Przeskocz do treści
Strona istnieje 19 lat 1 miesiąc 14 dni 10 godzin i 41 min.

2000/2001

Konkursy międzyszkolne

  • "Wakacje z obiektywem" - konkurs organizowany przez MDK w Jaśle - I miejsce: G. Drabik, M. Furman, M. Knebel;
  • Konkurs piosenki religijnej w JDK - wyróżnieni: M. Szpak, M. Uram;
  • Wojewódzkie sztafetowe biegi przełajowe dziewcząt - VII miejsce;
  • Wojewódzki Zlot Młodzieży - Piosenka Turystyczna - II miejsce;
  • Wojewódzki Konkurs Modeli Redukcyjnych SANOK 2001 - II miejsce drużynowo;
  • Sztafetowe biegi przełajowe dziewcząt: gmina - I miejsce, powiat - I miejsce, rejon - V miejsce;
  • Sztafetowe biegi przełajowe chłopców: gmina - I miejsce, powiat - I miejsce, rejon - VIII miejsce;
  • Indywidualne biegi przełajowe dziewcząt: gmina - I miejsce, powiat - I miejsce;
  • Indywidualne biegi przełajowe chłopców: gmina - I miejsce, powiat - VI miejsce;
  • Piłka koszykowa dziewcząt: gmina - I miejsce, powiat - II miejsce;
  • Piłka koszykowa chłopców: gmina - I miejsce, powiat - I miejsce;
  • Liga lekkoatletyczna dziewcząt: gmina - I miejsce, powiat - I miejsce, finał wojewódzki - VII miejsce;
  • Liga lekkoatletyczna chłopców: gmina - I miejsce, powiat - I miejsce, finał wojewódzki - X miejsce;
  • Powiatowa gimnazjada w szachach - III miejsce;
  • Turniej piłki siatkowej z okazji Święta Odzyskania Niepodległości: II miejsce chłopców, II miejsce dziewcząt;
  • Zawody w tenisie stołowym dziewcząt: gmina - I miejsce, powiat - I miejsce, rejon - V miejsce;
  • Zawody w tenisie stołowym chłopców: gmina - I miejsce, powiat - VI miejsce;
  • "Zielony Karpacki Most" - konkurs plastyczny;
  • Powiatowy konkurs recytatorski "Prymas Tysiąclecia" organizowany przez Stowarzyszenie z Pomocą Rodzinie "CIVITAS CHRISTIANA": I miejsce - J. Pec, II miejsce- M. Nowacka;
  • Ogólnopolski konkurs germanistyczny "Sprachdoktor 2000";
  • Powiatowy konkurs organizowany przez MBP "W. Reymont a tradycja ludowa" - projekt ilustracji: III miejsce- H. Tereszkiewicz, P. Kolanko, wyróżnienia: K. Buczek, M. Szpak, K. Wojtas;
  • Powiatowe zawody w piłce ręcznej dziewcząt - I miejsce;
  • Rejonowe zawody w piłce ręcznej dziewcząt - IV miejsce;
  • Powiatowe zawody w piłce ręcznej chłopców - I miejsce;
  • Rejonowe zawody w piłce ręcznej chłopców - I miejsce;
  • "Turniej wiedzy o Jaśle" - drużynowo I, II, IV miejsce;
  • Powiatowy konkurs regionalny na szopkę, kartkę i ozdobę choinkową - współorganizator Gimnazjum Nr 2;
  • Konkurs wiedzy o AIDS, alkoholizmie i narkomanii zorganizowany przez MDK w Jaśle i Powiatową Komendę Policji w Jaśle: I miejsce - G. Bebło;
  • Turniej Mikołajkowy: piłka siatkowa chłopcy i dziewczęta - II miejsce;
  • Turniej Mikołajkowy w pływaniu chłopcy i dziewczęta - II miejsce;
  • Udział w Konkursie Informatycznym na szczeblu rejonowym;
  • Eliminacje, konkurs i koncert noworoczny w JDK - wyróżnienie dla chóru szkolnego "Amadeusz";
  • Spotkanie z twórczością M. Konopnickiej (etap wojewódzki): II miejsce - A. Bieńkowska;
  • Eliminacje miejskie o Puchar Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego -
  • I miejsce drużynowo, indywidualnie: I miejsce - R. Michalik, III miejsce - B. Gierlicki;
  • Powiatowe zawody w koszykówce dziewcząt - II miejsce;
  • II Konkurs Wiedzy Samorządowej organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle oraz Towarzystwo Twórczej Edukacji - I miejsce w grupie gimnazjów;
  • "Konkurs Piosenki Harcerskiej" - I miejsce zespół harcerski, I miejsce M. Szpak;
  • "Konkurs Piosenki Harcerskiej" Dębica - II miejsce zespół harcerski, II miejsce M. Szpak;
  • "Szkolne Hity" (MDK) - wyróżnienie: M. Mijal, M. Uram;
  • " Love Me Tender" - 13 konkurs piosenki obcojęzycznej (MDK) - I miejsce M. Mijal;
  • "Zielona Ścieżka Gimnazjalisty" konkurs organizowany przez Gimnazjum Nr 2 drużynowo I miejsce (G. Bebło, M. Betlej, K. Mikołajczyk);
  • "Czyste Powietrze" konkurs organizowany przez Gimnazjum Nr 1 - drużynowo IV miejsce (A. Bieńkowska, R. Huk, M. Biga);
