) I miejsce Daniel Pisiak 1h, Maciej Betlej 3m
  • I miejsce w piłce ręcznej chłopców
  • I miejsce w piłce ręcznej dziewcząt
  • I miejsce w piłce koszykowej dziewcząt
  • II miejsce w piłce koszykowej chłopców
  • III miejsce w piłce siatkowej dziewcząt

Etap rejonowy:

  • Tenis stołowy (dziewczęta) - V miejsce Malwina Baca 3k, Magdalena Jarecka 3c
  • Tenis stołowy (chłopcy) - V miejsce Daniel Pisiak 1h, Maciej Betlej 3h
  • Indywidualne biegi przełajowe - I miejsce i awans do województwa Aneta Wietecha 3j
  • Indywidualne biegi przełajowe - III miejsce Andrzej Polar 2d i awans do województwa
  • Mistrzostwa w lekkiej atletyce - klasyfikacja indywidualna:
  • skok wzwyż - I miejsce Maria Gorgosz 2c
  • sztafeta 4x100 - II miejsce Aleksandra Trzeciak 2d
  • pchnięcie kulą - III miejsce Justyna Maguda 3i
  • bieg 300m - II miejsce Weronika Powałka 2i
  • Liga Halowa Gimnazjów w piłce nożnej - I i III miejsce
  • Wyróżnienie dla grupy tanecznej "chearleaderek" na Andrzejkowych Spotkaniach w JDK w Jaśle

Udział szkoły w przeglądach artystycznych

  • "Powiatowy Konkurs Bożonarodzeniowy" w kategorii kartka świąteczna - laureatami zostali: Marzena Kaleta 1i, Michała Juszczak 3f, Anna Domowicz 2b; w kategorii stroik: Hubert Sajdak 1j, Jakub Zduński 1j
  • Konkurs poetycki "Strofy o ojczyźnie" - I miejsce Marta Wróbel 2d
  • "IV Turniej Sztuki Recytatorskiej Poszukiwania" (etap rejonowy) - laureatka Magdalena Uram 3l
  • Hufcowy Konkurs Recytatorski - II miejsce Katarzyna Pietrus 2d
  • I, II, III miejsca w kategorii gimnazjalnej w zawodach harcerskich Zimowego Zlotu Hufca:
  • Konkurs recytatorski "Boże Narodzenie w poezji": I miejsce Joanna Pec 3m, II miejsce Dorota Pieniądz 1ł, III miejsce Malwina Baca 3k. Wyróżnienia: Małgorzata Ziomber 1ł, Lucyna Goleń 1j, Monika Roś 3j
  • Konkurs na słowa do hymnu szkoły - wyróżnienia: Agnieszka Mastej 3j, Anna Kmiotek 1f
  • Konkurs kolęd i pastorałek - udział Jakuba Hapa 1j

Uroczystości państwowe i miejskie, w których uczestniczyła reprezentacja szkoły

  • Harcerze przygotowali program artystyczny na hufcowe i miejskie uroczystości przekazania ognia betlejemskiego
  • 139 DH uczestniczyła we Mszy Św. z okazji rocznicy śmierci księdza Jerzego Popiełuszki z udziałem biskupa Jankowskiego
  • Udział harcerzy w Święcie Niepodległości
  • Drużyna harcerska uczestniczyła we Mszy Św. w Kościele Matki Boskiej Częstochowskiej i uroczyście przekazała ogień betlejemski mieszkańcom parafii
  • Uczestnictwo naszej młodzieży w nabożeństwach różańcowych

Działalność charytatywna

  • Andrzejki i Mikołajki dla małych pacjentów oddziału dziecięcego Szpitala Specjalistycznego
  • Wspólnie z SU i Klubem Młodzieżowym został zorganizowany wyjazd do Domu Dziecka w Wolicy
  • Jasełka dla dzieci z Domu Dziecka w Wolicy
  • Przedstawieni charytatywne na rzecz małej Julii Opowiadanie wigilijne z Doliny Muminków dla klas I przygotowane przez uczniów klasy integracyjnej
  • Przeprowadzenie aukcji na rzecz chorego Marka
  • Udział młodzieży naszego Gimnazjum w konkursie Noworoczny dar
  • Udział młodzieży w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej pomocy
  • Przeprowadzenie akcji charytatywnej Góra grosza
  • Zbiórka maskotek na Dom Dziecka w Wolicy
  • Douczanie - wolontariusze pomagają w nauce

