Przeskocz do treści
Strona istnieje 19 lat 1 miesiąc 14 dni 9 godzin i 43 min.

2001/2002

Konkursy międzyszkolne

  • Rejonowy etap Konkursu Humanistycznego - Anna Radwan 3d, Anna Bieńkowska 3d, Michał Leśniak 3h
  • Laureatka eliminacji miejskich Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego" - Katarzyna Teleszyńska 2e
  • Konkurs o Puchar Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie eliminacje powiatowe - I miejsce dla Gimnazjum Nr2 w Jaśle I miejsce: Rafał Michalik, III miejsce: Mateusz Wolak
  • Powiatowy Konkurs Chemiczny - I miejsce Paulina Burek 3k, Dariusz Smoleń 3i, II miejsce Gabriela Bebło 3d, VI miejsce Łukasz Barzyk 3l
  • Powiatowy Konkurs Fizyczny - III miejsce Dariusz Smoleń 3i, IV miejsce Gabriela Bebło 3d
  • Finał powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego - I miejsce drużynowo; indywidualnie Rafał Michalik 3l
  • Uznanie dla Gimnazjum Nr 2 w Jaśle w Konkursie Wiedzy Religijnej "Z Maryją w trzecie tysiąclecie"
  • Etap wojewódzkiego Konkursu Przedmiotów Przyrodniczych - laureat Dariusz Smoleń 3i
  • Ogólnopolski Europejski Konkurs Szkolny - Europa w szkole "Moja mała Ojczyzna i jej przyszłość w jednoczącej się Europie" - zwycięstwo Pauliny Jamer 3h
  • Finał Wojewódzki Konkursu o Puchar Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie - I miejsce drużynowo,
  • indywidualnie: II miejsce Rafał Michalik 3l, V miejsce Bartosz Gierlicki 3l, VI miejsce Mateusz Wolak 1d
  • Międzywojewódzki Konkurs Plastyczny "Szanujmy Matkę Ziemię" - wyróżnienie Hubert Tereszkiewicz II miejsce , Mateusz Maziarz 2c
  • I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego"
  • Półfinał Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Dzieje oręża polskiego" Kraków udział Katarzyny Teleszyńskiej
  • Tytuły laureatów ogólnopolskiego Europejskiego Konkursu Szkolnego "Europa w szkole - Moja mała Ojczyzna i jej przyszłość w jednoczącej się Europie" - kategoria uczniów:
  • Paulina Jamer 3h, w kategorii nauczycieli Wiesław Hap (nagroda specjalna dla jedynego nauczyciela, który od organizatorów otrzymuje nagrodę)
  • X Turniej "Wiedzy o Jaśle" - I, II, III miejsce zespołowo
  • Międzygimnazjalny konkurs języka niemieckiego, po eliminacjach pisemnych do dalszej części
  • zakwalifikowały się: Gabriela Bebło 3d, Anna Bieńkowska 3d, Magdalena Urbanik 2e, po etapie ustnym I miejsce zajęła Gabriela Bebło 3d, II miejsce Anna Bieńkowska 3d
  • Udział uczniów gimnazjum w Konkursie im. H. Steinhausa organizowanym przez Liceum Ekonomiczne
  • Konkurs o puchar dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie etap miejski - I miejsce R. Michalik i M. Stompel 3L, M. Wolak 1e
  • Konkurs plastyczny organizowany przez MDK "Narkotyki drogą donikąd" - III miejsce M. Jaworski 3g
  • Konkurs wiedzy o "AIDS, narkomanii i alkoholizmie" dla gimnazjów organizowany przez MDK - I miejsce K. Krokowska 3d, II miejsce G. Bebło 3d, III miejsce D. Korczyński 3d, IV miejsce D. Smoleń 3i, V miejsce M. Betlej 3d
  • Konkurs "Nikotyna, alkohol, narkomania" organizowany przez JDK - II miejsce zespołowo (D. Smoleń, K. Krokowska 3d, G. Bebło 3d, D. Kamiński, M. Betlej 3d)
  • Konkurs plastyczny "Czyste wody, zdrowe ryby" - udział