  • Rejonowa Olimpiada "Wiedza o zdrowiu" zorganizowana przez Zarząd Rejonowy PCK w Jaśle oraz Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną - I miejsce D. Smoleń;
  • Okręgowa Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia w Krośnie - IV miejsce D.Smoleń;
  • II Międzygimnazjalny Konkurs Matematyczny wyróżnieni: S. Zoła, K. Kwilosz, M. Kapała, P. Burek;
  • Spotkanie z twórczością M. Konopnickiej: eliminacje rejonowe - II miejsce J. Pec, eliminacje gminne - III miejsce J. Pec;
  • Międzygimnazjalny Konkurs Ortograficzny "Sprzątamy język polski" - A. Radwan;
  • "Na przełomie Tysiącleci" z cyklu Wielcy Twórcy Literatury Polskiej - konkurs czytelniczy organizowany przez Szkołę Podstawową nr 9 i Gimnazjum Nr 2: drużynowo II miejsce;
  • Powiatowy konkurs fizyczny - IV miejsce D. Smoleń, D. Sajdak;
  • Ogólnopolski konkurs germanistyczny "Sprachdoktor 2001";
  • Konkurs Piosenki Turystycznej - II miejsce P. Rak, K. Teleszyńska, A. Myśliwiec;
  • Powiatowy konkurs o Puchar Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie - I miejsce indywidualnie M. Stompel, III miejsce - R. Michalik;
  • Wojewódzki konkurs o Puchar Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego:
  • IV miejsce - R. Michalik, V miejsce drużynowo;
  • Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego (współorganizator Gimnazjum Nr 2):
  • I miejsce drużynowo, I miejsce indywidualnie R. Michalik;
  • Finał wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego (Brzozów) - VI miejsce;
  • Konkurs "Jasło moje miasto" organizowany przez MDK - wyróżnienie G. Drabik;
  • Konkurs Matematyczny "Kangur";
  • Organizacja VI Powiatowego Konkursu Modeli Kartonowych o Puchar Starosty Powiatu Jasielskiego - I miejsce drużynowo;
  • Konkurs krajoznawczo - turystyczny na V Zlocie "Beskidzka Wiosna" w Bieczu: III miejsce M. Źrebiec, M. Król, K. Teleszyńska;
  • Międzypowiatowy Turniej Wiedzy o Regionie: I miejsce drużynowo P. Burek, P. Jamer, S. Kwaśniewska;
  • Ogólnopolski konkurs historyczny "Do wolnej Polski" - list z podziękowaniem od Ministra Edukacji Narodowej;
  • Ogólnopolski konkurs historyczny "Drogi do niepodległości";
  • Konkurs powiatowy organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną "Ilustracja do "Chłopów" Reymonta" - III miejsce H. Tereszkiewicz, P. Kolanko;
  • Konkurs "Krajobraz Polski - tradycje, współczesność, przyszłość";
  • Konkurs "Święty Antoni - patron ubogich" organizowany przez JDK;
  • Międzyszkolna Liga Halowa Piłki Nożnej - I i VII miejsce;
  • Międzyszkolna Liga Piłki Koszykowej chłopców - I i II miejsce;
  • Międzyszkolna Liga Piłki Koszykowej dziewcząt - II i IV miejsce;
  • Turniej szkół średnich i gimnazjów w Piłce Koszykowej o Puchar Dyrektora ZSE - współorganizator Gimnazjum Nr 2 - I miejsce;
  • Turniej Coca - Cola Cup w Piłce Nożnej - awans do ćwierćfinałów Polski;
  • Zawody pływackie o Puchar Starosty Powiatu Jasielskiego dziewcząt - II miejsce;
  • Zawody pływackie o Puchar Starosty Powiatu Jasielskiego chłopców - II miejsce;
  • Uliczne Biegi Mikołajkowe dziewcząt - II, III, IV miejsce;
  • Uliczne Biegi Mikołajkowe chłopców - V i IV miejsce;
  • Piłka siatkowa dziewcząt: gmina - I miejsce, powiat II miejsce;
  • Piłka siatkowa chłopców: gmina - I miejsce, powiat - III miejsce;
  • Piłka ręczna dziewcząt: gmina - I miejsce, powiat - I miejsce, rejon - IV miejsce;
  • Piłka ręczna chłopców: gmina - I miejsce, powiat - I miejsce, rejon - I miejsce, półfinał wojewódzki - II miejsce, finał wojewódzki - IV miejsce;
  • Piłka nożna chłopców: gmina - I miejsce, powiat - II miejsce;
  • Turniej szachowy - III miejsce (powiat) drużynowo;
  • Mistrzostwa Szkół SP Nr 9 i Gimnazjum Nr 2 w narciarstwie alpejskim;
  • Podkarpacki konkurs wiedzy o kardynale Stefanie Wyszyńskim: "Prymas Tysiąclecia";
  • Zakwalifikowano się do IV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki lat 60 i 70;
  • Zakwalifikowano się do VIII Festiwalu Piosenki Angielskiej (Brzeg);