Wykaz imprez rekreacyjnych i turystyczno-krajoznawczych organizowanych przez szkołę

  • Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne "Hamak" wzięło udział we wrześniu w próbie ustanowienia rekordu Guinessa w kategorii "Równoczesny pobyt na wycieczce górskiej"
  • Rajd 139 DH na Liwocz
  • Udział w Hufcowym Rajdzie Szlakami Miejsc Pamięci Narodowej w Jasielskiem
  • Wycieczka do Warzyc - ognisko drużyny i porządkowanie cmentarza
  • Udział w rajdzie hufcowym Tropami jesieni na Foluszu
  • Wycieczka drużyny do Rzeszowa Śladami Leopolda Lisa-Kuli
  • w czasie wolnym od zajęć
  • Harcerze uzyskali nowe stopnie sprawności
  • Kolejna grupa harcerzy ukończyła Hufcową Szkołę Małej Kadry (kurs zastępowych)

II SEMESTR

Udział i wyniki szkoły w konkursach przedmiotowych

  • II miejsce drużynowo w międzygimnazjalnym konkursie ekologicznym "Czysta woda" - etap gminny: Anna Myśliwiec, Małgorzata Szetela
  • "Powiatowy Konkurs Chemiczny" organizowany przez Gimnazjum Nr 2 - V miejsce Małgorzata Szetela 3e, VII miejsce Karolina Dranka 3m, IX miejsce Wirginia Pasterczyk 3e
  • "Powiatowy Konkurs Chemiczny" organizowany przez II LO - II miejsce Karolina Dranka 3m.
  • "Powiatowy Konkurs Ekologiczno-Chemiczny" organizowany przez ZSCh - IV miejsce Wirginia Pasterczyk 3e
  • "I Powiatowy Konkurs Matematyczny" organizowany przez II LO - I miejsce Katarzyna Nawrocka 3e
  • "Powiatowy Konkurs Matematyczny" dla uczniów klas III organizowany przez I Gimnazjum - Katarzyna Nawrocka 3e
  • "II Powiatowy Konkurs Matematyczny" dla uczniów klas II gimnazjalnych organizowany przez Gimnazjum Nr 2 - Wawrzyniec Piękoś 2e, Szymon Wachel 2g - wyróżnienie
  • II Powiatowy Konkurs "Krok po kroku do UE" - I miejsce drużynowo (Małgorzata Ziomber 1ł, Urszula Wieliczko 3d, Sylwia Kucharczyk 3b)
  • "Powiatowy Konkurs Wiedzy O Racjonalnym Żywieniu" - III miejsce grupowo (Paulina Bąk, Katarzyna Teleszyńska i Katarzyna Gałuszka), konkurencja plastyczna - Paulina Bąk
  • Konkurs Ekologiczny "Zielona Ścieżka Gimnazjalisty" - I m. drużynowo (Magdalena Urbanik, Magdalena Byś, Katarzyna Nawrocka)
  • "Powiatowy Konkurs Fizyczny" - I miejsce Katarzyna Nawrocka 3e
  • "Konkurs z Języka Angielskiego" organizowany przez II LO - I miejsce Katarzyna Teleszyńska 3e
  • "IV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym" - II miejsce drużynowo.
  • Czterech laureatów w "Wielkanocnym Powiatowym Konkursie Regionalnym"
  • Powiatowy Konkurs "Bezpieczne Wakacje 2003" - III miejsce drużynowo (Łozyniak, Kiełbasa, Barwikowski)
  • Powiatowy Konkurs Fotograficzny "Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę" - III miejsce Jakub Zduński 1j
  • II Edycja "Powiatowego Konkursu Matematycznego im. H. Steinhausa" kat. 3-klasistów - V miejsce Mariusz Jedliński 3b, kat. 2-klasistów - IV miejsce Wawrzyniec Piękoś 2e

Etap wojewódzki

  • Czterech laureatów w konkursie "Europa w szkole" - I miejsce Anna Szopa 1ł, II miejsce Jakub Hap 1j, III miejsce Paulina Rak i Katarzyna Teleszyńska 3e, laureaci - Paulina Najbar, Magdalena Urbanik - 3e
  • Udział w konkursie historycznym IPN "Społeczeństwo Polskie wobec okupacji niemieckiej i sowieckiej 1939 - 45" (Anna Myśliwiec 3e, Monika Mosoń 2d, Karolina Dranka 3m)
  • Konkurs o Puchar Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie - II miejsce drużynowo (Łozyniak, Wolak, Barwikowski), I miejsce indywidualnie - Łozyniak.
  • Ogólnopolski Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego - udział w finale wojewódzkim.