Organizowane przez szkołę konkursy wewnątrzszkolne i międzyszkolne

  • Konkurs ekologiczny "Zielona ścieżka gimnazjalisty" - etap szkolny
  • Konkurs na grafikę komputerową "Kartka Bożonarodzeniowa" - I miejsce D. Zając 2h, II miejsce K. Wantuch 2j , III miejsce K. Barzyk 2h
  • Wewnątrzszkolny "Konkurs wiedzy o USA i Wielkiej Brytanii" - I miejsce M. Misiołek 3ł i M. Kasperek 3m., II miejsce J. Dybaś 3ł i M. Szurlej 3n, III miejsce M. Czajka 3g
  • Wewnątrzszkolny konkurs "Kraje Basenu Morza Śródziemnego" - I miejsce W. Pasterczyk 2e, II miejsce K. Nawrocka 2e, III miejsce K. Matysik 2e
  • Euroquiz - eliminacje szkolne do Teleturnieju Telewizyjnego - A. Bieńkowska 3d, A. Radwan 3d, D. Sajdak 3l, S. Zoła 3e
  • Szkolny konkurs recytatorski "Zima w poezji" - I miejsce M. Mosoń 1d, II miejsce M. Uram 2k, III miejsce K. Krokowska 3d, wyróżnienia M. Piękoś 1d, A. Radwan 1d,
  • "Moje gimnazjum" konkurs plastyczny organizowany przez szkolne koło plastyczne i szkolne koło historyczno-regionalne - T. Kwast 3e, A. Grzyb 3g, A. Warchoł 1c, A. Domowicz 1b, H. Tereszkiewicz, J. Szczepańska, A. Wojnarowicz
  • Konkurs plastyczny "Siedem cudów świata, a może więcej" I miejsce A. Szymańska 3f.

Sport

  • Sztafetowe biegi przełajowe 10x1000 m. dziewcząt i chłopców - I miejsce i awans do półfinału wojewódzkiego
  • Tenis stołowy dziewcząt i chłopców - III miejsce
  • Unihokej chłopców - V miejsce
  • Tenis stołowy dziewczęta - VII, VIII miejsce
  • Powiatowa Gimnazjada Młodzieży w piłce ręcznej chłopców i dziewcząt - I miejsce
  • Powiatowa Gimnazjada w koszykówce dziewcząt - II miejsce
  • Stały uczestnik Ligi Piłki Koszykowej dziewcząt i chłopców
  • Stały uczestnik Szkolnej Halowej Ligi Piłki Nożnej Gimnazjów - chłopcy
  • Współorganizacja Powiatowych Biegów Przełajowych "O złoty liść dębu" (Szkolny Klub Olimpijczyka) - dwa I miejsca, II miejsce, trzy III miejsca
  • Powiatowe Biegi Przełajowe o "Złoty liść dębu" (139 DH "Lisy") - I miejsce, dwa II miejsca, dwa III miejsca
  • Turniej Andrzejkowy w koszykówce chłopców Gimnazjum Nr 2 i szkoły średnie I miejsce w lidze międzygimnazjalnej piłki nożnej, liga klas III w piłce nożnej - stały uczestnik
  • Mistrzostwa szkoły w narciarstwie alpejskim - I miejsce wśród uczniów: K. Krokowska 3d, wśród nauczycieli W. Kopeć
  • I Mistrzostwa Gimnazjum Nr 2 w jeździe szybkiej na lodzie - kategoria dziewcząt: I miejsce K. Barzyk 2h, II miejsce N. Żółtek 2k,
  • III miejsce K. Gaber 2h, IV miejsce A. Mastej 2h - kategoria chłopcy: I miejsce Ł. Leśniak 2h, II miejsce A. Gorczyca 2h,
  • III miejsce P. Gorczyca 1i, IV miejsce D. Zimoń 1i, V miejsce A. Adamik 2g