Konkursy wewnątrzszkolne:

  • Konkurs recytatorski "Poszukiwania";
  • "Turniej wiedzy o Jaśle" - eliminacje szkolne;
  • Konkurs "Drzewo Genealogiczne - Moja Rodzina": I miejsce - M. Roś;
  • Konkurs na grafikę komputerową "Kartka Bożonarodzeniowa": I miejsce - M. Mikoś i D. Jaworski, II miejsce - M. Betlej, III miejsce - M. Jaworski, wyróżnieni: A. Dachowska, K. Krokowska;
  • Eliminacje Szkolne Konkursu Informatycznego dla uczniów gimnazjów - na szczebel rejonowy zakwalifikowali się: D. Korczyński, T. Kosiba, W. Kędzior;
  • Konkurs geograficzny dla klas I "Dzieje Ziemi": I miejsce - E. Armata, II miejsce - K. Karp, III miejsce - A. Myśliwiec;
  • Konkurs chemiczny - "Rozwiązywanie zadań ze stężeń";
  • Konkurs fizyczny: I miejsce - D. Smoleń, II miejsce - D. Sajdak, III miejsce - Bieńkowska;
  • "Historie biblijne Starego Testamentu" konkurs plastyczno - literacki: laureaci - M. Czajka, S. Kwaśniewska, A. Frączek;
  • Szkolne eliminacje do Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego;
  • Konkurs z języka angielskiego w zrozumieniu ze słuchu (2 poziomy: dla uczniów klas I i II);
  • Konkurs na najciekawszą gazetkę: "Wynalazki XX wieku", "Zwierzęta zagrożone", "Mój ulubiony program telewizyjny";
  • Konkurs chemiczny "Gdzie możesz mnie znaleźć";
  • Konkurs historyczny "Starożytność" - I miejsce M. Szetela;
  • Konkurs matematyczny dla uczniów klas II - I miejsce E. Szetela;
  • Konkurs "Palma wielkanocna" - I miejsce A. Świątek;
  • Konkurs historyczny "Piastowie i Jagiellonowie".

Konkursy organizowane przez Samorząd Szkolny:

  • Konkurs na maskotkę;
  • "Nasi nauczyciele";
  • Konkurs na nazwę gazetki szkolnej;
  • "Najpilniejszy uczeń";
  • "Milionerzy czyli milion jeży";
  • Konkurs dziennikarski;
  • Konkurs "Jak nazwać maskotkę gazetki".

Gimnazjaliści brali także udział:

  • w Zlocie Kół Historyczno - Regionalnych w Warzycach;
  • w Powiatowym Zlocie Młodych Regionalistów Ziemi Jasielskiej w Mrukowej;
  • w koncercie "Noworoczny Dar";
  • w występach z okazji Dnia Dziecka - występ grupy tanecznej;

Przygotowali:

  • występ dla Domu Dziecka w Wolicy;
  • występ dla oddziału dziecięcego szpitala jasielskiego;
  • Dzień Otwarty Gimnazjum;

Ponadto przeprowadzono:

  • test badania kompetencji uczniów klas I z przedmiotów humanistycznych i matematyczno - przyrodniczych (testy wałbrzyskie) w I i II półroczu;
  • test badania kompetencji uczniów klas II z przedmiotów humanistycznych i matematyczno - przyrodniczych (testy OKE oraz testy wałbrzyskie);
  • test predyspozycji językowych