Etap ogólnopolski

  • Konkurs Języka Angielskiego "FOX":
  • Kategoria klas I - Marcin Polar, Jakub Zduński - 1j
  • Kategoria klas II - Karol Inglot - 2d, Katarzyna Żuraw - 2a
  • Kategoria klas III - Katarzyna Teleszyńska 3e, Paulina Kurowska 3d, Paulina Najbar 3e
  • Kategoria junior - Joanna Szerszeń 1ł, Tomasz Zajdek
  • Kategoria medium - Paulina Najbar 3e, Paulina Rak 3e
  • Kategoria citizen - Klaudia Gaber 3h
  • Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego Oxford Plus - Magdalena Urbanik 3e, Katarzyna Teleszyńska 3e, Paulina Najbar 3e
  • Udział w IX Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży - Karolina Dranka 3m, Katarzyna Siemieniuch 3h
  • I, II miejsce w "XII Turnieju Wiedzy o Jaśle" w kategorii gimnazjów.

Organizowane przez szkołę konkursy wewnątrzszkolne i międzyszkolne

  • Konkurs geograficzny "Ziemia jako część wszechświata" dla klas pierwszych - I miejsce Paweł Kot 1ł, II miejsce Michał Ptak 1i, Dariusz Potyrała Ii, III miejsce Grzegorz Kot 1ł.
  • Konkurs ortograficzny - I miejsce Izabela Kmiecik 2h, II miejsce Katarzyna Rak 3ł, III miejsce Joanna Pec 3m
  • Organizacja eliminacji szkolnych "Ogólnopolskiego konkursu na opowiadanie o tematyce olimpijskiej"
  • Konkurs z języka angielskiego na rozumienie ze słuchu dla klas drugich - I miejsce Izabela Kmiecik 2h, II miejsce Kacper Zduński 2d, III miejsce Bartosz Śmietana 2e
  • Szkolny konkurs fizyczny klas trzecich - I miejsce Katarzyna Nawrocka 3e, Paweł Zieliński 3j, II miejsce Katarzyna Teleszyńska 3e, III miejsce Karolina Dranka 3m
  • I etap szkolny w Promocji Zdrowego Stylu Życia - Justyna Papciak 1j, Marzena Zegarowska 1k
  • "Życie i działalność Ignacego Łukasiewicza" - konkurs historyczno-plastyczny - część historyczna klas trzecich Karolina Dranka 3m, klas pierwszych, drugich Małgorzata Ziomber 1ł
  • Szkolny konkurs języka niemieckiego klas I, II, III: klasy pierwsze: Monika Jurusik 1k, Ewa Boroń 1j, Izabela Maziarz 1a , klasy drugie: Anna Domowicz 2b, Szymon Barczentewicz 2b, Magdalena Spisak 2b, klasy trzecie: Magdalena Urbanik 3e, Katarzyna Teleszyńska 3e, Karolina Michalik 3b, Mateusz Oszajca 3c

SPORT

Etap powiatowy

  • Lekka atletyka w lidze - II miejsce chłopcy, IV miejsce dziewczęta
  • Koszykówka - III miejsce chłopcy
  • Piłka siatkowa - III miejsce chłopcy i dziewczęta
  • Piłka ręczna - I miejsce chłopcy
  • Piłka nożna 11-osobowa - I miejsce
  • Liga halowa w piłce nożnej 5-osobowej - I i IV miejsce
  • Szachy - III miejsce chłopcy i dziewczęta

Etap rejonowy

  • Sztafetowe Biegi Przełajowe - VII miejsce chłopcy, IV dziewczęta
  • Koszykówka - IV miejsce dziewczęta
  • Piłka ręczna - III miejsce dziewczęta
  • Tenis stołowy - IV miejsce dziewczęta, VI miejsce chłopcy

Etap wojewódzki

  • XIII miejsce Andrzej Polar w Indywidualnych Mistrzostwach w Lekkiej Atletyce.