Udział szkoły w przeglądach artystycznych

  • Konkurs recytatorski "Twórczość Marii Konopnickiej" - II miejsce K. Pietrus 1d
  • Konkurs piosenki religijnej JDK - I miejsce M. Szpak (indywidualne), I miejsce M. Szpak, M. Szymańska (duet)
  • "Magiczne dziewczęta" cherleaderki - wyróżnienie na Andrzejkowym Spotkaniu grup tanecznych w MDK; uatrakcyjnienie występów siatkarek
  • Bajki Ignacego Krasickiego w ilustracjach - konkurs plastyczny organizowany przez Miejska Bibliotekę Publiczna w Jaśle - III miejsce J. Kluz 1b
  • Nikotyna - alkohol - narkotyki - wykonanie plakatów
  • Konkurs organizowany przez JDK na kartkę świąteczną "Radosnych Świąt Bożego Narodzenia" - I miejsce M. Maziarz 2c, III miejsce A. Grzyb 3g, wyróżnienie E. Słyś 2l
  • Konkurs na Najpiękniejszą Kartkę, Szopkę Bożonarodzeniową i Ozdobę Choinkową organizowany przez Jasielską Federację RTK - kategoria ozdoba choinkowa: P. Krawczyk, J. Kluz
  • Udział w konkursach: "Projekt znaku graficznego (logo) konkursu Literackiej Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej" organizowanych przez MBP
  • "Nie przeciwko przemocy" konkurs plastyczny
  • "Mikołajkowe niespodzianki" występ artystyczny młodzieży Klubu Gimnazjum Nr 2 dla przedszkolaków
  • I miejsce w Gwiazdkowym Turnieju świetlic socjoterapeutycznych
  • Laureat Przeglądu Małych Form Artystycznych Hufca ZHP w kategorii montażu słowno-muzycznego i teatru żywego słowa
  • VII Konkurs kolęd i pastorałek w JDK - nagroda specjalna M. Szpak, nagroda M. Uram. Nagroda zespół wokalno-instrumentalny Gimnazjum Nr 2

Uroczystości państwowe i miejskie, w których uczestniczyła reprezentacja szkoły

  • Inauguracja Klubu Europejskiego "Eurogim" - uczestnictwo przedstawicieli Starostwa i Regionalnego Punktu Informatycznego o UE przy Starostwie, przedstawiciele Rady Miasta
  • Udział opiekuna i 2 członków Klubu "Eurogim" w I Podkarpackim Forum Klubów Europejskich w Rzeszowie
  • Współorganizacja uroczystości Betlejemskiego Światła pokoju (139 DH "Lisy")
  • Udział 139 DH "Lisy" w peregrynacji Obrazu Jasnogórskiego w Kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej
  • Warta honorowa harcerzy przy grobach lotników w dniu 1 listopada
  • Udział w uroczystościach z okazji święta 11 listopad
  • Udział w uroczystościach odsłonięcia pomnika AK (139 DH "Lisy")
  • Współorganizacja hufcowych uroczystości 90-lecia Harcerstwa polskiego (139 DH "Lisy")
  • Wykaz imprez rekreacyjnych i turystyczno-krajoznawczych organizowanych przez szkołę
  • Rajd hufcowy "Szlakami MPN w Jasielskiem i Tropami Jesieni" - wyróżnienie
  • 24 zlot Młodzieży PTSM Lesko 2001
  • I Jesienny Rajd na Liwocz
  • Rajd na Folusz