Etap ogólnopolski

  • III miejsce dziewczęta, IV miejsce chłopcy w Mistrzostwach Polski w bassebalu i softballu w kategorii 13-15 lat.

Inne osiągnięcia:

  • III miejsce w Turnieju organizowanym przez Policję i MOSiR w ramach akcji prewencyjnej.

Udział szkoły w przeglądach artystycznych

Etap powiatowy

  • Konkurs plastyczny "Zielona Ścieżka Gimnazjalisty" - I miejsce Hubert Tereszkiewicz 3m, II miejsce Marlena Zwoliński 1L, III miejsce Marzena Kaleta 1i
  • "Regionalny Konkurs na Palmę i Ozdobę Wielkanocną" - Norbert Abramowicz 1k, Paulina Krawczyk 2L, Mariola Bernacka 1h
  • "Ale jajo" organizowany przez MDK - laureatka Marlena Zwolińska 1l
  • "Koziołek w Europie" III miejsce Mariola Bernacka 1h

Inne osiągnięcia:

  • Konkurs plastyczno-historyczny "7 cudów świata antycznego" - część plastyczna I miejsce Mateusz Maziarz 3c, II miejsce Agnieszka Jaworska 1f, III miejsce Kacper Zduński kl. 2d, Paulina Krawczyk kl. 2c
  • -Kartka Bożonarodzeniowa z akcentem brytyjskim (Eurogim) - I miejsce Marzena Kaleta 1i, Hubert Tereszkiewicz 3m, II miejsce Agnieszka Jaworska 1f, Paweł Patyk 1f, III miejsce Urszula Byś 1f
  • "Cloude Monet - ogrodnik barw" - konkurs organizowany przez MDK i Urząd Miasta Rybnika (międzynarodowy) - Mateusz Maziarz 3c kwalifikacje do wystawy (laureat)
  • Konkurs "Życie i działalność Łukasiewicza" - część plastyczna: kategoria klas I - I miejsce Gabriela Furman 1f, II miejsce Agnieszka Jaworska 1f, III miejsce Paweł Patyk 1f, IV miejsce Marlena Zwolińska 1L, V miejsce Jakub Hap 1j, VI miejsce Damian Gomuła 1l
  • kategoria klas II i III - I miejsce Hubert Tereszkiewicz 3m, II miejsce Magdalena Byś 2j, III miejsce Miłosz Oszajca 2b.

Uroczystości państwowe i miejskie, w których uczestniczyła reprezentacja szkoły:

  • Reprezentowanie Hufca ZHP Jasło, jako drużyna sztandarowa na uroczystościach miejskich 3-go Maja.
  • Reprezentacja szkoły w obchodach uroczystości Konstytucji 3-go Maja.
  • Dzień Spartakiady Osób Niepełnosprawnych.
  • Uroczystość nadania imienia szkole połączona z obchodami 115-lecia istnienia Rafinerii Jasło.

Wykaz imprez rekreacyjnych i turystyczno-krajoznawczych:

  • Udział 139 DH "Lisy" w Rajdzie Miejsc Pamięci Narodowej w Jasielskiem.
  • Udział naszej młodzieży w zlocie turystycznym Beskidzka Wiosna VII oraz w konkursach - piosenka turystyczna oraz konkurs ekologiczny - Anna Paluchniak 1k zajęła III miejsce
  • Wycieczka do Warszawy twórców gazetki szkolnej LOGIM - zapoznanie się z pracą profesjonalnych redaktorów z TVP.
  • Wycieczka (Eurogim) - Luxemburg, Francja, Niemcy i Czechy.
  • Prelekcja Bogusława Bartusia - podróżnika na temat "Tybet i Kotlina Kaszmirska"

Działalność charytatywna

  • Udział 139 DH "Lisy" w akcjach charytatywnych na rzecz Agnieszki Leśko - przygotowanie loterii fantowej z okazji MDD.
  • Klub Wolontariusza - organizacja Dnia Dziecka, zbiórka pieniędzy na rzecz Agnieszki Leśko i Julii Mroczki.
  • Przygotowywanie programu "Promyk słońca"