Działalność charytatywna

  • Przeprowadzenie akcji charytatywnej - sprzedaż szopek kartek świątecznych i ozdób choinkowych a dochód przeznaczono na rzecz chorego Marka
  • Klub Wolontariusza - akcja charytatywna "Góra grosza", pomoc dla dzieci pokrzywdzonych przez los "Złote serce", "Mikołajki" dla dzieci z oddziału dziecięcego Szpitala Specjalistycznego w Jaśle
  • Udział młodzieży naszego gimnazjum w koncercie "Noworoczny Dar"

II semestr roku szkolnego 2001/2002

  • I miejsce w III Powiatowym Konkursie Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym - drużyna: Anna Radwan, Magdalena Michalska, Dominika Sajdak
  • Paszport Europejski - konkurs w Rzeszowie - laureaci: Anna Bieńkowska, Justyna Mosoń, Dominika Sajdak
  • Turniej Wiedzy o Jaśle - I miejsce zespołowo: Paulina Jamer 3h, Sylwia Kwaśniewska 3h, Barbara Ignarska 3h; II miejsce: Paulina Burek 3k, Dominika Sajdak 3l, Michał Leśniak 3e
  • VII Powiatowy Konkurs Modeli Kartonowych o Puchar Starosty Powiatu Jasielskiego- I miejsce drużynowo i indywidualnie: Bartosz Borowiec - I, II, III, Łukasz Borowiec - wyróżnienie, Grzegorz Drabik III miejsce oraz I, II, III miejsce Mirosław Jasiewicz
  • Konkurs Plastyczny "Zdrowy i bezpieczny wypoczynek nad wodą" - wyróżnienie Paulina Krawczyk 1c
  • II Powiatowy Zlot Młodych Regionalistów Ziemi Jasielskiej w Trzcinicy - udział
  • IV Powiatowy Turniej o Regionie Jasielskim - zwycięstwo zespołu: Sylwia Kwaśniewska, Barbara Ignarska, Paulina Jamer
  • "Zielona ścieżka gimnazjalisty" - I miejsce zespołowo, I miejsce w kategorii literackiej zespołowo, V miejsce Patrycja Sepioł 3k
  • Konkurs na projekt reklamy książki organizowany przez Bibliotekę Publiczną - II miejsce Hubert Tereszkiewicz
  • Konkurs Plastyczny organizowany przez JDK i Ojców Franciszkanów "Święty Antoni Patron Jasła" projekt kartki okolicznościowej - laureaci: Aleksandra Huk 1i, Mateusz Maziarz 2c, Paulina Krawczyk 1c, Mariola Skocz 1j, Ewa Szetela 3e; wyróżnienia: Justyna Kluz 1b, Katarzyna Żuraw 1a
  • Udział uczniów Gimnazjum Nr 2 w Konkursie matematycznym "Kangur"

Organizowane przez szkołę konkursy wewnątrzszkolne i międzyszkolne

  • Konkurs z języka angielskiego w czasie Dni Otwartych Gimnazjum Nr 2 na słuchanie ze zrozumieniem: I miejsce Wiktor Borys 3e, II miejsce Paulina Rak 2e, III miejsce Mikołaja Stompel 3l
  • Szkolny konkurs fizyczny klas trzecich: I miejsce Gabriela Bebło 3d, II miejsce Jaworski Mateusz 3g, Bartosz Gierlicki 3l, III miejsce Joanna Dybaś 3ł
  • Szkolny konkurs chemiczny "Gdzie mnie można znaleźć - kwasy, zasady, sole": I miejsce Piotr Rogowski, Łukasz Buraczewski 2d, II miejsce Grzeogorz Liszka, Kacper Podlasek 2d, III miejsce Joanna Kijowska 2d, Mariusz Wickowski 2m
  • Szkolny konkurs ortograficzny: I miejsce Katarzyna Rak 2ł, II miejsce Izabela Kmiecik 1h, III miejsce Sylwia Kwaśniewska 3h
  • Szkolny konkurs historyczno-plastyczny "Wiedeń 1683": I miejsce Justyna Kluz 1b,
  • Szkolny konkurs historyczny "Wolne elekcje": II miejsce Marcelina Baca 2k, Artur Adamik 2g, Anna Domowicz 1b, Tomasz Lenartowicz 2k
  • Wieczór poezji "Miłość niejedno ma imię" - udział uczniów koła recytatorskiego

Sport

  • I i IV miejsce w Lidze Międzygimnazjalnej Piłki Nożnej
  • V miejsce - dziewczęta, II miejsce - chłopcy w Powiatowej Gimnazjadzie Piłki Siatkowej
  • III miejsce półfinału rejonowego Gimnazjady w koszykówce chłopców
  • III miejsce w rejonowej Gimnazjadzie w piłce ręcznej chłopców
  • I miejsce w rejonowej Gimnazjadzie w piłce nożnej
  • I miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie Młodzieży w Lidze lekkoatletycznej Dziewcząt
  • I miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie Młodzieży w Lidze Lekkoatletycznej chłopców
  • Rejonowe Biegi Przełajowe - II miejsce Aneta Wietecha 2i, IV miejsce Damian Szpak 3a
  • Awans do finału wojewódzkiego - koszykówka chłopców - III miejsce podczas półfinału rejonowego Gimnazjady w Krośnie
  • Piłka ręczna - finał rejonowy V miejsce dziewczęta, III miejsce chłopcy - Domaradz
  • Mistrzostwo w piłce nożnej "jedenastek"
  • Piłka nożna XI Finał Wojewódzki udział w III rundzie eliminacji w Ogólnopolskim Turnieju Coca-Cola
  • V miejsce na Mistrzostwach Polski w Baseballu
  • VII miejsce w Polsce w piłce nożnej
  • Międzyszkolne Biegi Przełajowe Sztafetowe 3x1000 m. dziewcząt i 1200 m. chłopców - I miejsce klasa 3a (chłopcy), II miejsce klasa 3m., III miejsce 3g
  • I miejsce chłopcy 2n, 1f; I miejsce dziewczęta 1d; II miejsce dziewczęta 1i, III miejsce dziewczęta 1b; II miejsce chłopcy 2b; III miejsce chłopcy 2l - I miejsce chłopcy 1f, 1d dziewczęta - II miejsce dziewczęta 1i - III miejsce 1c chłopcy Najlepszy zawodnik Damian Szpak, najlepsza zawodniczka Marta Wróbel
  • Jasielska Halowa Liga Piłki Nożnej Szkół Gimnazjalnych w sezonie 2001/2001 - I miejsce Gimnazjum Nr 2
  • "Zielona Ścieżka Gimnazjalisty" - konkurs sportowy: slalom między pachołkami, slalom z prowadzeniem krążka hokejowego, rzuty do kosza, rzuty do obręczy woreczkami, strzały do bramki krążkami hokejowymi - zwycięzcy: Konrad Kamiński, Bartosz Fortuna, Radosław Forystek
  • Zakończona została liga koszykówki - III miejsce dziewczęta, I miejsce chłopcy
  • Halowa Liga Piłki Nożnej klas trzecich - I miejsce 3f, II miejsce 3h, III miejsce 3d
  • Najlepszym strzelcem ligi został Radosław Forystek 3f

Udział szkoły w przeglądach artystycznych

  • Konkurs plastyczny "Zielonej ścieżki gimnazjalisty" - wyróżnienie Hubert Tereszkiewicz 2m, Anita Grzyb 3g
  • Powiatowy konkurs Koła Historyczno-Regionalnego na kartkę wielkanocną i palmę Anita Grzyb 3g, Karolina Konieczna 2e
  • I miejsce zespołu na Festiwału piosenki harcerskiej
  • I miejsce solistki Marleny Szpak w hufcowym Festiwalu piosenki Harcerskiej
  • I miejsce zespołu harcerskiego na chorągwianym Festiwalu Piosenki harcerskiej w Rzeszowie I miejsce indywidualnie - Marlena Szpak
  • Wyróżnienia w Międzywojewódzkim konkursie plastycznym "Szanujmy Matkę Ziemię" - Hubert Tereszkiewicz 2m., Mateusz Maziarz 2c
  • IV Wojewódzki Przegląd Piosenki Obcojęzycznej Rzeszów - I miejsce Marlena Szpak oraz Monika Szymańska
  • XI Ogólnopolski Konkurs "Sacrum w literaturze" w Częstochowie - wyróżnienie Marlena Szpak
  • Nagroda specjalna dla Marleny Szpak w konkursie pod patronatem Burmistrza Miasta Jasła i Księdza Dziekana Dekanatu Jasło Wschód w VII Konkursie Kolęd i Pastorałek "Na nutę kantyczek"
  • Udział zespołu wokalno-instrumentalnego Gimnazjum Nr 2 w Jaśle w VII Konkursie Kolęd i Pastorałek "Na nutę kantyczek" - Marta Wróbel, Paulina Leśniak, Anna Fortuna 1d
  • Wieczór poezji "Miłość niejedno ma imię" w wykonaniu uczniów koła recytatorskiego
  • Przegląd montaży słowno-muzycznych i form dramatycznych w wykonaniu uczniów gimnazjów "Prymas Tysiąclecia"
  • Konkurs Miejskiej Biblioteki Publicznej na projekt i reklamę książki - laureat Hubert Tereszkiweicz 2m
  • Konkurs plastyczny "Święty Antoni - Patron Jasła"
  • Szkolny Klub Olimpijczyka - konkurs plastyczny w ramach Powiatowego Konkursu nt."Polscy piłkarze na Mistrzostwach Świata w piłce nożnej i igrzyskach olimpijskich" - Katarzyna Zielińska, Michał Juszczak, Ilona Flis, wyróżnienie - Zuzanna Kosiba

Udział w imprezach o charakterze ekologicznym

  • "Zielona ścieżka gimnazjalisty" część teoretyczna - zwycięzcy Gabriela Bebło 3d, Sławomir Wątroba 3c, Magdalena Byś 1h, I miejsce drużynowo
  • Konkurs Ekologiczny w Gimnazjum Nr 1 pt. "Czysta gleba" - II miejsce Anna Myśliwiec 2e i Ilony Flis 3l
  • "Ekoasy" Gimnazjum Nr 2 w Jaśle pod opieką p. Marii Zajdel - wyróżnienie w programie aktywnej edukacji ekologicznej
  • Udział w Międzywojewódzkim Konkursie plastycznym "Szanujmy Matkę Ziemię" - wyróżnienie
  • Konkurs szkolny "Tydzień bez papierosa" na plakat - zwyciężyła klasa 3g

Uroczystości państwowe i miejskie, w których uczestniczyła reprezentacja szkoły

  • Udział harcerzy w reprezentacji hufca Jasło na uroczystościach nadania imienia Olgi i Andrzeja Małkowskich chorągwi podkarpackiej w Rzeszowie
  • Współorganizacja Powiatowego Zlotu Młodych Regionalistów
  • Udział drużyny "139 DH Lisy" w uroczystościach i imprezach Tygodnia Bohatera Hufca
  • Udział w uroczystościach z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja
  • Przekazanie drużynie harcerskiej przez burmistrza Miasta Jasła pod opiekę pomnika Grobu Nieznanego Żołnierza w Jaśle

Działalność charytatywna

  • Przeprowadzenie akcji charytatywnej sprzedaż kartek wielkanocnych, palm i ozdób wielkanocnych na rzecz chorej Julii Mroczki
  • Samorząd - koncert charytatywny z udziałem gwiazd estrady oraz młodzieży Gimnazjum "Otwórz swoje serce, jak otwiera się świat" na rzecz chorej Julii Mroczki
  • Wizyty na oddziale dziecięcym Szpitala Specjalistycznego w Jaśle - Klub Wolontariusza